VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PORUBA

Hlavní třída v Porubě bude opět patřit bruslařům

Fanoušci in-line bruslení mají opět možnost projet se po Hlavní třídě v Ostravě-Porubě. Už dnes se tam totiž koná první letošní večerní in-line party, a to od 19 do 22 hodin.

Porubské školky pohlídají kamery

Městský obvod Poruba začal se zabezpečováním mateřských škol kamerovým systémem.

Farmářské trhy? Na dračku jdou bylinky

Ostrava – Fazole, sazeničky kedlubnu, salátu nebo celeru, všechny možné bylinky, ale také čerstvé máslo, domácí med a koření či pečivo. Z takového sortimentu mohli v sobotu dopoledne vybírat na Porubských trzích na Hlavní třídě u kruhového objezdu příchozí lidé.

Knihobudky jsou bez knih. Jejich princip v Ostravě moc nefunguje

/FOTOGALERIE/ Loni v září se na třech místech Ostravy objevily veřejné knihovničky, takzvané knihobudky, fungující na principu Dones knihu a vyměň za jinou. Prostě bezplatné půjčování a výměna knih pro všechny.   

Šaolinští mniši a rozkvetlé lilie se už v neděli představí Ostravě

/VIDEO/ Prostředí bez alkoholu a drog, teplotu v sále 22 stupňů Celsia a zákaz fotografování a natáčení vystoupení. To jsou některé z požadavků protagonistů Shaolin Kung Fu show, která vyprodává stadiony po celém světě

Poklad má novou šéfku. Teď se vybírá firma, která jej dokončí

Dům kultury Poklad v Porubě je dalším rozestavěným bodem na mapě Ostravy. Jeho dostavba se ale pomalu rýsuje. Město totiž vybírá firmu, která Poklad dokončí.

Karlovy Vary? Děkujeme, my chceme do Ostravy!

Trochu neobvyklá skupina se procházela přesně před týdnem po porubské Hlavní třídě. Tři desítky lidí různého věku i národností si se zájmem prohlížely budovy ve stylu socialistického realismu, kterému se říká Sorela, a poslouchali výklad průvodce o části města, vybudovaného sice už v padesátých letech, ale dodnes stále častěji vyhledávaného architekty nejen z Česka.

Porubané mají zájem o budoucnost svého obvodu

/FOTOGALERIE/ Několik desítek obyvatel Poruby začátkem týdne ve svém volném čase navštívilo akci pořádanou radnicí s názvem Porubské desatero. Jejím cílem bylo zjistit, jakým směrem by se podle veřejnosti měla Poruba vyvíjet

Vysoká škola báňská je opět nejlepší českou univerzitou

Prestižní britský žebříček Times Higher Education před pár dny znovu zveřejnil seznam 200 nejlepších univerzit v Evropě. Jako jediná z České republiky se na 170. místě objevila Vysoká škola báňská Technická univerzita Ostrava.

Porubské desatero už dnes

Porubská radnice připravila na dnešní den setkání s názvem Porubské desatero, na kterém se chce obyvatel obvodu ptát na deset hlavních problémů, které vnímají.

Veletrh pracovních příležitostí přilákal pět tisíc studentů

/FOTOGALERIE/ Větší zájem ze strany vysokoškoláků, ale také ze strany potenciálních zaměstnavatelů. Veletrh Vysoké školy báňské Kariéra Plus praskal ve švech.

Kariéra Plus už zítra na Báňské

V prostorách Auly Vysoké školy báňské Technické univerzity Ostrava v Porubě se v úterý koná další ročník veletrhu Kariéra Plus.

Rekonstrukce mostu v Rudné ulici omezila dopravu v Ostravě-Porubě

/FOTOGALERIE/ Rekonstrukce mostu v Rudné ulici, kterým se sjíždí k průmyslové zóně Nad Porubkou v Ostravě-Porubě, uzavřela v úterý jízdní pás ve směru na Opavu, provoz byl převeden do protisměrného pruhu.

Poruba hledá prodejce na Velikonoční trhy

Obvod Poruba připravuje na Alšově náměstí na 21. až 28. března Velikonoční trhy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies