Lídr divize z Vítkovic selhal ve Slavičíně

A zase je divize o něco zajímavější! Fotbalisté Vítkovic, lídři soutěže, na jaře poprvé zakopli, když prohráli na půdě Slavičína 1:3.

2.4.2015 4

Vítkovice prohrály ve Slavičíně 1:3.Foto: DENÍK/Lukáš Kaboň

Trenér Tomáš Pohorelli vsadil na takřka stejnou sestavu jako v prvním utkání s Valašským Meziříčím. Jen Laryše na levé straně obrany nahradil Dvořák.

A chvíli to vypadalo, že by Ostravané mohli být opět úspěšní. Už v desáté minutě poslal hosty do vedení útočník Kamil Půda.

Jak se ale ukázalo, vedoucí celek soutěže vyhráno neměl. Právě naopak. Domácí soupeře rázně přitlačili a do poločasu z aktivity vytěžili vyrovnání zásluhou Petra Švacha.

„Překvapilo mě, jak to z naší strany nebylo ono. Všude jsme byli pozdě, nešlo nám to… Nevím, co k tomu dál říct. Prostě soupeř byl lepší," hodnotil zápas trenér Vítkovic Tomáš Pohorelli.

Rozhodující fáze duelu přišla mezi 69. a 72. minutou, když se dvakrát trefil domácí Pavel Kříž, a určil tak konečný výsledek.

„Jak říkám nevím, co k našemu výkonu říct. Přitom připravenost hráčů byla taková, jaká by měla být. Jen když se nedaří, tak se musí makat, jít štěstí a výsledku naproti, a to tady nebylo," pokrčil rameny Pohorelli, který nebyl spokojený s individuálním výkonem řady hráčů. „Bylo pár jedinců, řekněme tři plus gólman, kteří snesli přísnější měřítko, ale jinak to bylo slabé," dodal Tomáš Pohorelli.

Zároveň uznal kvalitu i předvedený výkon Slavičína. „Prohráli jsme zaslouženě. Soupeř byl lepší, měl větší touhu po vítězství, přehrával nás v osobních soubojích. Na menším hřišti byli rychlejší v práci s míčem a navíc jsme jim dali spoustu prostoru. Neměli jsme na to, abychom vyhráli," uzavřel kouč Vítkovic.

FC TVD Slavičín MFK Vítkovice 3:1 (1:1)

Branky: 69. a 72. Kříž, 37. Petr Švach - 10. Půda. Rozhodčí: Lakomý - Dorušák, Drápal. Diváci: 150.

Slavičín: Talčík - Mezírka, Tomáš Švach, Lukaštík, Kocián - Petr Švach (81. Hladík), Elšík, Školník, Šindler - Macek, Kříž (89. Chovanec). Trenér: Vladislav Straka.

Vítkovice: Ognyanov - Korneta, Prokeš, Hruzík, Dvořák (77. Blucha) - Lukáš, Kovář, Palej, Václavek (55. Trajkovski) - Půda, Kovařík. Trenér: Tomáš Pohorelli.

Autor: David Hekele