Po dvou letech se opakovala tatáž situace, jen to bylo v opačném gardu. Tehdy v St. Gallenu zvítězily nad celkem pořadatelské země v souboji o třetí místo české reprezentantky, kterým tentokrát v Ostravě po střele Silvany Nötzliové z osmé minuty prodloužení zbyly smutné oči. Prohrály 3:4 a končí na šampionátu čtvrté.

Více informací o šampionátu florbalistek čtěte v pondělním vydání Moravskoslezského deníku.

Češky si v závěru mistrovství světa příliš radosti neužily. Sice je po oba dny hnalo ke zteči dohromady téměř deset tisíc diváků, ale to je asi jen slabá náplast na jejich bolavé duše.

V sobotu i přes nadějnou první polovinu semifinálového klání nakonec dostaly lekci od Švédek a o pár hodin později se jim nepodařilo spravit si chuť ani se Švýcarkami, kterým po nervydrásajícím duelu podlehly asi nejkrutějším možným způsobem. České ženy, které pozměnili v prvních dvou útočných formacích složení, vstoupily do utkání obezřetně a Švýcarkám až na řídké momenty přenechaly aktivitu. Ty se dostaly hned několikrát do výhodných střeleckých pozic, leč na Janu Christianovou recept nenašly.

I po první pauze se víceméně hrálo pouze na jednu branku. A zákonitě po chvíli i udeřilo v oslabení z hole Bartschiové, která měla po střele Rüttimannové odkrytou branku.

A za pár minut přišla druhá chyba. Tentokrát ji měla na svědomí Martina Čapková, která nechala Tanji Stellaové až příliš moc místa k zakončení.

Do třetí části dramatu vtrhly Češky jako uragán. Brzy po jejím začátku, ještě v přesilovce při vyloučení pozdější hrdinky Nötzliové, skórovala po ideálním vybídnutí Bočanové útočnice Dominika Šteglová a o dvě a půl minuty později srovnala výsledkový krok Zuzana Halfarová.

Bouřící halu neutišilo ani „ušmudlané" nahození obránkyně Andrey Kernové, protože na něj po chvíli zareagovala Eliška Krupnová, jež se v průběhu duelu posunula z obrany blíž k brance Moniky Schmidové.

Ovšem nakonec ani tahle taktická varianta úspěch neslavila a Češkám zůstává i po domácím šampionátu na medailovém účtu prozatím jen jediná bronzová radost.

Švýcarsko – Česko 4:3 pp (0:0, 2:0, 1:3 – 1:0)

Branky a nahrávky: 25. Bartschiová (Rüttimannová), 32. Stellaová (Schmidová), 48. Kernová, 68. Nötzliová (Martiová) – 41. Dominika Šteglová (Bočanová), 44. Halfarová (Krupnová), 50. Krupnová (Urbánková). Rozhodčí: Anderssonová, Jensenová (obě Švéd.) Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Diváci: 5021. Ženy zápasu: Nina Bartschiová – Eliška Krupnová. Vývoj skóre: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Švýcarsko: Schmidová – Nötzliová, Martiová, Zwinggiová, Ulberová, Stellaová – Zimmermannová, Kernová, Hermannová, Fricková, Wikiová – Wüthrichová, Rüttimannová, Bartschiová, Scheideggerová, Putziová – Burgiová, Chalveratová, Mischlerová. Trenéři: Brendler, Oberliová, Wetter.

Česko: Christianová – Jílková, Krupnová, Dominika Šteglová, Jarolímová, Urbánková – Čapková, Černá, Hyršlová, Hašová, Sládečková – Niemcová, Halfarová, Vojáčková, Žůrková, Paulovičová – Billá, Macurová, Bočanová. Trenéři: Šatalíková, Markéta Šteglová, Jedlička.