VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SLEZSKÁ OSTRAVA

Od ledna zřizuje Slezská Ostrava novou službu Senior Taxi

Novou službu budou moci od 4. ledna roku 2016 využívat občané, kteří mají trvalé bydliště ve Slezské Ostravě a dovršili věk 70 let. Služba Senior taxi bude určena pro návštěvy lékařů, nemocnic, úřadů, hřbitovů či poboček České pošty.

OBRAZEM: Ostrava se rozloučila s válečným hrdinou Mikulášem Končickým

V obřadní síni krematoria ve Slezské Ostravě i před ní se v pondělí město rozloučilo s generálporučíkem a válečným hrdinou Mikulášem Končickým, který byl jedním z posledních pamětníků těžkých osvobozovacích bojů Ostravy za druhé světové války.

Postihne slučování také dvě základní školy Slezské Ostravy?

Ticho před bouří. Tak by se dal nazvat postoj radních Slezské Ostravy vůči řediteli ZŠ Škrobálkova. Ten se o doporučení sloučit „jeho" školu se ZŠ Chrustova dozvěděl ze zápisu rady obvodu.

OBRAZEM: Místo křižovatky kruhový objezd

Křižovatku ulic Michálkovická, Hladnovská a Keltičkova ve Slezské Ostravě (u Penny marketu) nahradil kruhový objezd.

Nový kruhový objezd ve Slezské Ostravě se otevírá v pátek

Křižovatku ulic Michálkovické, Hladnovské a Keltičkovy ve Slezské Ostravě nahradil kruhový objezd. Řidiči jím poprvé projedou ve všech směrech v pátek 30. října 2015.

Ve Slezské Ostravě se staví nové komunitní centrum pro seniory

Do konce roku by mělo být v Heřmanické ulici ve Slezské Ostravě dokončeno nové komunitní centrum pro seniory za zhruba 19 milionů korun. Seniorům nabídne 17 samostatných bytů.

AKTUALIZOVÁNO

Sloní samec Calvin z ostravské zoo musel být utracen. Zasloužil se o 14 mláďat!

Do redakce ve čtvrtek ráno dorazila smutná zpráva: ostravská zoo přišla o slona Calvina. Pracovníci Zoo Ostrava museli samce slona indického ze zdravotních důvodů usmrtit. 

Podzim v zoo: levnější vstupné a večerní lampionový průvod

S příchodem chladnějšího počasí přichází i nižší cena vstupného do Zoo Ostrava. Za vstup do ostravské zoo zaplatí návštěvníci od listopadu o 30 korun méně.

AKTUALIZOVÁNO

Dívku v Ostravě brutálně znásilnil bezdomovec. Policie ho dopadla v Praze

Ostravští policisté zadrželi muže, který měl v sobotu 19. září ve Slezské Ostravě brutálně napadnout a znásilnit mladou ženu. Ten se k činu přiznal.

OBRAZEM: Lávka u hradu se opravuje

Lávka pro pěší a cyklisty přes řeku Ostravici, která pojí centrum Ostravy se Slezskoostravským hradem, prochází za provozu rekonstrukcí.

AKTUALIZOVÁNO

Brutální znásilnění dívky u Hranečníku. Policisté nevylučují další útoky!

Případ brutálního znásilnění vyšetřují ostravští policisté. Neznámý muž po půlnoci ve Slezské Ostravě přepadl a do křoví odtáhl dívku. Zde ji surově znásilnil. Utrpení trvalo čtyři hodiny.

Slon Calvin je stále v péči veterinářů

Zdravotní stav sloního samce z ostravské zoologické zahrady je stabilizovaný. Zatím však stále není možné hovořit o výrazném zlepšení

Ohlédnutí za víkendem: Hrad žil první pomocí

Na Slezskoostravském hradě v Ostravě se v neděli konal osmý ročník preventivní akce nazvané Hrad žije první pomocí. Návštěvníci si mohli prohlédnout například ukázky činnosti a techniky Integrovaného záchranného systému.

Festival dřeva: soutěž dřevorubců i bohatý doprovodný program

Výjimečnou příležitost vidět v Moravskoslezském kraji jediný kvalifikační závod sportovních dřevorubců světoznámé série Stihl®Timbersports® Czech series budou mít v sobotu 12. září návštěvníci už jedenáctý ročníku Festivalu dřeva. Ten se uskuteční v areálu Slezskoostravského hradu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení