Opavští volejbalisté se pomalu začínají zvedat z popela. Po vítězství nad Zlínem si před televizními kamerami poradili s nebezpečným Libercem a uštědřili mu tak první porážku v sezoně.

Vstup do zápasu měli Slezané famózní a při servisu Rybníčka si vypracovali až šesti bodový náskok – 8:2, který byl dobrým základem k vítězství v první sadě. Severočeši se sice mírně dotáhli, jenomže domácí na rozdíl o předešlých duelů letošního ročníku tolik nechybovali na příjmu a útoku. Poslední slovo si pak vzal Cerha, který zablokoval Ditricha – 25:21.

Jenomže druhá sada přinesla pravý opak. Do půlky setu se ještě demarův soubor držel, jenomže poté zbytečnými chybami vrátil Liberec do hry, který koncertoval a dovolil domácím pouze šestnáct míčů.

Třetí dějství přineslo vyrovnanou bitvu o každý míč. Liberec utekl na tři body. Jenže dramatickou výměnu zakončil úspěšným blokem Cerha, bylo srovnáno a domácí se začali pomalu dostávat na koně. Po nekompromisní smeči Rybníčka vedli 18:14 a po úspěšné sérii bloků, kdy vymazali Bízu byl jejich náskok již pětibodový. Liberec dokázal ještě sadu zdramatizovat, stáhli opavské vedení na jeden bod. Poslední slovo si naštěstí pro domácí vzal Rybníček a útokem středem sítě zajistil Opavě druhý bod.

Do čtvrtého setu vstoupili opavští volejbalisté jako uragán, který řídil Jakub Rybníček, jenž měl lví podíl na vedení 10:2. Liberec se již z úvodního šoku nevzpamatoval a čtvrtý set prohrál 25:13.

Letošní první porážka Severočechů tak byla na světě. „Náš výkon šel nahoru. Docela se nám dařilo na příjmu a ani jsme nekazili tolik podání,“ pochvaloval si opavský kouč Martin Demar, který vyzdvihl výkon celého týmu. „Tohle vítězství je pro nás hodně důležité, věřím, že nás zvedne a naše výkony půjdou více nahoru,“ uzavřel Demar.