Moderní gymnastky se o české tituly utkají v Ostravě

Ostrava - Sbíraly medaile na oblastním přeboru, teď vítkovické moderní gymnastky čeká mistrovství republiky. Český šampionát kadetek a dorostenek se uskuteční tento víkend v Ostravě.

10.5.2013

Ilustrační foto.Foto: Deník/Archiv

Pořadatelem obou akcí je úspěšný vítkovický klub. Oblastní přebor hostila hala Sportovního gymnázia D. a E. Zátopkových v Zábřehu. V kategorii dorostenek vybojovala Ester Volná bronz ve víceboji a stříbro za sestavu s míčem, Jana Mertová skončila celkově čtvrtá. Mezi kadetkami staršími se stala přebornicí Nikol Pavlovská, která navíc získala stříbra za kužele i míč. Andrea Kozlová byla třetí ve víceboji, vyhrála obruč a bronz získala za kužele. Viktorie Volná skončila celkově sedmá a Stela Špundová osmá. Mezi kadetkami mladšími byla Barbora Travinská bronzová ve víceboji a stříbrná s míčem.

Další vítkovické gymnastky startovaly v soutěži nejmladších nadějí třetí skončila Lucie Kozová a osmá Eliška Pobutová, Mezi mladšími nadějemi byla Erika Nešporková ve víceboji druhá a vyhrála sestavu se švihadlem, Viktorie Straková skončila celkově čtvrtá a bronz získala za obruč, Hana Havlasová obsadila celkově páté a Karolína Štefková osmé místo. „Oblastní přebor byl pro děvčata dobrou přípravou na mistrovství republiky," pochvalovala si medailovou žeň Hana Nadkanská, šéftrenérka vítkovického klubu.

Dvě její mladé svěřenkyně se navíc zúčastnily i Spring Cupu v Brně, kde startovaly gymnastky z ČR, Slovenska a Chorvatska. Erika Nešporková v kategorii nadějí mladších (roč. nar. 2004) vyhrála víceboj (sestava bez náčiní a švihadlem), navíc její švihadlo bylo oceněno zlatou a sestava bez náčiní stříbrnou medailí. Hana Havlasová obsadila ve své soutěži (roč. nar. 2003) osmé místo ve víceboji a za sestavu se švihadlem získala bronz.

O víkendu budou mladé moderní gymnastky bojovat v Ostravě o české tituly. Šampionát se koná v hale Sarezy v Hrušovské ulici, v sobotu je na programu závod kadetek od 10 hodin mladších a od 14.30 hodin starších, v neděli od 9.30 hodin proběhne soutěž dorostenek.

Autor: Marie Rodovská

10.5.2013 VSTUP DO DISKUSE

Nehoda tramvaje a nákladního automobilu na ulici 28. října ve čtvrtek 17. srpna 2017.
13

OBRAZEM: Před krajským úřadem se srazila tramvaj s náklaďákem

Sochu svatého Františka z Assisi mohou vidět lidé, kteří se vydají na procházku po nově zrekonstruované farské cestě v Ludgeřovicích. Autorem díla je opavský sochař Daniel Klose.
6

Přisedněte k Františkovi z Assisi. Sedí na začátku křížové cesty v Ludgeřovicích

Výbuch v play-off nezůstal bez odezvy

Házenkářky Poruby nebudou v nadcházející sezoně startovat v evropských pohárech.

Zastávky na znamení? Obvod Stará Bělá je nechce

/FOTOGALERIE/ Ve Staré Bělé je 11 autobusových zastávek v každém směru, přičemž šest z nich bylo převedeno do režimu na znamení. S tím obvod nesouhlasí.

Kvůli zabité čivavě si Skoupý za Havířov už nekopne

ANKETA/ Asi by to nebyla hezké atmosféra, kdyby diváci v průběhu zápasu na jednoho hráče pokřikovali, že je vrah, který zabil psa. I proto už Karel Skoupý za havířovské Indiány kopat nebude.