VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

MHD v Ostravě

MHD: jedno město, jedna zóna? Ne pro všechny!

Od 1. ledna má ostravská MHD pouze jednu tarifní zónu. Ovšem povinně jen pro místní. Cestující, kteří dojíždějí z okolí, mohou do konce června dočasně využívat i některou z původních čtyř menších zón.

Anketa Deníku: Jste spokojeni se sloučením ostravských zón MHD do jedné?

Jak jste spokojeni se sloučením ostravských zón MHD do jedné? Jaké jsou vaše zkušenosti z prvního týdne fungování? Hlasujte v naší anketě.

Pozor na končící platnost jízdenek DPO

Od 1. ledna se změnila cena některých krátkodobých papírových jízdenek. Šedesátiminutová jízdenka podražila z 28 na 30 korun a její zlevněná varianta ze 14 na 15 korun.

Dopravní podnik podepsal smlouvu na dodávku švýcarských tramvají

Dopravní podnik Ostrava v pátek podepsal smlouvu na dodávku nových nízkopodlažních tramvají se švýcarským dodavatelem Stadler Busnang AG. První tramvaje Stadler, které se budou vyvíjet přesně na míru ostravským podmínkám, mají být dodány již v roce 2018.

Senioři, pozor! Na silvestra necestujte „načerno"

Lidé nad 65 let mohou v ostravské MHD cestovat na 365denní nulový kupon, který si zdarma nahrají na ODISku. Kvůli přestupnému roku jim ale vyprší už 30. prosince. Nový si tak musejí vyřídit už o den dříve, aby na silvestra necestovali „načerno"

Jak pojede MHD o Vánocích a na přelomu roku?

Konec roku je za dveřmi. Pracovní dny střídají svátky a víkendy. Cestujícím tak jistě přijde vhodvědět, kdy budou otevřeny pobočky Dopravního podniku Ostrava a jak pojedou ostravské tramvaje, trolejbusy a autobusy. Od 23. prosince do 2. ledna nebudou vypravovány školní linky a spoje označené poznámkou „c", jinak je ale potřeba se orientovat podle jednotlivých dní.

Prosincové změny v jízdních řádech přinášejí řadu novinek

Ostravské tramvaje dostanou přednost na křižovatkách a v autobusech se testuje nástup pouze předními dveřmi. Karvinská MHD míří pod ODIS a – stejně jako na Havířovsku – zde přibudou zastávky na znamení. Na Českotěšínsku bude jezdit nový dopravce.

„Autobusák" zpříjemnil spoustě lidí jeden den. Nápad ocenil i ředitel DPO

Neobvyklá středeční oslava 27. narozenin šoféra Dopravního podniku Ostrava (DPO) vyvolala nebývalý ohlas. Informace o Martinu Plačkovi, jenž pasažérům ve voze rozvěšel bonbony, oslovila do pátečního poledne jen na facebooku Deníku 222 tisíc čtenářů.

Řidič slavil narozeniny v autobuse. Cestujícím nabídl bonbony

/ANKETA DENÍKU, FOTOGALERIE/ Řidič autobusu ostravského dopravního podniku Martin Plačko oslavil své narozeniny přímo ve voze. A to během celé své směny na čtyřech různých linkách. Na madla rozvěsil pro cestující bonbony, které speciálně pro tuto příležitost nakoupil.

Nový šéf DPO Morys: Chci nejmodernější dopravní podnik v republice!

/ROZHOVOR/ Do ředitelského křesla v Dopravním podniku Ostrava usedl Daniel Morys v polovině letošního září. Jeho cíl je jasný. Posunout městskou hromadnou dopravu v Ostravě směrem ke kvalitní a moderní službě, která bude tuzemskou špičkou a inspirací pro ostatní města. „Tím nejhlavnějším pro mě jsou cestující a to, jak se chovají a co potřebují, aby byli s MHD spokojení," říká.

Ostravu budou brázdit švýcarské tramvaje

Na komfortnější a méně hlučně tramvaje se do dvou let mohou těšit cestující v Ostravě. Ostravské koleje by měly brázdit švýcarské vozy.

SOS tlačítka: unikát v ostravské MHD není jedinou listopadovou novinkou

Zvýšení bezpečnosti ve vozidlech hromadné dopravy je jednou z priorit Dopravního podniku Ostrava. Po zajištění přítomnosti strážníků v některých večerních spojích tak přicházejí další opatření: nouzová tlačítka a kamerové systémy.

Žluté terminály v MHD mají uplatnění už při každé páté jízdě

Je to přesně rok, co byly do ostravských tramvají, autobusů a trolejbusů nainstalovány žluté terminály umožňující elektronické odbavení cestujících. U lidí si rychle našly oblibu a dnes je využívá každý pátý cestující, který nemá „měsíčník".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení