Markvartovice nedaly neškodnému Šenovu žádnou šanci

Svěřenci trenéra Petra Veselého začali jaro tříbodovým ziskem. Naopak šenovskému mužstvu pomalu mizí naděje na záchranu v soutěži.

26.3.2015

Fotbalisté Markvartovic porazili Šenov jednoznačně 5:0.Foto: DENÍK/Lukáš Kaboň

Jak jednoduchý a krásný umí být fotbal, ukázali hráči Markvartovic. S pomocí smrtících a účinných brejků nadělili Šenovu pět branek, přičemž soupeři nic nedovolili.

Hosté se v jednom z pro ně klíčových zápasů měli odrazit k jarní stíhací jízdě, na jejímž konci by byla záchrana v krajském přeboru.

Brzy ale poznali, že si ze souboje nováčků body neodnesou.

Za celých devadesát minut si nevytvořili jedinou příležitost, která by volala po gólu. Naopak domácí ukázali vysokou produktivitu. Už ve 13. minutě je poslal do vedení po rohovém kopu stoper Kolenko, za dvacet minut využil poprvé rychlý protiútok Kremzer.

„Na standardky jsem upozorňoval, přesto z ní padl gól. Druhý přišel z brejku po našem špatně zahraném rohovém kopu. Pak se vše zhroutilo," pokrčil rameny trenér Šenova Alexander Minich.

Skóre mohlo být i výraznější, jenže Matiáškova střela se do branky nevešla a Potůčkovu ránu vyrazil stoper Zbyněk Bednář.

Tak si to domácí vynahradili po přestávce. Třetí trefu přidal po krásném pasu Potůčka Zbořil, který měl na svědomí i čtvrtou branku. Sedm minut před koncem skóre uzavřel Kremzer. Šenov ovlivnil fakt, že se mu rozpadla obrana.

„Vypadl nám stoper, kterému umřela tchyně. A další obránce (Schovajsa) má po poháru s Heřmanicemi stop. Nastoupili tak hráči, kteří přípravu začali pozdě a nemají natrénováno," vysvětlil Minich.

„Chtěli jsme hrát na brejky, ale když prohráváte, musíte hru otevřít. Oni nakopávali míče na Zbořila a to stačilo. V závěru už to kluci vypustili. Bylo vidět, že nebyla snaha bojovat až do konce," řekl Minich. „Jedeme dál, snad příště budeme kompletní," dodal.

Opačné pocity měli vítězové. Podle trenéra Markvartovic Petra Veselého byl výsledek zasloužený. „Bylo to jednostranné, hráli jsme velmi dobře, tak jak bychom si to představovali," prohlásil.

„Jsme rádi hlavně za čisté konto. Na podzim jsme dostávali mnoho laciných branek," doplnil s vírou, že nešlo o ojedinělý jev.

„U tohoto mančaftu se o záchraně nemůže ani mluvit. Spíše věřím, že se posuneme výše do středu tabulky," zakončil Veselý.

TJ Sokol Markvartovice - SK Šenov 5:0 (2:0).

Branky: 33. a 83. Kremzer, 51. a 66. Zbořil, 13. Kolenko. Rozhodčí: Holodňák Macrineanu, Zelník. ŽK: Kremzer, Remeš Zbyněk Bednář, Gorovič, Koďousek, Klimša. Diváci: 350.

Markvartovice: Polášek Janoško, Tomis, Kolenko, Potůček Červeňák Matiášek, Remeš (70. Slavík), Režnar, Kremzer Zbořil (81. Stepek). Trenér: Petr Veselý.

Šenov: Janča Slíva, Beránek, Zbyněk Bednář, Roman Bednář Hanauer, Foster, Gorovič, Klimša Koďousek, Bartoň. Trenér: Alexander Minich.

Autor: David Hekele

26.3.2015 VSTUP DO DISKUSE

Přípravný hokejový zápas: ČR - Slovensko, 23. srpna 2017 v Třinci. (zleva) Sklenička David, Gernát Martin a Bartošák Patrik.
33

Debutant Bartošák: Čekal jsem dlouho, škoda prohry

Ostravská radnice. Ilustrační foto.

Navrhněte Seniora roku

/FOTOGALERIE/ Květinový experiment v ostravských Komenského sadech budí zaslouženou pozornost nejen obyvatel města, ale také jeho návštěvníků. Kolem VIP louky budou i koně chodit „po špičkách“.

Na Olešné se rýsuje nový adventure golf

Adventure golf má být nově vystavenou atrakcí vedle místeckého aquaparku, který sídlí v lokalitě přehrady Olešná.

Lev se poprvé trefil za Vítkovice, Ostravané v Langnau slavili

Hokejisté Vítkovic si připsali druhé vítězství v rámci turné po Švýcarsku. V úterý zdolali svěřenci kouče Jakuba Petra Langnau 4:3.

Tragédii odstartovala hádka o dvě stě korun za sexuální služby

Muž, který během nesmyslné potyčky jednoho člověka zabil a dalšího zranil, dostal dvanáct let