Florbalistky FBC slaví historický úspěch! Postoupily do semifinále extraligy

Dokázaly to! Florbalistky FBC Ostrava porazily i počtvrté pražské Bohemians, tentokrát 9:6, dokonaly obrat z 0:3 na zápasy a probojovaly se do semifinále, kde narazí na sousední Vítkovice.

19.3.2017

FBC Ostrava - ŽideniceFoto: Deník/Lukáš Kaboň

Svěřenkyně Jakuba Robenka byly v rozhodujícím utkání série po většinu hrací doby o krok zpátky a jen dotahovaly, ale v závěrečných minutách to byly ony, kdo několika údery rozhodl. Sedm minut před koncem vyrovnala na 6:6 Andrea Pastušková, kterou následovaly Skácelová, Vrlíková a znovu Pastušková.

Odpověď na tuto ofenzivu už domácí hráčky nenašly a tak postup do semifinále slaví FBC. "Byl to typický sedmý zápas, který upřímně s florbalem neměl mnoho společného. Minimálně do třicáté minuty jsme byli horší, pomalejší, nefungovaly nohy, hlavy, takže se na nás podepsala únava. Pomohly nám ale nějaké šťastné góly a celkově štěstí, které jsme několikrát marně vzpomínali, tak tentokrát přišlo," řekl krátce po triumfu Deníku trenér Jakub Robenek, podle něhož rozhodla touha zahrát si semifinále.

V něm narazí FBC na rivalky z Vítkovic. "My se těšíme, víceméně bylo jasné, že si nás vyberou. Máme s nimi zkušenost ze čtvrtfinále, ale chceme věřit, že v semifinále to tentokrát může být jiné. Uvidíme," dodal Robenek.

FbŠ E.P. Bohemians - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 6:9 (3:2, 2:2, 1:5)
Branky: 2. Rybičková, 9. Poláková, 18. Bočanová, 24. Preisslerová, 29. Poláková, 49. Poláková - 6. Kapcová, 11. Kapcová, 25. Káčová, 30. Kotzurová, 45. Káčová, 53. Pastušková, 54. Skácelová, 55. Pastušková, 60. Vrlíková. Rozhodčí: Kostinek - Reichelt. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:2. Diváků: 120. Konečný stav série: 3:4.
FBC Ostrava:
Tomšová – Kotzurová, Kajfoszová, Vavrečková, Kahánková, Skácelová, Jurečková – Kapcová, Vrlíková, Pastušková – Šuranyiová, Šrotová, Nikol Škopková – Lichnová, Káčová, Režnarová – Szczurová. Trenér: Robenek.

Autor: David Hekele

19.3.2017 VSTUP DO DISKUSE

MAREK SZOTKOWSKI (vlevo) věří, že půlroční vítkovická snaha o záchranu druhé ligy bude úspěšná.

Útočník MFK Vítkovice Marek Szotkowski: V Prostějově nás čeká zápas o všechno

Hladina přehrady Olešná po konci těžby sedimentů pozvolna stoupá.
8

Těžba skončila, hladina v Olešné stoupá pozvolna

Při vyklízení bytu odhalili policisté konopné doupě

Za kuriózních okolností se policistům tento týden podařilo odhalit konopné doupě v jednom z ostravských domů.

První malovaný chodník? Přece před mým domem!

Ostrava /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Ztrácejí se z ulic. Jejich náhrada je časově i finančně náročná. Řeč je o dětských hřištích…

Vítkovice pořádají výjezd na poslední zápas

Vedení fotbalového klubu z Vítkovic se rozhodlo nabídnout fanouškům týmu odvoz na rozhodující zápas do Prostějova.