V pondělní dohrávce zvítězila ostravská Mikeska na palubovce brněnského Tomsonu a v tabulce jí patří už druhá příčka za vedoucím Třincem. Vyrovnané utkání rozhodla vlastní branka 54 vteřin před koncem.

Ještě než se týmy dostaly do provozní teploty, pronikl po pravé lajně v pátek pětigólový Roman Musial a nepříliš prudkou střelou mezi nohy překvapil domácího brankáře.

Domácí dokázali vyrovnat hru i skóre, ovšem nerozhodný stav vydržel jen dvě minuty. Poločasovou podobu výsledku zařídil

David Kornák, který mířil přesně k tyči.

Druhá půlka utkání se hrála podle podobných not. Tomson dokázal srovnat skóre a šel i do vedení, ovšem ostravský Manďák znovu vyrovnal a v závěru hosté vsadili za nerozhodného stavu trochu nečekaně dokonce na hru bez brankáře. Manďák napálil tyč a 54 vteřin před koncem si střelu Kornáka srazil do vlastní sítě Březina. „Neodehráli jsme dobré utkání. Přizpůsobili jsme svou hru domácím a pozitivní je pouze to, že jsme zvítězili,“ zlobil se kouč Mikesky Ostrava Patrik Mičkal. „Tím, že jsme za nerozhodného stavu vsadili na hru bez brankáře, jsme asi zaskočili celou halu, ale my chtěli vyhrát. Proti silnějšímu soupeři bychom si to samozřejmě nedovolili,“ vysvětlil Mičkal.

Ostravské futsalisty čeká v dalším kole kdysi ligový Pramen Havlíčkův Brod. „Hrají domácí zápasy v sobotu. Mají to tak schválně, aby oslabili soupeře, se kterými nejezdí hráči velkého fotbalu. Ani my nebudeme výjimkou a pojedeme asi výhradně s mladými hráči,“ uvedl Mičkal.

Tomson STŽ Brno – Mikeska Ostrava 3:4 (1:2) Branky: 12. Slezák, 23. Sitar, 35. Hrůza – 2. Musial, 14. Kornák, 36. Manďák. 40. vlastní (Březina). ŽK: Musial (Mikeska). Rozhodčí: Slanina, Rek. Diváci: 40.

Mikeska: Bilík – Kornák, Hraško, Blahut, Manďák, Musial, Vojtek, Halamíček.

Páteční 3. kolo II. futsalové ligy – skupina Východ: Nasan Brno -Havířov 1:5, Tango Brno – Agromeli Brno 7:1, Hradec Králové – Choceň 3:2, Mikeska Ostrava – Hodonín 9:2 (branky: Musial 5, Blahut 2, Halamíček, Vojtek – Nekarda, Jílek), Jakubčovice – Likop Třinec 4:6, Tomson Brno – Havlíčkův Brod se hraje 24. října.

1. Likop Třinec 3 3 0 0 18:10 9
2. Mikeska Ostrava 3 2 1 0 14:6 7
3. Hradec Králové 3 2 0 1 12:8 6
4. Tango Brno 3 2 0 1 15:12 6
5. Slávie Havířov 3 1 1 1 9:8 4
6. Choceň 3 1 0 2 12:10 3
7. Havlíčkův Brod 2 1 0 1 8:7 3
8. Tomson Brno 2 1 0 1 7:6 3