Zápas začaly oba týmy nervózně a v úvodní čtvrtině bylo k vidění mnoho chyb. Pak přišlo hluché místo svěřenců Františka Róna a úspěšná trojka prostějovského Bosáka znamenala v 18. minutě vedení domácích Orlů 39:26. Všem ostravským fanouškům zatrnulo o chvíli poté. To byl při nájezdu do koše faulován nejlepší rozehrávač ligy Mike Mitchell, jenž se skácel na palubovku a hned se chytil s bolestivým výrazem v obličeji za operované koleno, které jej v únoru vyřadilo na pět týdnů mimo hru. Podle posledních zpráv z tábora Ostravy se jedná o přetržené vazy a pro Mitchella sezona skončila.

Hostům paradoxně ztráta klíčového hráče prospěla a podruhé v zápase se mužstvu z moravskoslezské metropole podařilo stáhnout na rozdíl jednoho koše – 43:46. To běžela 26. minuta. Domácí však opět přidali a tentokrát už oslabení hráči Nové huti nestačili odpovědět, i když až do konce bojovali o každý míč. Prostějov tak vede v sérii hrané na tři vítězství 1:0. „Prohráli jsme, ale bojovali jsme až do konce a ukázali, že můžeme s Prostějovem hrát vyrovnaně. Nebýt špatných činností – trestných hodů, střelby za tři a útočných doskoků – mohli jsme pomýšlet i na výhru,“ řekl i přes porážku pozitivně naladěný trenér Ostravy František Rón.

Prostějov - NH Ostrava 79:66 (43:32)

Body: Ames a Novák po 17, Tomaszek 13, Bosák 11, Bojič 7, Prášil 5, Bader 4, Votroubek 3, Jurečka 2 – Ofoegbu a Stuchlý po 13, Mitchell a Stehlík po 10, Bohačík 8, Palyza 5, Wilson 4, Pospíšil 2, Mužík 1. Trojky: 8:3. TH: 17/24 – 25/39. Fauly: 30:27. 5 osobních chyb: 28. Bosák – 30. Ofoegbu. Doskoky: 39:38. Rozhodčí: Vyklický, Paulík, Hruša. Diváci: 1582. Nejlepší hráč: Ames (Prostějov). Stav série: 1:0.

Další čtvrtfinálové zápasy: A Plus Brno – Nymburk 78:100 (14:28, 30:59, 57:83), stav série: 0:2. Děčín – Pardubice 60:73 (11:22, 26:36, 42:57), stav série: 0:1.