Házenkářky Poruby ve finále poháru opět prohrály

/FOTOGALERIE/ Házenkářky Baníku Most získaly potřetí za sebou Český pohár. V Ostravě porazily 27:19 domácí Sokol Poruba, který neuspěl v pohárovém finále už počtvrté za posledních pět let.

23.3.2016

Utkání DHC Sokol Poruba vs. DHK Baník Most. Foto: Deník/Lukáš Kaboň

Ostravanky začaly lépe, ale Most ve 12. minutě za stavu 3:5 zastavil jejich nápor oddechovým časem a zakrátko získal vedení. Domácímu týmu naopak time-out nepomohl a mostecký náskok do poločasu vystoupal až na šest branek.

Do druhé půle sice vstoupila dvěma góly Poruba, ale mostecké hráčky žádné drama nepřipustily. Soupeře nakonec zdolaly téměř stejným výsledkem jako v pohárovém finále před dvěma lety, tehdy dala Poruba o gól méně.

Most se podle trenéra Petera Dávida měl na pozoru po lednovém utkání interligy, v němž v Porubě remizoval. "Zápas rozhodla fáze mezi 15. a 20. minutou a ten gólový spurt před poločasem. Soupeř pak nedal na začátku druhé půle šance a pak se neprosadil ani v hluchém místě, kdy gól nepadl snad deset minut," citoval Dávida web onlajny.com.

Kouč Poruby Ján Beňadik uznal, že Most byl lepší a zasloužil si vyhrát. "Nedali jsme šance a soupeř nás trestal z trháků v první půli. Pak jsme dali i hodně tyček a spoustu šancí pochytala i Dominika Müllnerová. Mít kousek štěstí v té pasáži šesti až sedmi minut druhé půle bez branky, možná by to vypadalo jinak. Závěr zápasu už byla frustrace z naší strany," řekl Beňadik.

Poruba - Most 19:27 (8:14)
Nejvíce branek: Marčíková 5/4, Šviráková 3, Ryšánková 3/3 - Jeřábková 6, Szarková 6/2, Súkenníková 5, Růčková 4.

Podrobnosti z finále Českého poháru se dočtete ve čtvrtečním vydání Deníku…

Autor: ČTK

23.3.2016 VSTUP DO DISKUSE

Deník - Naši prvňáci

Tento týden představíme školáky z ostravských ZŠ Ukrajinská a Na Mlýnici

Laser ukázal, že firma šetřila na asfaltu. Silnici zřejmě opraví znovu

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

VOLEBNÍ GULÁŠ: Babiš do Ostravy nepřijel aneb Malé politické faux-pas s úsměvem

Volební dvojka regionální TOP 09 dorazila v pondělí na porubské Alšovo náměstí dříve, než moravskoslezští lídři hnutí ANO, které zde pořádalo setkání s občany.

VOLEBNÍ GULÁŠ: Komunisté z 36 kandidátů vysílají „do boje“ hned 11 žen

Do Ostravy na závěrečný tiskový brífink KSČM nedorazil předseda Ústředního výboru (ÚV) Vojtěch Filip ani jednička krajské kandidátky Leo Luzar. Právě na návrh komunistů se totiž v pondělí konalo mimořádně zasedání poslanců v otázce lithia, respektive umožnění dobývání dobývání této rudy na Cínovci prospektory z Austrálie.