Svěřenci trenéra Tomáše Demka nastoupili proti favorizovanému Německu bez zbytečných nervů. Věděli totiž, že snad jen mimořádná shoda okolností by jim mohla zajistit výhru. A podle toho vypadala i sestava – na rozdíl od duelu s Řeckem nechal kouč odpočívat Petra Korbela, a místo něj nasadil Jana Vráblíka.

Sedmadvacetiletá česká čtyřka se hned na úvod postavil evropské stolnětenisové jedničce Timu Bollovi. Ačkoliv s ním nakonec prohrál ve třech setech, nedá se říct, že by kůži prodal lacino. Bojoval o každý míček a nakonec pokaždé padl až v koncovce. „Chtěl jsem moc neprohrát, a to se povedlo,“ nezoufal český reprezentant, který si podle vlastních slov ověřil, že může hrát i s nejlepším evropským stolním tenistou vyrovnanou partii.

Ve druhé dopolední dvouhře sehrál Dmitrij Prokopcov skvělou bitvu s vítězným koncem. Dokázal uspět v bitvě, jež zvedala nejen diváky v hale ze sedadel, nad pátým evropským hráčem Christianem Süssem. „Narozdíl od zápasu v Praze jsem se tentokrát vyvaroval zbytečných chyb. I když zaváhání ve střední pasáži čtvrtého setu bylo zbytečné,“ okomentoval cenný skalp Prokopcov.

Josef Šimončík narozdíl od sobotního zápasu s Papageorgiem první set v zápase s Dmitrijem Ovčarovem vyhrál, ale pak se začal prosazovat naturalizovaný Němec. „Po první setu začal Ovčarov líp přijímat a díky tomu nakonec s přehledem vyhrál,“ nabídl po zápase Šimončík svůj pohled na dění v zápase.

Rozhodující třetí bod Němců tak nakonec získal až Timo Boll, který Prokopceva nepustil do žádného setbolu a nepřipustil zdramatizování zápasu. „Timo měl famózní servis a také příjem. Kdybych přežil první údery, pak bych možná měl větší šance,“ rozpoznal Prokopcev nedostatky ve své hře.

Němci vyhráli po dvou a čtvrt hodinách 3:1, ale postup do čtvrtfinále jistý ještě nemají. Ve večerním utkání proti Řecku potřebují svěřenci Jörga Rosskopfa (mj. mistra Evropy ve dvouhře z roku 1992 – pozn. red.) uhrát alespoň jeden bod.