VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Veolia Energie podpoří dalších deset projektů začínajících podnikatelů

Vznik patnácti nových pracovních míst se na svém březnovém zasedání rozhodla podpořit správní rada nadačního fondu ostravské společnosti Veolia Energie ČR.

31.3.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Miroslav Kucej

Dotace získalo deset projektů z Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Celková výše podpory je 650 000 korun.

„Od založení nadačního fondu jsme podpořili vznik již 1 936 pracovních míst," uvedl Zdeněk Duba, předseda správní rady nadačního fondu a předseda představenstva Veolia Energie ČR.

„To představuje celkem 1 150 projektů a částku přes 91 miliónů korun! Jsme rádi, že se už podařilo najít práci i pro 270 osob se změněnou pracovní schopností," dodal.

Herna v Bruntále, „loupárna" v Jeseníku

Mezi nejzajímavější nově podpořené projekty patří rozšíření již zavedené a v minulosti podpořené provozovny na loupání brambor a čištění kořenové zeleniny o 6 nových pracovních míst.

Závod se nachází v prostorách multifunkčního domu města Jeseník.

Druhým zajímavým projektem je vybudování nové dětské herny s kavárničkou v Bruntálu. Především maminky s malými dětmi získají možnost aktivního trávení volného času s dětmi.

Oba uvedené projekty jsou realizovány na Jesenicku. V regionu s jednou z nejvyšších nezaměstnaností v rámci ČR.

Investice do ovzduší

Investice skupiny Veolia Energie ČR přispějí i ke zlepšení ovzduší na Ostravsko-Karvinsku.

„Skupina Veolia Energie v České republice také investovala v loňském roce více než 1,6 miliardy korun do modernizace svých energetických zařízení, a to především za účelem zvýšení environmentální a energetické účinnosti výroby," doplnil dále ředitel komunikace Veolia ČR pro oblast Morava Antonín Balnar.

„Velká část investic byla v uplynulém roce použita na ekologizaci kotlů. V Teplárně Karviná a Elektrárně Třebovice byly koncem roku 2014 úspěšně uvedeny do provozu jednotky odsíření a odprášení spalin. Další jednotka odsíření a odprášení je ve stádiu rozpracovanosti v Elektrárně Třebovice, kde také probíhá rekonstrukce kotlů za účelem snížení produkce emisí oxidů dusíku," dodal s tím, že rovněž probíhají práce na ekologizaci Teplárny ČSM sever.

„Díky zmíněným ekologickým akcím se zlepší ovzduší na Ostravsko-Karvinsku. Množství vypouštěných emisí oxidů dusíku se sníží minimálně o 833 tun, oxidů síry minimálně o 1 463 tun a tuhých znečišťujících látek o téměř 9 tun. Po ukončení realizace projektů budou zdroje splňovat nejpřísnější emisní limity platné v rámci Evropské unie," zdůvodnil Balnar.    (lap, sub)

K TÉMATU

V současné době představují energetické aktivity v rámci skupiny Veolia 2,4 milionů domácností zásobovaných teplem, 76 000 provozovaných energetických zařízení a více než 450 provozovaných sítí dálkového tepla a chladu. Skupina Veolia Energie v České republice vyrábí a distribuuje teplo, chlad a elektrickou energii, dodává průmyslové utility (stlačený vzduch, dusík apod.) a zaměstnává 2 300 zaměstnanců. Díky integraci do skupiny Veolia vzniklo seskupení, které patří mezi dvacítku největších firem v české ekonomice.

Autor: Redakce

31.3.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto z ostravské fakultní nemocnice

Čtyřleté děvčátko v Jablunkově vypadlo ze třetího patra

Klimkovický tunel. Ilustrační foto.
AKTUALIZOVÁNO
14

Klimkovický tunel uzavřou až v neděli večer

Tvrdé boje, krásné bubenice, sympatičtí lidé. Dračí lodě na start!

/FOTOGALERIE/ Vypětí a výkony na plno, ihned po dojetí ovšem smích, vtip a dobrá nálada. Ve Starém Bohumíně probíhají od sobotního rána závody dračích lodí a je to především skvělá zábava, barvitá podívaná a příjemná atmosféra, která tady přilákala desítky příznivců vodáctví i jejich početné fanoušky.

Jakub Petr před turné po Švýcarsku: Jako generálku to nebereme

Čtyři zápasy s kvalitními soupeři v šesti dnech čekají hokejisty Vítkovic během turné po Švýcarsku, kam v pátek brzy ráno ostravská výprava nabrala směr.

Baník myslí na výhru, Kučera nevyloučil změny v sestavě

Není to sice Slavia, ale i Teplice, které už delší čas drží kádr pohromadě, mají obrovskou kvalitu. Druhé domácí vystoupení Baníku Ostrava v rozbíhající se HET lize může být hodně zajímavé. Hrát se začne dnes v 17 hodin.

Pohádkou o pohřbívání zvířátek seznamují děti s koncem života

Kamarádky Ester a Oli nacházejí mrtvého čmeláka a je konec nudě, hledají a pochovávají další tvorečky, zakládají si vlastní „pohřebářskou“ firmu. Smrt se v představení Jany Peřinové a Jordany Blažkové zdá srozumitelnější i těm nejmenším.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení