VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SLEZSKÁ OSTRAVA

Heřmanický rybník: divočina kousek od centra Ostravy

Kus divoké přírody s rybníkem lemovaným vysokým rákosím, ve kterém hnízdí vzácné druhy ptáků. Narazit tu můžete na bobry, divočáky i jeleny. Heřmanický rybník vzdálený asi 4 kilometry od centra Ostravy je oázou klidu a divoké přírody.

Osmnáctiletý budoucí lesník mezi dřevorubeckou špičkou

Ostrava – V pouhých pěti letech prvně dostal Ivan Bambuškar do ruky sekyru i pilu. Ve stejném věku též viděl dřevorubecký sport a propadl mu. V sobotu se objevil jako nejmladší účastník v soutěži Stihl Timbersports v rámci Festivalu dřeva na Slezskoostravském hradě.

Do Ostravy se sjedou dřevorubci z celé republiky

V sobotu se na Slezskoostravském hradě uskuteční 12. ročník Festivalu dřeva. Návštěvníci se mohou těšit také na kvalifikační závody MČR v timbersportu.

Noc pro netopýry oslaví i zoo v Ostravě. Sobota bude patřit seniorům

Mezinárodní noc pro netopýry se už dvacet let koná na přelomu srpna a září na řadě míst po celém světě. Také ostravská zoo se se k této akci pravidelně připojuje.

Zoo Ostrava: v seznamu EU jsou muntžak a želva

Evropská unie zveřejnila seznam zvířat a rostlin, které se nesmějí rozmnožovat. Zmizí tyto druhy ze Zoo Ostrava a Arboreta Nový Dvůr?

Lidé tvrdí, že heřmanická halda škodí. Podle analýz je obtěžující

DIAMO: Není pochyb, že termicky aktivní odval znamená problém pro ekologickou situaci ve vlastním prostoru i v širším okolí.

Heřmanický rybník - hnízdiště vzácných ptáků

Heřmanický rybník je rájem nejen rybářů. Jak totiž zjistili při nedávné návštěvě ornitologové, přesto každoročně zde hnízdí vzácné druhy ptáků.

V zoo je nová expozice pro velké želvy ostruhaté

/FOTOGALERIE/ Výběh je ohraničen nízkou zídkou, na kterou se mohou návštěvníci posadit a pozorovat zvířata z bezprostřední blízkosti.

Heřmanickou haldu čeká sanace. Potrvá až deset let a dá lidem práci

/FOTOGALERIE/ Hořící haldu pomůže sanovat speciální linka. Postaví ji společnost Ostravská těžební.

V zoo pomáhají dobrovolníci. Zájem o práci měly hlavně ženy

Pětačtyřicetiletá paní Jana z Ostravy-Poruby má ráda zvířata. Nejen proto zareagovala na nedávnou výzvu ostravské zoologické zahrady, která hledala dobrovolníky.

Hranečník: čtvrt roku a stále trnem v oku

V sobotu uplynuly přesně tři měsíce od plného zprovoznění terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Zvykli už si cestující?

V opraveném domě vzniklo 17 nových bytů pro seniory

Komunitní dům seniorů v Heřmanické ulici 22 byl v pondělí slavnostně otevřen ve Slezské Ostravě. V novém domě je 11 bytů velikosti 1+1 a šest garsoniér. Byty jsou velké maximálně 45 metrů čtverečních.

Festival Jazz Open Ostrava: zajímavé osobnosti na pódiu

Mezinárodní festival Jazz Open Ostrava patří k tradičním každoročně oblíbeným kulturním akcím v moravskoslezské metropoli. Letos se uskuteční ve dvou dnech.

Autobusy na CNG: proč netankují na Hranečníku?

/ZAUJALO VÁS/ Nové ekologické autobusy na CNG z celé Ostravy musejí přejíždět k tankování do Martinova. Jiná plnicí stanice pro ně ve městě zatím není.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení