Medvecký: Víme, komu ta výhra patří

Ostrava – Na velké vítězství dosáhli basketbalisté NH Ostrava, kteří v sobotním ligovém utkání 1. kola nadstavbové skupiny A1 zdolali po velkém dramatu Prostějov 103:94 v prodloužení a osamostatnili se na druhém místě.

25.2.2013

Ilustrační fotoFoto: Deník/Pavel Sonnek

Svěřenci trenéra Dušana Medveckého potvrdili skvělou formu, když se radovali už z osmnácté výhry v sezoně. Nová huť před vlastními fanoušky válí. V domácí hale Tatran ve třinácti duelech nestačila pouze na mistrovský Nymburk.

Ostrava přitom byla velmi blízko porážky. V průběhu zápasu sice byla neustále o pár bodů před soupeřem, jenže ve čtvrté čtvrtině přišel výpadek a necelé tři minuty před koncem svítil na ukazateli skóre hodně nepříznivý stav 70:79.

„Celý druhý poločas jsme nebyli tak kvalitní v obraně. Prostějov, který hraje v sedmi lidech, nás zaskočil. Čekali jsme, že je dřív unavíme. S takovým úzkým kádrem klobouk dolů, co předvedli. Hráli moc dobře," uznal ostravský kapitán Jan Stehlík.

A byl to právě šestadvacetiletý rozehrávač Nové huti, kdo pět vteřin před koncem základní hrací doby poslal těžkou trojkou zápas do prodloužení.

„V něm jsme sice ještě po minutě a půl prohrávali 86:89, ale pak je přejeli. Nakonec se na nich ta únava projevila. A to i ta psychická, vždyť to měli rozjeté na výhru," vykládal Stehlík.

Ostravští ukázali svou sílu. Po Pardubicích vyhráli i druhý zápas, který šel do prodloužení. „A v obou případech jsme srovnávali v posledních vteřinách těžkou trojkou. Je to cenné vítězství, na které jsme se nadřeli. O to víc si ho vážíme," pokračoval Stehlík.

Zajímavé bylo, že hned dvakrát zkolabovala na delší dobu světelná tabule. Zápas se tak dohrával bez statistik a faulů jednotlivých hráčů, pouze se skóre, časem a počtem týmových faulů.

„Venku nic podobného nepamatuju, doma na to ale máme štěstí. Už jsem to tady zažil. Někdy prostě technika selže. Tabuli jsem já osobně nepotřeboval, nespoléhal na ni. Kolik mám faulů, si hlídám, navíc o nich informuje hlasatel," řekl Stehlík.

„Nejvíce vás to zasáhne v tom, že vychladnete, vypadnete z tempa. Ale oba týmy na tom byly stejně, takže v tom až takový problém nebyl," doplnil Stehlík.

Velký ostravský bojovník byl vyhlášen mužem zápasu, když během dvaceti minut nastřílel dvacet bodů. K nim přidal čtyři doskoky a jeden získaný míč.

„Bylo to pro nás teď těžké období zejména psychicky, ale zvládli jsme to. Všichni víme, komu ta výhra patří," narážel trenér Ostravy Dušan Medvecký na nečekanou smrt Stehlíkova bratra Jiřího, kterému v minulých dnech selhalo ve 22 letech srdce.

NH Ostrava – Prostějov 103:94 v prodl. (14:16, 39:33, 61:59, 86:86)

Body: Dufault, Barnes a Stehlík po 20, Ames 13, Greene 10, Pelikán 6, Číž 5, Gniadek 4, Jurečka 2 – Slezák 22, Švrdlík 15, Kohout a Prášil po 14, Pandula 13, Marko 12, Bratčenkov 4. Rozhodčí: Matějek, Macela, Večeřa. TH: 33/26 – 26/15. Trojky: 11:7. Doskoky: 29:32. Fauly: 25:26. Pět chyb: Pandula (Prostějov). Diváci: 1200. Nejlepší hráč: Stehlík (Ostrava).

Povídání s Janem Stehlíkem přineseme v úterním vydání Deníku.

Autor: Jakub Nohavica

25.2.2013 VSTUP DO DISKUSE

Nová elektrická tříkolka zahájí svůj víkendový provoz při úklidu v Mariánských Horách a Hulvákách v neděli 27. srpna.

Při úklidu v ostravském obvodu bude pomáhat elektrická tříkolka

Kuzma hlásí poslední volná místa. Máte zájem?

Tohle se občas ve fotbale stává, řekl Fillo o střetu s Vaškem

/RZHOVOR/ Trenér ostravského Baníku na něj už před zápasem jasně ukázal prstem. „Fillo je rozdílový hráč,“ řekl o výrazné postavě sobotního zápasu.

Hledá se ztracená Etiopanka

Karviná – Po ztracené cizince pátrají od neděle místní policisté. Zmizení ženy z Etiopie nahlásila rodina z Kuvajtu, která je v Karviné na dovolené.