Házenkářky DHC Sokol Poruba na úvod MOL Ligy remizovaly na Hané

Ani tentokrát na svého rivala nevyzrály. Házenkářky DHC Sokol Poruba sice většinu zápasu tahaly za kratší konec, přesto v prvním kole mezinárodní MOL Ligy uhrály na palubovce olomoucké Zory remízu 23:23. Repríza duelu o třetí místo z uplynulé sezony tak skončila dělbou bodů.

4.9.2017

Olomoucké házenkářky remizovali s Porubou (v bílém) 23:23.Foto: Deník / Heloňa Stanislav

Prvních třicet minut ovládly domácí hráčky, takže Porubanky šly do kabin se šestigólovým mankem. Díky zlepšenému výkonu ve druhém dějství začaly svěřenkyně trenéra Petera Olšavského náskok Hanaček smazávat a nakonec dramatické utkání skončilo plichtou.

„Myslím si, že jsme si bod zasloužili, a to díky kolektivní a bojovné hře ve druhém poločase, když nás podržela také Lenka Roháčková v brance. V prvním poločase byla děvčata asi přemotivovaná. Nebyli jsme důrazní v přechodové fázi a k tomu se přidaly technické chyby, za které nás soupeř trestal,“ zhodnotil duel kouč DHC Sokol Poruba Peter Olšavský.

MOL Liga 1. kolo: DHK Zora Olomouc - DHC Sokol Poruba 23:23 (12:6).
Nejvíce branek: Gajdošíková 7, Kubáčková 5, Fryčáková T. 3 - Polášková 8, Kostelná 5, Rechtorisová 3, Konečná 3. Rozhodčí: Králíček, Letev. Vyloučení: 1:2. Sedmičky: 2:4. Diváci: 200.

Další výsledky: Slavia Praha - Zlín 30:28 (15:11), Bánovce nad Bebravou - Most 20:41 (7:20), Písek - Šaľa 20:33 (11:15), Michalovce - Hodonín 40:19 (19:9). Předehrávka 9. kola: Prešov Hodonín 30:23 (17:11). (bid)

Třinec si z Vítkovic odvezl všechny body

Další z řady regionálních druholigových derby zápasů vyznělo výsledkově lépe pro hosty z Třince, kteří ve Vítkovicích dokázali otočit nepříznivý vývoj a vyhráli 3:2. Domácí fotbalisté po páté porážce v sezoně klesli na poslední příčku, tým trenéra Nečka se naopak i po devátém kole drží bod od první pozice.

Vozíčkář vytvořil český rekord. Nákladní Tatru táhnul přes 2,5 metru

Bronzový medailista světové soutěže handicapovaných kulturistů Daniel Minster ze Studénky utáhl v sobotu odpoledne v Ostravě na invalidním vozíku 11,5 tuny těžký nákladní automobil Tatra. Ta při rekordním pokusu popojela o 252 centimetrů. Jeho výkon tak byl zapsán do České knihy rekordů.