Nová huť už suzdravenou dvojící Prášil, Uhlíř, vstoupila do utkání ještě světším zápalem než vnedělním ligovém střetnutí (NH Ostrava– Nový Jičín 72:80– pozn. aut.) a po většinu úvodních minut vedla. Oproti předchozímu měření sil se vúvodu vyvarovali svěřenci trenéra Františka Róna hluchých míst a nepovolili Novojičínským utéci na výraznější rozdíl. První čtvrtinu pro sebe získali domácí vpoměru 23:22. Inadále se obě mužstva několikrát vystřídala ve vedení. Narozdíl od víkendového souboje se více prosazovaly domácí opory– Ofoegbu sMitchellem. Hosty držel ve hře tradiční střelec Šarovič.

Do třetího dějství vlétli domácí na svého soupeře jako uragán a vypracovali si až dvaadvacetibodové vedení. Náskok Ostrava získala dobrou obranou hrou a také kolektivním výkonem celého týmu. Hned šest hráčů se dostalo na dvojciferný počet bodů. Pak však, jak to už uOstravy občas bývá, přišel vzávěrečné čtvrtině pětiminutový výpadek, během kterého se podařilo hostům stáhnout na rozdíl jediného koše– 72:69. Domácí si však už postup do čtvrtfinále Českého poháru nenechali vzít. Rozhodující byl zisk a následný rychle zakončený protiútok amerického rozehrávače vbarvách Nové huti Mikeho Mitchella, který 40vteřin před koncem vrátit domácím vedení osedm bodů–82:75.

„Jsem rád, že jsme dokázali zápas vyhrát a vrátit Novému Jičínu porážku zligy. Změnili jsme systém střídání hráčů, což se projevilo ve třetí čtvrtině, kterou jsme vyhráli osedmnáct bodů. Vítězství jsme si nakonec ipřes ztrátu velkého náskoku nenechali vzít,“ zhodnotil pohárový zápas kouč domácího týmu FrantišekRón.

„Oba zápasy odehrála Ostrava dobře a už podruhé vřadě nás vyřadila zpoháru. Zápas jsme si prohráli ve třetím dějství, kdy jsme zcela odešli střelecky,“ viděl důvod porážky mluvčí Nového Jičína Milan Dvořák.

NH Ostrava– Nový Jičín 87:80 (23:22, 43:43, 72:55). Nejvíce bodů: Ofoegbu 16, Bohačík 15, Pospíšil 13– Šarovič 29, Chapman 12, Štec 6.Rozhodčí: Dolinek, Kapaňa. Trestné hody: 19/16– 37/29. Fauly: 26:25. 5osobních chyb: 35.Bohačík (NH)– 37.Reinberger (NJ). Trojky: 25/9– 20/7. Doskoky: 32:27. Diváci: 1068.Nejlepší hráč: Šarovič (Nový Jičín).