Australanům tak vyšel dokonale nečekaný tah s nasazením nezkušeného mladíka, který se radoval z premiérové výhry v prestižní týmové soutěži. Naopak Rosol vyprodukoval 74 nevynucených chyb a promarnit šanci vystoupit ze stínu půl roku se táhnoucích neúspěchů. „Nezvládl jsem koncovky posledních tří setů," přiznal Rosol.

V zápase jste vedl 2:0 na sety a za stavu 5:4 šel podávat na vítězství v celém utkání. To se vám ale nepovedlo, a nakonec jste prohrál. Co se stalo?
Tahle porážka mě mrzí, je to nepříjemné. Zápas jsem měl vyhrát a stav měl být 1:0 pro nás. Bohužel jsem ve třetím setu utkání nedoservíroval. On si postupně zvykl na můj styl hry, zleva mi dobře returnoval hlavně druhé servisy, od základní čáry se cítil stále komfortněji.

Přesto v páté rozhodující sadě jste jako první Kokkinakise brejknul, vedl jste 3:2 a 40:15. V tu chvíli to zase vypadalo hodně nadějně…
Budu se opakovat, ale taky v tu chvíli jsem to měl doservírovat. Měl jsem tři, snad i čtyři gamebally, ale nedohrál jsem to a zase se to otočilo. Byl to zápas o jednom, dvou míčcích s bohužel smutným koncem pro mě. Snažil jsem se hrát pořád na riziko, jenže stále více chyboval.

Ve čtvrtém setu jste si nechal krátce masírovat záda. Omezovalo vás to v dalším průběhu utkání?
Nebylo to nic vážného, nejsem zraněný. Bylo to způsobeno povrchem, který je specifický, dost se zasekává. Trochu z toho trpí bedra a kyčle, ale to je normální. Dostal jsem hřejivku a do konce zápasu už to necítil.

V posledních měsících se vám vůbec nedaří. Dva zápasy po sobě jste vyhrál naposledy v polovině srpna loňského roku. Jak moc se tohle na vašem výkonu podepsalo?
Nějakým způsobem určitě. Ale nevím, jestli to byl zrovna hlavní důvod mé porážky. Teď, nějakých dvacet minut po zápase mám pořád pocit, že jsem byl lepší a měl jsem vyhrát. Prostě jsem nezvládl koncovky posledních tří setů a to se mi vymstilo.

Při absenci Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka jste českou jedničkou. Cítil jste větší zodpovědnost?
Před zápasem mi bylo jasné, a taky jsem s tím do něho šel, že hraju jako jednička proti jejich dvojce a měl bych vyhrát. Bylo to dobře rozehrané, první bod měl být náš. Jako lídr jsem se cítil. Bohužel jsem to nezvládl, beru to na sebe. V koncovce jsem si dostatečně nevěřil.

Hrál jste před zaplněnou ostravskou ČEZ Arénou. Mělo tohle nějaký vliv?
Nervózní jsem nebyl. Ze začátku roku jsem nevyhrál moc zápasů, teď jsem mohl vyhrát jeden důležitý v Davis Cupu, který by mě zvedl a pomohl mi, to se ale nepodařilo. Možná to chtělo se ještě více uvolnit.