Basketbalisté ČEZ Basketball Nymburk hostili na své palubovce ve Sportovním centru v rámci šestatřicátého kola nejvyšší soutěže celek Ostravy. Ten je už bez šancí na postup do play off.

Nymburk – Ostrava 93:80

Hostující košíkáři drželi s favorizovaným domácím týmem krok v podstatě po celý zápas. Tedy kromě třetí čtvrtiny, kdy si Nymburk vytvořil dostatečný náskok pro klidné dohrání zápasu. Ve třetí čtvrtině totiž Nymburk zlepšil obranu a před posledním hracím obdobím šel do vedení o šestnáct bodů.

Na domácím týmu byla patrná únava z náročného programu posledních dní. Na začátku bylo k vidění hodně nepřesností a neproměněné koše z bezprostřední blízkosti. Také několika ztrát se Nymburk nevyvaroval, čehož hosté využili k bodovému přírustku.

Hosté měli ve svém středu tři nové hráče, kteří přišli na poslední chvíli. Zejména Hood, autor třiatřiceti bodů, dělal domácím velké problémy.

Nymburk hrál tentokrát hodně laxně v obraně, fanoušci českého mistra jsou zvyklí na mnohem agresivnější defenzivu, a hra byla hodně upracovaná.

Body: Lewis 19, Slezák 17, Benda 16, Lee 8, Sokolovský 7, Nečas 6, Ricci 6, Křemen 5, Tsiaras 5, Lenzly 4 – Hood 31, Mitchell 17, Stuchlý 17, Burke 13, Palyza 2. Čtvrtiny: 22:17, 23:25, 27:13, 21:25. Trojky: 15/6 – 16/6. Střelba za 2 body: 46/32 – 33/17. TH: 14/11 – 31/28. Doskoky: 19:21. Fauly: 23:15. Rozhodčí: Hruša, Znamínko, Baloun. Diváci: 400. Nejlepší hráč: Lewis Ronald.