VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

21.6.2016

Alliance Laundry otevře v Příboře výzkumné a vývojové středisko

Nové výzkumné a vývojové středisko STAR Center otevře 23. června v Příboře ve svém výrobním závodě světový lídr v oblasti průmyslové prádelenské techniky, společnost Alliance Laundry.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
17.6.2016

Výškovice mají nový podnik: Stračena Pub

Nově otevřená restaurace s velkou zahrádkou a dětským hřištěm sází na široký výběr piva i domácí kuchyni převážně z hovězího stařeného masa z ekofarmy v Klokočově

16.6.2016

Do Mošnova míří nový investor z oblasti logistiky

Investor světového významu v oblasti logistiky, jehož jméno prozatím město nechce zveřejnit, má velký zájem o pozemky ve strategické průmyslové zóně v Mošnově.

15.6.2016

Provozní ředitel OKD: Musíme těžit a prodávat uhlí. Jinak je konec

Karviná – Těžit a prodávat uhlí je podle provozního ředitel společnosti OKD Pavla Hadravy jediná cesta, jak může společnost přežít. „Buď budeme těžit a budeme za to mít peníze, nebo končíme," řekl včera na jednání karvinských zastupitelů.

14.6.2016

Dřevařská firma zaměstná v Karviné 250 lidí

Polská firma Martyna chce v Karviné postavit halu na výrobu dřevěných komponentů do zahrad. Zaměstnat by měla až 250 lidí. Město firmě nabídlo čtyři hektary pozemků v průmyslové zóně Nové Pole a jejich prodej v úterý schválili zastupitelé.

14.6.2016

5 + 2 tipy, jak si užít konec června a začátek prázdnin ve Velkých Karlovicích

Velké Karlovice – Soutěž sekáčů, tradiční turistický pochod Letní karlovská padesátka, Formanský den, soutěžní přehlídka sýrů nebo závod horských kol pro dospělé i děti – to vše zpestří konec června a začátek letních prázdnin ve Velkých Karlovicích.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
13.6.2016

Pohodová zahrada pro seniory

Dům Pohoda pomáhá seniorům již 16 let. Rádi bychom upravili naši zahradu tak, aby pro ně byl pobyt zde opravdovým zážitkem, příroda má totiž na klienty silný pozitivní psychohygienický účinek.

12.6.2016

Kraj má investiční pobídky pro malé a střední firmy

Malé a střední podniky, které plánují zahájení či rozšíření své podnikatelské činnosti v oblasti zpracovatelského průmyslu na území Moravskoslezského kraje, mohou využít nový produkt. Moravskoslezský kraj jim nabízí Regionální investiční pobídky.

12.6.2016

Dobrých sládků je v Česku jako šafránu, říká majitel pivovaru Koníček

Vojkovice /ROZHOVOR/ - Česko zažívá v posledních letech boom minipivovarů. Jen na Beerfestu Ostrava, který se koná 17. a 18. června v Dolních Vítkovicích, jich bude možno napočítat přes dvacet. Mezi nimi nalezneme i Koníčka z Vojkovic u Frýdku-Místku, kde se pivo vaří již deset let.

8.6.2016

Ostravsko: „Nejsou lidi", firmy v kraji hledají brigádníky

Ještě před dvěma lety byla nabídka brigád v našem kraji poměrně slabá. Ti, kdo stáli o přivýdělek, tak často rádi kývli i na namáhavou práci. Hodinový výdělek nad 60 či 70 korun byl spíše výjimka. V průběhu posledních dvou let se ale situace razantně změnila.

7.6.2016

Benziny sice v posledních dnech zdražují, přesto jsou lacinější než před rokem

Zhruba o 3,50 koruny laciněji než před rokem tankují benzin Natural 95 letos počátkem června automobilisté v našem kraji.

AKTUALIZOVÁNO
3.6.2016

OKD si musí na mzdy půjčit od státu

Ostravsko - Zaměstnanci těžební společnosti OKD dostanou mzdy za květen v řádném červnovém termínu.

2.6.2016

Jak zlepšit spolupráci firem s technickými školami?

Téměř 230 zástupců firem i středních technických škol Moravskoslezského kraje se ve středu sešlo na 2. ročníku konference Invest MORE, kterou organizoval Moravskoslezský kraj prostřednictvím své Agentury pro regionální rozvoj.

31.5.2016

Některé zahraniční kotle nesplňují podmínky dotací, tvrdí naši výrobci

Kotlíkové dotace jsou v plném proudu. Letos poprvé je spustily všechny kraje a lidé o ně mají velký zájem. Může ale dojít k tomu, že si občan koupí kotel, který nesplňuje požadované technické a emisní parametry pro využití dotace.

27.5.2016

Ostravar Mustang aneb Nové pivo na trhu

Do restaurací a hospod v celé České republice v těchto dnech míří Ostravar Mustang, nové pivo, které ostravský pivovar začal vařit letos na jaře a které se bude stáčet výhradně do sudů.

26.5.2016

Soud omezil možnost mateřské firmy NWR rozhodovat o OKD

Ostrava - Krajský soud v Ostravě dnes předběžným opatřením omezil možnost mateřské firmy NWR rozhodovat o OKD. Černouhelná těžební společnost je v insolvenci, má vysoké dluhy a nemá je z čeho platit. Všechny kroky, které se budou týkat OKD, musí nyní schválit věřitelský výbor. Dokud nebude ustanoven, rozhodující pravomoc bude mít insolvenční soud. Rozhodl o tom samosoudce Petr Kula. Věřitelé se poprvé sejdou 10. srpna.

AKTUALIZOVÁNO
23.5.2016

Začalo další jednání o OKD. Odbory chystají překvapení

V Praze dnes začalo další jednání o situaci v černouhelné firmě OKD, která je v úpadku. Účastní se ho mimo jiné vybraní ministři, zástupci odborů, prezident Svazu průmyslu Jaroslav Hanák a hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák (ČSSD). Předseda hornických odborů Jan Sábel před jednáním novinářům řekl, že odbory přicházejí s velmi překvapivým řešením restrukturalizace firmy. Konkrétní ale být nechtěl.

20.5.2016

OKD vyplatí horníkům zpožděné renty počátkem týdne

Karviná – Horníci-rentisté se svých zpožděných peněz dočkají počátkem příštího týdne.

20.5.2016

Student Agency se chystá přijmout 400 nových zaměstnanců

Společnost Student Agency Radima Jančury chce do léta přijmout 400 nových zaměstnanců, a to jak na stálý pracovní poměr, tak brigádníky. Jde převážně o profese spojené s železniční a autobusovou dopravou.

20.5.2016

Wetag vs. Vítkovice: přetlačovaná pokračuje

Strojírenská skupina Vítkovice zpochybňuje u soudu návrh na insolvenci.

20.5.2016

Co udělat, aby OKD fungovalo...

Karviná - Jak udržet firmu v chodu. To byla otázka zástupců hornických odborů, kteří se ve středu sešli s insolvenčním správcem Lee Loudou, který přijel na ředitelství OKD, aby se seznámil s provozem a jednal o situaci s vedením firmy.

18.5.2016

Viadrus zprovoznil v Bohumíně moderní logistické centrum

Výrobce kotlů Viadrus zprovoznil v Bohumíně na Karvinsku moderní logistické centrum za 50 milionů korun. Centrum má zajistit plynulost dodávek při očekávaném růstu poptávky v souvislosti s dotacemi na ekologické kotle, díky nimž si v létě budou pořizovat nové kotle tisíce domácností po celém Česku.

17.5.2016

Potravinářské Hamé chybí desítky lidí, chce je získat i z OKD

Kunovice (Uherskohradišťsko) - Výrobce potravin Hamé plánuje ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR nabídnout práci zaměstnancům zkrachovalé černouhelné OKD. Podniku v Česku chybí desítky pracovníků, vedle kvalifikovaných profesí je pro firmu obtížné obsadit už i místa výrobních dělníků. Po jednání s prezidentem Hospodářské komory Vladimírem Dlouhým to dnes uvedl generální ředitel Hamé Martin Štrupl. Hamé nyní v Česku zaměstnává zhruba 1800 lidí.

13.5.2016

Příspěvky bude propuštěným horníkům vyplácet sociální centrum v Ostravě

V sídle sociálního centra ve správní budově bývalého Dolu Jeremenko v Ostravě se budou propuštěným horníkům vyplácet vládou schválené příspěvky.

AKTUALIZOVÁNO
11.5.2016

Až 8 tisíc korun měsíčně. Propuštění zaměstnanci OKD dostanou příspěvek

Praha - Vláda schválila příspěvek pro propouštěné zaměstnance OKD. Dostanou 7000, respektive 8000 korun měsíčně. Finanční podpora se bude týkat všech propouštěných zaměstnanců OKD, tedy nejen horníků, ale i pracovníků v dalších profesích. Příspěvek bude vyplácen po omezenou dobu, a to v rozmezí tří měsíců až maximálně pět let, vždy podle odpracované doby a věku pracovníka, uvedl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

AKTUALIZOVÁNO
9.5.2016

Soud rozhodl o úpadku společnosti OKD

Krajský soud v Ostravě v pondělí rozhodl o úpadku společnosti OKD.

9.5.2016

Zimní gumy v létě? Jde to, počítejte ale s riziky

Dojíždíte zimní pneumatiky? Nejste sami. Podobně „šetří" i mnozí další. 

8.5.2016

Jiří Cienciala: Tisíce volných míst pro lidi ze šachet nejsou

Karvinsko - Vládní zmocněnec pro Moravskoslezský kraj Jiří Cienciala má z dalšího vývoje v OKD poté, co vedení firmy v úterý podalo na společnost insolvenční návrh, obavy.

7.5.2016

Vláda: chceme udržet OKD v provozu

Ostrava - Vláda má zájem na zachování provozu v OKD. Jeho chod by do verdiktu soudu mohl pokrýt úvěr poskytnutý prostřednictvím státního podniku Diamo. Odboráři mají strach z dalších případných stávek horníků.

6.5.2016

Krajská tripartita žádá vládu, ať zajistí pokračování těžby v OKD

Ostravsko - Moravskoslezská krajská tripartita žádá vládu, aby zajistila pokračování těžby v dolech společnosti OKD tak, aby propouštění zaměstnanců bylo pozvolné a řízené.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies