VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

MHD v Ostravě

MHD v Ostravě zdarma? Chybí poslední krok

Ostravští radní na začátku listopadu schválili bezplatnou přepravu pro cestující městskou hromadnou dopravou (MHD), kteří jsou starší 65 let, na území města Ostravy. Tento krok však musí schválit také valná hromada společnosti KODIS.

Dopravní terminál Dubina bude zprovozněn v neděli

Nový dopravní terminál na Dubině bude uveden do provozu v neděli 12. prosince. Změny, které tento dopravní uzel přinese, se dotknou především spojů jezdících na trasách mezi Mošnovem, Brušperkem a Ostravou.

DPO: ODISka nebude jediná, brzy dojde v MHD i na platební karty

Dlouhodobé platební kupony sice skončí, jejich platnost ale ne. Velké změny v jízdném v ostravské hromadné dopravě, které cestující čekají od příštího roku, vyvolávají u lidí ve městě řadu otázek.

Lidé starší 65 let mohou jezdit od Nového roku MHD v Ostravě zdarma

Čtyři zásadní změny čekají cestující ostravskou městskou hromadnou dopravou už od ledna příštího roku. Ta nejvýraznější se týká lidí starších 65 let.

Terminál Hranečník: jen pro odvážné

Nový přestupní terminál Hranečník ve Slezské Ostravě už sice je v provozu, ale jeho fungování provází zatím řada nedostatků. Které to jsou a jak to vypadá s jejich odstraněním?

Místo papírové jízdenky čipová karta. Už od neděle

Žluté terminály ve vozech městské hromadné dopravy začaly od dnešního dne sloužit lidem. Dopravní podnik Ostrava totiž spouští nový způsob odbavování cestujících.

Rekonstrukce zastávek MHD: letos na desítkách míst v celé Ostravě

/FOTOGALERIE/ Rekordní počet zrekonstruovaných zastávek v letošním roce si vyžádal stovky milionů korun. Příští rok se bude opravovat například Elektra v Nádražní ulici nebo zastávka Prostorná.

Dopravní podnik v Ostravě přichází s novým odbavovacím systémem

/TÉMA DENÍKU, VIDEO UVNITŘ/ Dopravní podnik Ostrava od 1. listopadu spustí nový způsob odbavování cestujících, kteří jsou držiteli e-karet ODISka. Jak to funguje?

Nevíte si rady s novým odbavovacím systémem DPO? Přijďte se zeptat

Dopravní podnik Ostrava v sobotu na parkovišti u Globusu v Plesné odstartoval akci věnovanou prezentaci nového odbavovacího systému v městské hromadné dopravě, který bude fungovat od 1. listopadu letošního roku.

Chytré zastávky MHD: od listopadu ostrý provoz

Elektronické tabule na zastávkách ostravské městské hromadné dopravy (MHD) už začnou naplno fungovat. Systém si vyžádal přes 17 milionů korun a informovat bude i slepé spoluobčany.

Své ztráty a nálezy má DPO i městské obvody

Deštníky, rukavice, čepice, doklady ztratit můžete cokoliv, je však důležité vědět, kde jste věc ztratili a kde ji máte hledat.

VELMI SEXY! Řidiče MHD ohodnotilo na deset tisíc cestujících

Internetová služba Dopravního podniku Ostrava, v níž lidé mohou anonymně oznámkovat řidiče, je využívána stále častěji.

Ostravskou MHD čeká v létě desítka výluk

/PŘEHLED VÝLUK UVNITŘ/ Rekordní počet výluk čeká cestující ostravskou městskou hromadnou dopravou po celé léto. Omezení souvisejí s rozsáhlými rekonstrukcemi. Peníze z Evropské unie se musí využít včas.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení