Ta se výprasku od favorizovaných Pražanek ani moc nebránila a v závěru spíš už jen čekala na ránu z milosti, která by její trápení na palubovce ukončila.

„Výkon domácích hráček mě zklamal. V přípravě jsme spolu hráli nejméně pětkrát a poslední zápasy byly ze strany Ostravy nesmírně bojovné s touhou ‚urvat‘ alespoň set.

Čtvrteční průběh vypadal od začátku na 3:0 a tak to i skončilo,“ divil se nečekané proměně soupeřek kouč Pražanek Stanislav Mitáč.

Ostrava dokázala s jeho svěřenkyněmi držet krok jen v úvodu duelu, pak začal její výkon upadat. Rozdíl mezi oběma týmy ve třetím setu pak už byl ve všech herních činnostech daleko větší, než pět míst v tabulce, která je od sebe dělí.

„Nevím, co se stalo, že družstvo bylo pasivní a bez emocí, přitom s favoritem soutěže od nás nikdo nečekal vítězství, takže jsme mohli hráli bez stresu a tlaku. Místo toho jsme udělali strašně moc chyb,“ nevěřícně kroutil hlavou domácí trenér Jiří Kozel.

TJ Ostrava – Olymp Praha 0:3 (-17, -16, -13)