Derby florbalistek se vyvíjí podle předpokladů

Vítkovické favoritky nedopustily překvapení a FBC Ostrava porazily v obou víkendových zápasech. Po sobotním vítězství 7:1 uspěly i v neděli. Série se nyní přesouvá do ČPP Arény v Muglinově.

8.3.2015

Vítkovické florbalistky nenechaly v prvních dvou zápasech série s FBC OStrava nic náhodě.Foto: DENÍK/Lukáš Kaboň

Zápas samotný měl podobný průběh, jako ten sobotní. Vítkovice na nic nečekaly a od prvních vteřin se na soupeřky vrhly. Už ve druhé minutě se tak trefila Denisa Ferenčíková, kterou zanedlouho napodobila Veronika Enenkelová. FBC mělo také příležitosti ke skórování, ovšem i v nadějných pozicích selhaly v přesnosti zakončení.

Ve druhé třetině pak druhý tým uplynulé základní části své vedení zvýraznil. Nejprve se během minuty se prosadily Šupáková s Ferenčíkovou, aby na konci periody sama Denisa Fernčíková nejdříve uzavřela hattrick a pak přidala i čtvrtý gól.

Vítkovická kanonáada pokračovala i v poslední třetině, až do konečného stavu 11:1. Stejně jako v sobotu, tak i tentokrát totiž FBC zaznamenalo alespoň čestný úspěch, když se ve 42. minutě trefila Veronika Szczurová.

1. SC Vítkovice Oxdog – FBC ČPP Bonusia Ostrava 11:1 (3:0, 4:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 2. Ferenčíková (Ratajová), 6. Enenkelová, 20. Laitinenová (Šupáková), 22. Šupáková (Ferenčíková), 22. Ferenčíková, 37. Ferenčíková (Ratajová), 40. Ferenčíková (Ratajová), 45. Ratajová, 45. Šponiarová (Pastušková), 46. Ratajová (Ferenčíková), 60. Sládečková (Ratajová) - 42. Szczurová (Kiecková). Rozhodčí: Zdeněk Cholek, Jana Matulíková. Vyloučení: 1:0. Stav série: 2:0 (7:1, 11:1).
Vítkovice: Kubíčková (Ranochová) – Šponiárová, Šupáková, Šrotová, Halfarová, Hašová, Ferenčíková, Klapitová, Mandátová, Pastušková, Sládečková, Enenkelová, Léblová, Kociánová, Ratajová, Vobořilová, Paloncyová, Laitinenová, Hložanková.
FBC Ostrava: Holubová (22. Šulejová) – Kahánková, Kiecková, Šuranyiová, Matějová, Viciánová, Bořucká, Sielecká, Škopková, Voláková, Režnarová, Vinkerová, Káčová, Kalnayová, Nguyernová, Stankušová, Sczurová, Némethová.

Autor: David Hekele

8.3.2015 VSTUP DO DISKUSE

Nová elektrická tříkolka zahájí svůj víkendový provoz při úklidu v Mariánských Horách a Hulvákách v neděli 27. srpna.

Při úklidu v ostravském obvodu bude pomáhat elektrická tříkolka

Kuzma hlásí poslední volná místa. Máte zájem?

Tohle se občas ve fotbale stává, řekl Fillo o střetu s Vaškem

/RZHOVOR/ Trenér ostravského Baníku na něj už před zápasem jasně ukázal prstem. „Fillo je rozdílový hráč,“ řekl o výrazné postavě sobotního zápasu.

Hledá se ztracená Etiopanka

Karviná – Po ztracené cizince pátrají od neděle místní policisté. Zmizení ženy z Etiopie nahlásila rodina z Kuvajtu, která je v Karviné na dovolené.