Ostravští žáci doplavali pro osmnáct zlatých medailí

Ostrava- Ve stopách svých starších kolegů Barbory Závadové, Martina Baďury, Dominika Bartoše a Martina Šlechty, kteří úspěšně reprezentovali české plavání na nedávnémmistrovství Evropyseniorů v Turecku, se v domácích bazénech vydalo žactvo KPS Ostrava. Mladí závodníci na zimních mistrovstvích ČR vybojovali celkem sedm zlatých a tři stříbrné medaile. Dalších jedenáct zlatých získaly dvě ostravské plavkyně v národním poháru jedenáctiletých žaček.

17.12.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jarmila Kuncová

Nejúspěšnější závodnicí víkendového šampionátu třináctiletých v Kladně se stala Michaela Petrová. „Měla pět startů a všechny vyhrála,“ pochválil talentovanou plavkyni trenér mládeže KPS Ostrava Jan Pala.

„Na polohové i kraulové stovce ji od českého rekordu dělilo jen půl sekundy. Před šampionátem ale měla zdravotní problémy a to ji asi limitovalo,“ vysvětlil Pala a dodal, že členka reprezentačního výběru mladších juniorek v Kladně překonala nejlepší časy klubové kolegyně Barbory Závadové, která v minulosti dosáhla v této věkové kategorii na 100 m polohový závod a 100 m znak.

Šampionát čtrnáctiletých v Trutnově byl ve znamení souboje dvou ostravských žaček. Ze dvou vítězství se radovala Marie Struhalová, Kateřina Nováková byla na 100 i 200 m znak stříbrná. Výborné výkony v národním poháru v Novém Jičíně předvedly i dvě jedenáctileté žákyně KPS. „O11 zlatých medailí se podělily Petra Gebauerová, která do Ostravy přišla v září z Opavy, s naší odchovankyní Terezou Kanalošovou. Obě jsou v tréninku velice pilné a na závodech jsou schopny vysbírat většinu medailí,“ byl trenér Pala velice spokojen s výsledky poháru.

Výsledky MČR žactva – čtrnáctiletí (Trutnov): Marie Struhalová: 1. na 200 m znak (2:22,59) a 100 m znak (1:06,73), Kateřina Nováková: 2. na 100 m znak (1:07,97) a 200 m znak (2:25,36); 13letí (Kladno): Michaela Petrová: 1. na 50 m v. zp. (27,68 s), 100 m v. zp. (59,68), 200 m v. zp. (2:11,37), 100 m pol. z. (1:09,12) a 100 m znak (1:06,85); 12letí (Prostějov): štafeta Bachan, Jakš, Fešárek, Budiš: 2. na 4×50 m v. zp.(2:03,16).

Pohár jedenáctiletých (Nový Jičín): Petra Gebauerová: 1. na 100 m mot. (1:12,61 min.), 100 m v. zp. (1:05,41), 100 m znak (1:13,47), 50 m mot. (31,59),200 m v. zp. (2:25,06) a 400 m v. zp. (5:07,64), Tereza Kanalošová: 1. na 200 m prsa (3:08,95), 100 m pol. z. (1:18,56), 100 m prsa (1:27,23) a 200 m pol. z. (2:49,18), štafeta Gebauerová, Kanalošová, Kupcová, Horňáková: 1. na 4×50 m pol. z. (2:35,55).

Autor: Marie Rodovská

17.12.2009 VSTUP DO DISKUSE

Ostravská radnice. Ilustrační foto.

Navrhněte Seniora roku

Louka v zadní části Komenského sadů v Ostravě.
8

Na Olešné se rýsuje nový adventure golf

Adventure golf má být nově vystavenou atrakcí vedle místeckého aquaparku, který sídlí v lokalitě přehrady Olešná.

Lev se poprvé trefil za Vítkovice, Ostravané v Langnau slavili

Hokejisté Vítkovic si připsali druhé vítězství v rámci turné po Švýcarsku. V úterý zdolali svěřenci kouče Jakuba Petra Langnau 4:3.

Tragédii odstartovala hádka o dvě stě korun za sexuální služby

Muž, který během nesmyslné potyčky jednoho člověka zabil a dalšího zranil, dostal dvanáct let