VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

30.3.2016

Kopřivnická Tatra vystavuje v Indii, kam chce prodat 250 aut

Společnost Tatra Trucks se v těchto dnech prezentuje na veletrhu obranných technologií Defexpo 2016 v indickém městě Quitolu. Konkrétně zde představuje modelovou řadu Tatra Force ve verzi 8x8.

29.3.2016

Plynaři v Ostravě představí robota, který jedná i se zákazníky

Prostředí svého zákaznického servisu v Ostravě představí veřejnosti ve středu společnost RWE.

29.3.2016

Nemáte na zaplacení daně, nestíháte přiznání? Zkuste odklad a ušetříte

Praha - Nezaplatili Vám faktury? Máte jiné starosti a nestíháte vše potřebné pro podání daňového přiznání?

AKTUALIZOVÁNO
29.3.2016

Za dobrovolný odchod z OKD až 200 tisíc korun

Okolo 200 tisíc korun mohou dostat lidé, kteří se s vedením OKD dohodnou na odchodu z firmy. Těžební společnost plánuje v rámci restrukturalizace do poloviny roku propustit 345 zaměstnanců.

24.3.2016

V kunčické huti prodloužili stávající kolektivní smlouvu

Dodatek, který do konce roku 2016 prodlužuje platnost stávající kolektivní smlouvy pro roky 2013 až 2015, podepsali včera zástupci vedení a odborářů huti ArcelorMittal Ostrava (AMO).

23.3.2016

Důl 9. květen končí. Havíři ze šachty vyvezou poslední vozík

Z podzemí Dolu 9. květen ve Stonavě vyjede ve čtvrtek na povrch symbolicky poslední vozík s uhlím. V dole se tak přestane těžit po 56 letech.

21.3.2016

Tripartita žádá po vedení OKD krizový plán do konce března

Vedení OKD musí předložit krizový plán se zapojením všech zainteresovaných stran. Po dnešním jednání Rady hospodářské a sociální dohody (tripartity) Moravskoslezského kraje to uvedl vládní zmocněnec Jiří Cienciala. Jak dodal, tento plán by měl být předložen do konce března.

21.3.2016

Auta na CNG šetří firmě miliony

Vozy na stlačený zemní plyn (CNG), které provozuje strojírenská skupina Vítkovice Machinery Group (VMG), ušetřila firmě za necelých šest let už 24,2 milionu korun.

20.3.2016

Větší uplatnění pro ženy? Snažíme se, tvrdí firmy na Ostravsku

V Česku je v porovnání s ostatními zeměmi EU podle Michaely Marksové, ministryně práce a sociálních věcí, jeden z největších rozdílů mezi platy mužů a žen.

19.3.2016

Prasat ubývá i v našem kraji, ceny jsou nízké, chov je ztrátový

Produkce jatečných prasat je ztrátová. Platí to pro celou ČR i Moravskoslezský kraj. Za současného stavu i ti nejlepší chovatelé prodělávají na každém praseti více než 600 korun. Deníku to potvrdil Jan Stibal, ředitel Svazu chovatelů prasat v Čechách a na Moravě

18.3.2016

Hutní montáže podepsaly ve Švédsku kontrakt za téměř sto milionů

Kontrakt za bezmála sto milionů korun, který ji po třech letech vrátí na montáže do Švédska, podepsala společnost Hutní montáže ze strojírenské skupiny Vítkovice Machinery Group (VMG). Naposledy tam pracovala na montáži energetického kotle pro Foster Wheeler Energi.

18.3.2016

Pivovar brzy otevře hospodu pojmenovanou Ostravarna

Pivovar Ostravar v těchto týdnech finišuje s přípravou první hospody s názvem Ostravarna. Ta by měla být otevřena začátkem letošního dubna v Ostravě-Jihu.

17.3.2016

Jak nakupovat pneumatiky na internetu a nenaletět?

Jarní motoristická sezona je za dveřmi a mnozí z nás se chystají nakoupit nové pneumatiky. Někdo zvolí klasiku přímo v pneuservisu, jiný si pneu pořídí v některém z e-shopů. V tom případě je dobré znát několik pravidel… 

17.3.2016

Odborům se nelíbí systém propouštění lidí z OKD

Hornickým odborářům OKD se nelíbí způsob, jakým vedení firmy praktikuje nucené odchody vybraných zaměstnanců. Argumentují, že firma už propouští, přitom ještě nemá schválený podnikatelský plán na rok 2016.

16.3.2016

Číňané chtějí v Horní Suché proinvestovat miliony eur

Český patent a know-how podpořené čínským kapitálem. To je firma HE3HDA, jejíž čeští spolumajitelé Radomír Prus a Vladimír Jirka chtějí v Horní Suché ještě letos začít stavět technologické centrum, které bude vyvíjet linky na výrobu baterií nové generace.

16.3.2016

Daňové přiznání za 15 minut

Praha - Tisíce občanů tráví zbytečně moc času nad zpracováním daňového přiznání. Je jim to nepříjemné a tak vše nechávají na poslední chvíli a přitom s Deníkem Vám celá procedura nezabere více jak 15 minut.

14.3.2016

Jak snadno ušetřit tři tisíce ročně? Začněte u elektřiny a plynu!

Ceny za plyn nebo elektřinu v ČR se liší kraj od kraje. Rozdíly jsou v řádu stovek a tisíců korun. Konečnou cenu energie totiž vedle jejího dodavatele určuje i její distributor. A právě jejich ceny se značně liší. To však domácnosti nemusí zase až tolik zajímat, důležité pro ně je, kdo jim energii prodá nejlevněji.

AKTUALIZOVÁNO
11.3.2016

Společnost OKD zatím nerozhodla o uzavření žádného dolu

Praha - Společnost OKD zatím nerozhodla o definitivním uzavření žádného dolu. Rozhodnutí by nemělo padnout do doby, dokud nebude mít firma jasný rozpočet a nedosáhne vyrovnané bilance hospodaření. Na sjezdu hornických odborů to dnes v Praze řekl výkonný ředitel OKD Antonín Klimša. Před nedávnem v týdeníku Horník uvedl, že firma chce těžbu v Dole Paskov na Frýdecko-Místecku ukončit na konci letošního roku.

9.3.2016

Pořadatelé předváděček dostali loni 258 pokut v celkové výši 29,5 milionu korun

Snížení počtu předváděcích akcí ve srovnání s rokem 2014 zaznamenala loni Česká obchodní inspekce (ČOI). Z počtu 27 tisíc klesl počet oznámených předváděček loni na 18 tisíc.

9.3.2016

Tieto Czech dodává IT služby švédské zdravotnické firmě

Společnost Tieto podepsala smlouvu na dodávku IT služeb společnosti Praktikertjänst, největšímu poskytovateli soukromé zdravotní péče a stomatologické péče ve Švédsku. Smlouva je na pět let s možností prodloužení na další dva roky.

5.3.2016

Konec těžby uhlí. Někteří horníci si už hledají jinou práci

Důl Paskov ve Staříči, pro který pracuje 1700 kmenových zaměstnanců, má před sebou asi posledních deset měsíců těžby. Společnost má letos v plánu snížit počet svých zaměstnanců z aktuálních 9800 nejméně o 500. O práci by mělo zároveň přijít osm set agenturních pracovníků.

3.3.2016

Zima je zpět! Deset důvodů, proč právě teď vyrazit do Velkých Karlovic

Velké Karlovice – Pohádková zima v Beskydech je zpět! Návrat chladnějšího počasí společně s čerstvou sněhovou nadílkou slibují skvělé lyžařské podmínky pro nadcházející víkend i další dny. Ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích přibylo od úterý několik centimetrů čerstvého sněhu.

1.3.2016

Dávejte pozor na správnou geometrii kol, šetří pneumatiky i spotřebu

Motoristé často neberou testování náprav na geometrii příliš vážně. Špatné seřízení kol má však zásadní vliv na jízdní vlastnosti, především stabilitu auta na vozovce.

28.2.2016

Prodeje CNG letos lámou rekordy

Ostrava - Plničky stlačeného zemního plynu (CNG), které provozuje strojírenská skupina Vítkovice Machinery Group (VMG), prodaly od začátku roku už téměř 450 tisíc metrů krychlových tohoto moderního paliva.

AKTUALIZOVÁNO
26.2.2016

Horničtí odboráři rozšířili stávkovou pohotovost na celé OKD

Karviná - Horničtí odboráři dnes rozhodli, že stávkovou pohotovost rozšíří z Dolu Paskov (Důlní závod 3) na celou těžební společnost OKD, a to na neomezenou dobu. Důvodem je nejasná situace v OKD. Předseda Sdružení hornických odborů OKD Jaromír Pytlík to řekl České televizi. Odboráři podle něj nemají od vedení firmy dostatek informací, neví ani, jak bude vypadat plán firmy pro letošní rok.

26.2.2016

Ostrava je mezi investorsky nejatraktivnějšími městy Evropy

Ostrava - Moravskoslezská metropole se zařadila mezi desítku investorsky nejatraktivnějších středně velkých měst Evropy.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
26.2.2016

Prestižní ocenění za společenskou odpovědnost putovalo do Brose CZ

Ve vyhlašování Národní ceny za společenskou odpovědnost za rok 2015 uspěla společnost Brose CZ, působící v Kopřivnici a v Rožnově pod Radhoštěm.

25.2.2016

Lidé městu dluží za svoz odpadů téměř 139 milionů korun

Ačkoliv byl rok 2015 co do vybírání poplatků za komunální odpad nejúspěšnější za posledních deset let, Ostravané už za něj městu dluží dohromady 138,7 milionu korun. Vedení Ostravy chce proto efektivněji vymáhat pohledávky.

24.2.2016

Kavárny v centru Ostravy: některým se daří, jiné bojují

Nabídnout návštěvníkům jen kafe a moučník už dávno nestačí. Své o tom ví provozovatelé kaváren v centru Ostravy, kteří se shodují na jedné důležité věci bez přidané hodnoty to nejde.

24.2.2016

Přeplatky od zdravotních pojišťoven klesly až na třetinu

Po zrušení regulačních poplatků platí lidé u lékaře a v lékárnách méně. Odrazilo se to také v přeplatcích, jež vracejí zdravotní pojišťovny lidem, kteří překročí takzvaný ochranný limit. Poslední přeplatky za rok 2015 dostanou do konce února.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies