VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SLEZSKÁ OSTRAVA

Policejní prezident vyznamenal dlouholeté policisty

Medaili Za věrnost si z rukou ostravského policejného ředitele převzali v uplynulých dnech policisté a kriminalisté za dobrou práci, kterou už desítky let pro policii vykonávají.

Zoo Ostrava otevírá Pavilon evoluce. Podívejte se, co dalšího chystá

/TÉMA, FOTOGALERIE/ Největší a nejdražší stavba ve více než šedesátileté historii Zoo Ostrava uvítá veřejnost už ve čtvrtek 2. dubna. U této příležitosti jsme se rozhodli připomenout všechny projekty, které ostravská zoologická zahrada připravuje. Jejich realizace je však zatím v nedohlednu.

Jaro v zoo: nový vstup a komentované krmení

Návštěvníci ostravské zoo již mohou do areálu konečně vejít přes novou bránu. Opravuje se parkoviště.

Kvůli požáru museli hasiči evakuovat 12 osob

U požáru dvoupodlažního domu se čtyřmi bytovými jednotkami ve Slezské Ostravě zasahovaly v noci na dnešek čtyři jednotky hasičů.

OBRAZEM: Plameny zachvátily BMW X5

Škodu za dvě stě tisíc korun způsobil požár, který ve čtvrtek ráno zachvátil vozidlo BMW X5 zaparkované v Heřmanické ulici ve Slezské Ostravě.

Vydří rodinka z ostravské zoo se rozrostla o pět roztomilých mláďat

/FOTO UVNITŘ/ Dvě samičky a tři samečci. To je nejnovější přírustek vydří rodinky v ostravské zoo. Tu tak aktuálně tvoří dvanáct členů.

Spisovatel Ota Filip, rodák ze Slezské Ostravy, oslaví 85. narozeniny

Je jednou z předních postav české exilové literatury. Spisovatel a publicista Ota Filip, narozený 9. března 1930, se v roce 1974 nuceně vystěhoval do Německa, kde pracoval jako publicista a komentátor a jako lektor nakladatelství Fischer Verlag.

Nejmenší kravička na světě se narodila v ostravské zoo

Chystáte se o víkendu do zoo? Uvidíte telátko nejmenší krávy na světě! 

OBRAZEM: Hasiči vyprošťovali řidiče a auto na ostravské skládce

Celkem čtyři jednotky ostravských profesionálních hasičů se vystřídaly u nehody nákladního automobilu MAN, který na skládce ve Slezské Ostravě vysypával stavební odpad a skončil na pravém boku.

Rondel na Slezské? Mohl by stát už koncem října, jisté to ale není

I když na stavbu kruhového objezdu ve Slezské Ostravě již byla vydána stavební povolení a ta už nabyla i právní moci, zatím pořád není jisté, že se lidé nového rondelu dočkají už letos.

Stavba hráze v nejkritičtější záplavové oblasti se chýlí ke konci

Státní podnik Povodí Odry připravuje další protipovodňová opatření na vodních tocích.

Terminál Hranečník: cestující si počkají

/FOTOGALERIE/ Jeden z nejdůležitějších dopravních uzlů ve městě, kde se setkají tramvajové, autobusové i trolejbusové linky. Tak má vypadat přestupní terminál Hranečník. Jeho dokončení bylo původně plánováno na rok 2014.

Ošetřovatel slonů v Zoo Ostrava: Pojmenování slůněte nevylučujeme

/REPORTÁŽ, VIDEO + ROZHOVOR/ O ostravské slony se stará už osmnáct let. Jeho „rukama" prošla jak stále prospívající samička Rashmi, tak krátce žijící sameček Sethi a nyní pečuje s ostatními ošetřovateli i o poslední sloní slečnu.

OBRAZEM: Výstava holubů

Užitkové a okrasné holuby si o tomto víkendu mohou prohlédnout zájemci ve Slezské Ostravě v sídle Českého svazu chovatelů. Na výstavě je k vidění bezmála 150 holubů. Výstavu si mohou zájemci prohlédnout i zítra, v neděli 1. února.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení