VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ON-LINE rozhovor s kandidátem ČSSD na senátora Josefem Pravdou

Ing. Bc. Josef Pravda, kandidát ČSSD na senátora za volební obvod č. 70 jako host on-line rozhovoru Deníku odpovídal na otázky čtenářů.

ON-LINE rozhovor s kandidátem ČSSD na senátora Josefem Pravdou

Josef Pravda, kandidát ČSSD na senátora v ostravské redakci Deníku.

Tento rozhovor byl ukončen dne 30.9.2016
DOTAZ: Dobrý den,

co konkrétního se změní, když vyznačím nebezpečnou lokalitu v pocitové mapě na vašem webu? A kdy změnu zaregistruju, pokud nějaká bude?
ODPOVĚĎ:Dobrý den přeji vám a zároveň i všem čtenářům Deníku.
A nyní již k vaši otázce: Cílem projektu pocitové mapy je konfrontace informací od občanů s policejními statistikami a informacemi, se kterými pracuje PČR a MP Ostrava. Každý názor je pro nás důležitý, protože vyjadřuje realitu. Pokud policie v této lokalitě je aktivní, nemusíme to dále řešit. Naopak, pokud o této problémové lokalitě neví, měla by na základě našeho upozornění věnovat větší pozornost této oblasti.
Občané tak mají možnost aktivně ovlivnit výkon služby policistů a strážníků.
K vaší druhé otázce - přál bych si, aby to bylo co nejdříve. Jsem připraven na jednání s policií a předpokládám, že naše výsledky využijí ve své praxi.
DOTAZ: Dobrý den,

co pro Ostravsko v Senátu uděláte?
ODPOVĚĎ:V Senátu se chci zabývat problematikou bezpečnosti, sociální politikou a velkou pozornost bych věnoval životnímu prostředí. Mám připravené náměty, které bych chtěl prosadit do života - seznámit se s nimi můžete blíže na mých webových stránkách www.pravdadosenatu.cz
DOTAZ: Využijete něco z policejní praxe v Senátu? Proč jste vlastně od policie odešel a založil si bezpečnostní agenturu?
ODPOVĚĎ:Určitě ano, za 27 let služby u policie jsem se naučil rychle rozhodovat, řešit problémy efektivně a využívat selský rozum. Po celou dobu jsem pracoval na funkcích, kde jsem se zdokonaloval i v právní oblasti. V současné době jsem členem právní komise Magistrátu města Ostravy. V oblasti bezpečnosti mám mnoho zkušeností a především tyto bych chtěl zužitkovat.
K vaší druhé otázce - po téměř třiceti letech jsem cítil, že nastal čas na změnu, a tak jsem se rozhodl založit vlastní bezpečnostní agenturu.
DOTAZ: Dobrý den,
co v Senátu prosadíte pro obec Stará Bělá? Proč bych zrovna vám měla dát svůj hlas?
ODPOVĚĎ:Obec Starou Bělou znám, mám tam přátelé, tuto oblast vnímám jako relativně pohodovou, i když se zde občas nějaký zloděj objeví. Chci, aby i tady dobře fungovala městská policie, aby občané měli lepší pocit bezpečí.
Pokud mi dáte svůj hlas, jsem připraven pomáhat řešit i vaše konkrétní problémy a chci úzce spolupracovat s vedením vaší obce. Nemůžu řešit problémy za vás, ale můžu pomoci. Zejména s problémy, které nemůžete vyřešit sami.
DOTAZ: Proč podporujete rychlé přijetí zákona o soukromých bezpečnostních službách?
ODPOVĚĎ:Protože v tuto chvíli nemáme žádný zákon o soukromých bezpečnostních službách a jsme jednou z posledních evropských zemí, kde tato problematika není právně upravena. Bez zákona nejsou dány pravidla a někteří podnikatelé toho využívají a někdy i zneužívají. Podmínky pro všechny bezpečnostní agentury musí být stejné, aby klienti měli záruku, že získají kvalitní a seriózní bezpečnostní službu, a to jak při ostraze objektu, tak i například při pořádání sportovních, kulturních a společenských akcí.
DOTAZ: Jak byste z pozice senátora podpořil rodiny s dětmi na Ostravsku?
ODPOVĚĎ:Jednou ze základních podmínek spokojeného rodinného života je zajištění kvalitního bydlení. Každý nemá možnost si zakoupit drahý byt, a proto je třeba podporovat výstavbu nových bytů pro rodiny s dětmi. Kromě toho je nutné vytvářet i podmínky, aby rodiny s dětmi měly dostatek finančních prostředků pro zajištění výchovy svých dětí, a proto budu podporovat všechny návrhy ke zlepšení jejich finanční situace. Nedávno jsme v rodině oslavili první narozeniny mé vnučky a musím se přiznat, i já sám jsem byl velmi překvapený, kolik výbava pro malé děti vlastně dnes stojí.
DOTAZ: Jaký nejzávažnější problém volebního obvodu č. 70 chcete, budete řešit? Ovzduší, nezaměstnanost, sociální problémy, kriminalitu?
ODPOVĚĎ:Všechny čtyři uvedené problematiky vnímám jako velmi závažné.
Ostrava dlouho bojuje s kvalitou ovzduší. Dnes umíme změřit množství prachu ve vzduchu a rozpoznat jeho aktuální složení, ale zdejší obyvatele neobtěžují pouze zdraví škodlivé látky, ale i nepříjemné zápachy, které musí snášet. Na tento problém chci v Senátu více poukázat a zaměřit na něj pozornost i ostatních senátorů.
Nezaměstnanost v Ostravě se sice snižuje, ale nadále je to velký problém. Chtěl bych navrhnout, aby se úřady práce více zaměřily na zneužívání sociálních dávek v nezaměstnanosti.
V předchozí otázce jsem již zmínil, že bych rád věnoval svou pozornost mladým lidem, nicméně nechci zapomínat ani na seniory, protože si myslím, že právě vůči nim má společnost velký dluh. Jsem si vědom, že z průměrného důchodu nelze uhradit bydlení a základní životní potřeby.
Policejní statistiky ukazují, že kriminalita celkově klesá, ale já s tím úplně nesouhlasím. Mám konkrétní informace o tom, že lidé, kteří se stanou obětí trestného činu a přestupků v mnoha případech věc vůbec policii neoznámí. Lidé vědí, že proces vyšetřování je složitý a stojí je hodně času, přitom naděje na náhradu škodu je relativně mizivá. To se musí změnit.
DOTAZ: Dobrý den,
co rád děláte ve svém volném čase? Věnujete se rodině nebo trávíte svůj čas hlavně prací?
ODPOVĚĎ:V poslední době mám bohužel na rodinu málo času, proto svůj veškerý volný čas trávím nejraději v Beskydech na chalupě, kde se právě kromě rodiny věnuji i údržbě staršího domku a péči o zahradu. Je to pro mne nejlepší relax.
DOTAZ: Vysvětlete krátce vaše heslo CHCI PRAVDU A BEZPEČÍ, je to víc než jen slovní hříčka?
ODPOVĚĎ:Určitě to není jenom slovní hříčka, i když jsem do toho sloganu zapracoval své příjmení. V životě se setkávám velmi často s tím, že lidé nemluví pravdu a s ostatními kolem sebe manipulují. Chci upozornit, že bychom se měli všichni nad tím zamyslet a polepšit se. Slovo bezpečí pak vyjadřuje problematiku, která je mou srdeční záležitostí a kterou chci řešit.

Bohužel touto otázkou se s vámi musím rozloučit, nestihl jsem odpovědět na všechny vaše dotazy, ale rád na ně určitě odpovím na svých webových stránkách http://www.pravdadosenatu.cz/ či prostřednictvím facebooku - www.facebook.com/CSSDPravda. Přeji všem příjemný den.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies