Mistrovství světa ve florbale žen: Ostrava, den třetí

Ostrava – Týmy, které se dostaly do semifinále, mají dnes volno, a tak můžeme v ČEZ Aréně v Ostravě sledovat utkání o umístění.

13.12.2013 AKTUALIZOVÁNO 14.12.2013

Mistrovství světa ve florbale žen v Ostravě. Foto: Pavel Sonnek

Ráno bojovaly o celkovou jedenáctou příčku florbalistky Austrálie s Dánskem. Dánky byly favoritkami, což vyjádřily i brzkým vedoucím gólem. Jenomže reprezentantky země protinožců dokázaly vyrovnat a držely se soupeřkami krok. Dánky se ujaly vedení zase v poslední minutě první třetiny. Ani ve druhé části si dánské florbalistky nevytvořily rozhodující náskok. Australanky se vždy dotáhly a před poslední dvacetiminutovkou prohrávaly jen o dva góly. Rozhodl až závěr třetího dějství a tři slepené dánské trefy. Dánky tak vybojovaly jedenácté místo, Austrálie skončila dvanáctá.

Austrálie – Dánsko 4:9 (1:2, 2:3, 1:4)

Branky a nahrávky: 13. Hamiltonová (Sampeyová), 28. Wainwrightové, 35. Quaifeová (Glassová), 47. Mazureková (Keoghová) – 6. Olaussonová (Knudsenová), 20. Di Nardová, 24. Christoffer­senová (Olaussonová), 27. Bengtssonová (Nardová), 39. Olaussonová (Jorgensenová), 48. Di Nardová (Bengtssonová), 56. Jorgensenová (Christensenová), 56. Di Nardová (Christofferse­nová), 57. Jorgensenová (Knudsenová)

Velice zajímavý souboj se odehrál o devátou pozici, kde na sebe narazily celky Ruska a Slovenska. Tohle utkání nemělo předem daného favorita. Lépe začaly Slovenky, když se v prvních deseti minutách mohly dvakrát radovat a dostaly se do vedení. Už v rvní třetině to byl florbal nahoru dolů, ale Rusky se moc nedostávaly do zakončení, o čemž svědčí i poměr střel 12:3 pro Slovensko.

Po první přestávce ruské reprezentantky přidaly a vytvořily si i gólové šance, jednou po jejich střele zvonila tyč. Po individuálním průniku Zuzany Šponiarové však Slovenky navýšily náskok. Navíc měly výhodu trestného střílení. Ferencová sice netrefila branku, ale z následné přesilovky už naše východní sousedky profitovaly, 0:4. Minutu před koncem prostřední části se Rusky konečně dočkaly.

Ve třetí třetině předváděly oba celky kombinační florbal, Slovenky výborně bránily a nepouštěly protivnice do koncovky. Navíc samy přidaly pátou branku. V posledních pěti minutách se pak s góly roztrhl pytel. Rusky snížily na 2:5, ale slovenské florbalistky dokázaly kontrovat, 2:6. V sedmapadesáté minutě se ruský tým odhodlal ke hře bez brankářky a vytvořil si veliký tlak. Dokázal dokonce vsítit dva góly a korigovat stav na 4:6. Víc ale Rusky nestihly a skončily desáté. Pro Slovensko a jejich českého kouče Jaroslava Markse je konečné deváté místo historicky nejlepším umístěním na světovém šampionátu.

Rusko – Slovensko 4:6 (0:2, 1:2, 3:2)

Branky a nahrávky: 39. Viktorová, 57. Rodinová (Viktorová), 59. Pelevinová (Rodinová), 60. Rodinová (Okulovová) – 7. Stašová (Sládecká), 10. Košturiaková (Hutirová), 32. Zuzana Šponiárová, 37. Janegová (Tardiková), 52. Šponiarová (Ferencová), 57. Trošková

V prvním souboji zklamaných čtvrtfinalistů ukázaly Lotyšky Polkám svou sílu. Od počátku kráčely odhodlaně za vítězstvím. I když utkání moc atraktivní florbal nenabídlo, místy to byla spíše plácaná. Jasnou výhru Lotyšska v podstatě zařídily dvě hráčky. Bilinská čtyři branky vstřelila a na dvě přihrála, stejnou bilanci pak měla ji její spoluhráčka Garklavová. Lotyšky si tak zahrají o konečné páté místo, na Polky zbyl boj o sedmou příčku.

Lotyšsko – Polsko 9:0 (3:0, 4:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 7. Bilinská (Garbareová), 11. Bilinská (Garbareová), 20. Garklavová (Berzinaová), 22. Garklavová (Bilinská), 31. Bilinská (Garklavová), 38. Kunciteová (Karklinová), 39. Garklavová (Bilinská), 51. Garklavová (Karklinová), 52. Bilinská (Garklavová)

Ve večerním střetnutí vyzvaly Němky norskou reprezentaci. Jasnými favoritkami zápasu byly Norky, ale dlouho tuto roli nebyly schopny potvrdit. Po první třetině vedly o pouhý gól. Ne druhé periodě německé florbalistky srovnaly, ale Norky opět o jednu branku utekly. Před poslední třetinou vedly pouze 2:1, což se rozhodně nečekalo. Ještě pět minut před koncem to vypadlo na drama. Pak ale severský tým zabral a třemi slepenými brankami rozhodl. Hattricky si připsala norská reprezentantka Hansenová.

Německo – Norsko 1:7 (0:1, 1:1, 0:5)

Branky a nahrávky: 24. Kuhlmannová (Heiskanenová) – 10. Osterhaugová (Einstulenová), 26. Hansenová (Einstulenová), 42. Sundviková (Torpová), 47. Farnesová (Nadimová), 55. Naessová (Havreová), 57. Hansenová (Einstulenová), 59. Hansenová

Norky budou bojovat s Lotyškami o pátou příčku, Němky si to rozdají s polským týmem o sedmé místo.

Autor: Pavel Habram

13.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
Servírka Barbora Horská byla jednou z těch, která ženu obsluhovala. Na snímku u stolu, kde podvodnice seděla.

Blondýna dál okrádá opavské restaurace, trest jí asi nehrozí

Čistější voda ve strouze ve Staré Bělé potěšila místní myslivce, věří, že úředníci zarazili vypouštění odpadů z nedalekých domků.
9

Úředníci už tuší, kdo zasvinil vodu

Senioři projdou malou „policejní akademií“

Jak se chovat při pouličním přepadení, jak správně použít pepřový sprej, ale také jak se nenechat napálit třeba takzvanými šmejdy, ale i základy první pomoci či procvičování paměti.

Už je jasno! Z „Centrumky“ na "Masarykáči" bude Pizza Coloseum

/DENÍK SLEDUJE, FOTOGALERIE/ Na Masarykově náměstí se otevře na jaře příštího roku italská restaurace.

OBRAZEM: Před krajským úřadem v Ostravě se srazil náklaďák s tramvají

/FOTOGALERIE/ Ve čtvrtek krátce před desátou hodinou omezila provoz na ulici 28. října před krajským úřadem dopravní nehoda. Tramvajová doprava byla dočasně zastavena.

TIP LIGA začíná prvním kolem: Jak tipuje Deník a fotbalista David Levčík?

Populární soutěž čtenářů Deníku TIP LIGA o tomto víkendu otvírá svou kapitolu jménem Podzim 2017. A redakce si připravila jednu malou novinku.