Nová huť tak ani napočtvrté v letošním ročníku ligy nedokázala Novojičínské zdolat.

NH Ostrava – Geofin Nový Jičín 86:87 (23:19, 43:35, 59:56).

Od úvodních minut viděla zaplněná ostravská hala Tatran v posledním kole základní části Mattoni NBL svižný, oku lahodící basketbal. S Markem Stuchlým v základní pětce se podařilo Ostravě větší dravostí a menším počtem ztrát získat po první čtvrtině čtyřbodové vedení. Nový Jičín držela nad vodou dobrá střelba z dálky. Druhý poločas a zejména jeho závěr musel se slabšími povahami slušně zacloumat. Utkání připomínalo boj v play-off, kdy si hráči nenechávali ani píď prostoru. Kvalitní zápas se tak rozhodoval až v posledních třech minutách, do kterých vstupovali domácí se sedmibodovým vedením. Ještě patnáct vteřin před koncem vedla Ostrava 85:84 a měla míč, ale faulovaný Stuchlý proměnil jen jednu šestku. V samotné koncovce vzal na sebe vše kdo jiný, než ostrostřelec Nového Jičína Šarovič, který čtyři vteřiny před koncem šťastnou trojkou rozhodl o výhře hostů. Mitchell se pak ještě pokoušel o zázrak, ale jeho střela už obroučkou nepropadla „Odehráli jsme skvělých sedmatřicet minut. V závěru udělali zkušení hráči mnoho chyb, což nás stálo vítězství, ke kterému jsme měli po celý zápas neustále blíže,“ zhodnotil utkání domácí trenér František Rón. „Byl to bojovný zápas s velkým nasazením, který nakonec rozhodla šťastná střela v závěru,“ doplnil svého kolegu kouč hostů Zbyněk Choleva.

Body: Mitchell 22, Stuchlý 21, Ofoegbu 17, Pospíšil 10, Wilson 6, Stehlík 4, Procházka, Bohačík a Uhlíř po 2 – Šarovič 27, Šoška 11, Chapman a Pelikán po 9, Venta, Gavlák a Beechum po 7, Štec a Walker po 5. TH: 34/21:23/19. Trojky: 5:10. Doskoky: 34:20. Fauly: 22:27. Rozhodčí: Dolinek, Hruša, Kapaňa. Diváci: 1620. Nejlepší hráč: Šarovič (Nový Jičín).