VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kraj se účinněji prosazuje v cestovních ruchu, přibývá turistů

OSTRAVA - Výzkum spokojenosti a názorů pěti set návštěvníků kraje ze srpna letošního roku, který prováděla ostravská agentura Datamar, ukázal, že zhruba devadesát procent lidí, kteří letos do regionu zavítali, se chce vrátit.

13.9.2007
SDÍLEJ:

Začaly víkendové exkurze do Dolní oblasti VítkovicFoto: DENÍK/Miroslav Kucej

Přibližně čtyřiaosmdesát procent turistů je pak ochotných návštěvu přírodních lokalit, pamětihodností a zajímavostí na severu Moravy a ve Slezsku doporučit svým známým. „Strategie kraje je postavená na podpoře cestovního ruchu ve vybraných lokalitách, jako jsou například Osoblažsko, Bruntálsko, Krnovsko, Slezská Harta, Rýmařovsko, Praděd, Lysá hora, Pustevny či technické památky. Mimo to jdeme cestou oslovení potenciálních návěsníků ve vybraných destinacích Evropy a pro domácí i zahraniční turisty sestavujeme ucelenou nabídku možností kraje v oblasti cestovního ruchu – balíčky atraktivních možností pro volný čas, regeneraci i mírně adrenalinový sport,“ shrnul Pavel Drobil (ODS), náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro ekonomický rozvoj.

Kraj hodlá pokračovat v propagaci, kterou letos zahájil v Holandsku. Navíc chce do zviditelnění regionu zapojit co nejvíce veřejných i soukromých subjektů. „K tomu slouží takzvaný Corporate Design Manual, což je dokument, který vznikl jako součást marketingu a jeho úkolem je sjednotit vizuální styl kraje a komunikovat jednotně i v oblasti cestovního ruchu,“ uvedl Drobil, podle kterého se od loňska zvýšil počet turistů směřující do regionu o více než patnáct procent, což je nejvyšší růst v rámci celé ČR.

Manuál stál kraj 700 tisíc korun. Do podpory cestovního ruchu a motivace turistů k cestám na sever Moravy a do Slezska letos vložil kraj zhruba třicet milionů korun. Jednalo se především o investice do zvýšení standardu služeb a výdaje na marketing a komunikaci. „Loni to bylo 110 milionů korun, ale většina peněz šla do mošnovského letiště, které se od loňského roku jmenuje podle Leoše Janáčka,“ zdůraznil Drobil.

Také město Ostrava se podílelo na marketingové komunikaci regionu v Holandsku. „Uvědomujeme si, že pro zahraniční návštěvníky mohou být velmi zajímavé technické památky a průmyslová tradice krajské metropole. Zejména Dolní oblast Vítkovic, ale také Hornické muzeum na Landeku, Důl Michal i halda Ema,“ sdělil Lukáš Ženatý (ODS), náměstek primátora pro majetek a finance s tím, že zájem turistů se bude pravděpodobně dále zvyšovat.

„V Ostravě se nyní staví několik hotelů. V případě, že by nebyl u turistů, jak z tuzemska, tak zahraničí o návštěvu kraje zájem, jistě by se hoteliéři k tomuto kroku neuchylovali,“ doplnil Ženatý. Všech těchto skutečností hodlají kraj a jeho metropole využít ke své další propagaci. Jednu z možností budou mít už na začátku příštího roku na mezinárodního veletrhu cestovního ruchu v Mnichově.

13.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Odvážení zabavených kvízomatů v Bohumíně.

Audit Deníku: Boj měst s hazardem nabourávají kvízomaty

MAREK SZOTKOWSKI (vlevo) věří, že půlroční vítkovická snaha o záchranu druhé ligy bude úspěšná.

Útočník MFK Vítkovice Marek Szotkowski: V Prostějově nás čeká zápas o všechno

Těžba skončila, hladina v Olešné stoupá pozvolna

Přes osm měsíců odjížděly z přehrady Olešná plně naložené náklaďáky, které odvážely sedimenty ze dna vodní nádrže. Odtěžených nánosů bylo nakonec více, než se předpokládalo.

Při vyklízení bytu odhalili policisté konopné doupě

Za kuriózních okolností se policistům tento týden podařilo odhalit konopné doupě v jednom z ostravských domů.

První malovaný chodník? Přece před mým domem!

Ostrava /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Ztrácejí se z ulic. Jejich náhrada je časově i finančně náročná. Řeč je o dětských hřištích…

Vítkovice pořádají výjezd na poslední zápas

Vedení fotbalového klubu z Vítkovic se rozhodlo nabídnout fanouškům týmu odvoz na rozhodující zápas do Prostějova.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies