Premiéra Petřkovic v divizi dopadla na výbornou

/FOTOGALERIE/ Nasazení, šance i góly měl úvodní zápas Odry Petřkovice v nové sezoně. Duel nováčků divize proti Vsetínu vyhráli Ostravané 3:0.

8.8.2015

Fotbalisté Petřkovic porazili v 1. kole divize Vsetín 3:0.Foto: DENÍK/Pavel Sonnek

Domácí tým od prvních momentů ukazoval, že krajský přebor nevyhrál o "parník" náhodou. Soupeře, který nastoupil v atypickém rozestavení 3-5-2 od začátku přehrávali a vytvářeli si gólové příležitosti. Václavík však střelou z hranice šestnáctky brankáře nepřekonal a o chvíli později Karel Maceček hlavou po rohu minul.

Vsetín zahrozil v první půli jen jednou, když z těžké pozce vypálil Matůš, ale vedle. Pak přišly petřkovické chvíle, a pro výsledek zápasu také zásadní. Nejprve brankář Eliáš vychytal ve dvou tutovkách opět Macečka, než zkušeného útočníka ve 20. minutě dlouhým pasem našel Martin Cesnek. Forvarda Petřkovic ale nedovoleně zastavil stoper Bělaška, za což následovala červená karta a penalta. Tu proměnil Martin Václavík.

Od té chvíle domácí pevně převzali otěže utkání a dál si vyvářeli šance, jenže zejména Karel Maceček se nemohl trefit. Po pauze Vsetín přežil vyložené možnosti Petřkovic a z ojedinělého útoku mohl vyrovnat kapitán Kučerňák, ale z hranice penalty vysoko přestřelil.

Definitivu tomu, že tři body zůstanou v Ostravě dal v 63. minutě povedenou přízemní ranou i s pomocí tyče David Levčík. V závěru se pak z množství svých promarněných šancí alespoň jednou mohl radovat Karel Maceček.

FC Odra Petřkovice - FC Vsetín 3:0 (1:0)
Branky: 22. Václavík z pen., 63. Levčík, 90. Maceček. Rozhodčí: Galásek - Novák, Šištík. ŽK: Baranek - Matůš. ČK: 21. Bělaška. Diváci: 221.
Petřkovice: Otoupalík - Polášek, Wozniak, Staněk, Burian - Cesnek - Neumann (77. Ptáček), Baranek, Levčík (73. Vyležík), Václavík (63. Fojtík) - Maceček. Trenér: Filip Smékal.
Vsetín: Eliáš - Chuchma, Bělaška, Maček - Cahlík (64. Smilek), Kučerňák, Matůš, Kašpar (23. Kovács), Mydlář - Hořelica, Jaroš (80. Fojtů). Trenér: Jaroslav Matějíček.

Více se k utkání Petřkovice - Vsetín dočtete v pondělním a úterním tištěném vydání Moravskoslezského deníku…

Autor: David Hekele