„Eliška je nemocná, závod by s největší pravděpodobností nemohla zvládnout,“ vysvětlovala pro server atletika.cz její trenérka Martin Blažková.

Druhá česká vícebojařka Zuzana Hejnová zahájila pouť letošním halovým ME druhým nejrychlejším časem na krátkých překážkách. Navíc si výkonem 8,25 vteřiny vytvořila osobní rekord.

V nakonec jen čtrnáctičlenném startovním poli nestačila v úvodní disciplíně na domácí Antoinettu Nana Djimou Idaovou, která byla v rovněž osobním maximu ještě o čtrnáct setin rychlejší.

Čtyřiadvacetiletá Hejnová, která dokáže pod širým nebem běžet 400 metrů přes překážky pod pětapadesát vteřin, se blýskla vylepšením osobního maxima i ve výšce. Rovných sto osmdesát centimetrů ji po druhé disciplíně zařadila na třetí pozici, když ji přeskočila díky vynikajícím 192 cm Nizozemka Remona Fransenová. Pětadvacetiletá rodačka z Dordrechtu si vylepšila absolutní osobní výkon o pět centimetrů, v hale se zlepšila takřka o decimetr.

Jedna z možných adeptek na minimálně finálovou účast, Lucie Škrobáková v rozběhu závodu na 60 m př. skončila třetí a s přehledem postoupila do odpoledního semifinále. Stejně se dařilo o Denise Rosolové na čtvrtce. Vítkovická závodnice navíc pošetřila síly, když úvodní start doběhla zadrženě za 54,41 vteřiny.

Naopak Pavlu Maslákovi účinkování na stejné trati už skončilo. Devatenáctiletý odchovanec havířovské atletiky zaběhl 48,14, což znamená celkovou dvacátou příčku.