VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

MHD v Ostravě

Rekonstrukce zastávek MHD: letos na desítkách míst v celé Ostravě

/FOTOGALERIE/ Rekordní počet zrekonstruovaných zastávek v letošním roce si vyžádal stovky milionů korun. Příští rok se bude opravovat například Elektra v Nádražní ulici nebo zastávka Prostorná.

Dopravní podnik v Ostravě přichází s novým odbavovacím systémem

/TÉMA DENÍKU, VIDEO UVNITŘ/ Dopravní podnik Ostrava od 1. listopadu spustí nový způsob odbavování cestujících, kteří jsou držiteli e-karet ODISka. Jak to funguje?

Nevíte si rady s novým odbavovacím systémem DPO? Přijďte se zeptat

Dopravní podnik Ostrava v sobotu na parkovišti u Globusu v Plesné odstartoval akci věnovanou prezentaci nového odbavovacího systému v městské hromadné dopravě, který bude fungovat od 1. listopadu letošního roku.

Chytré zastávky MHD: od listopadu ostrý provoz

Elektronické tabule na zastávkách ostravské městské hromadné dopravy (MHD) už začnou naplno fungovat. Systém si vyžádal přes 17 milionů korun a informovat bude i slepé spoluobčany.

Své ztráty a nálezy má DPO i městské obvody

Deštníky, rukavice, čepice, doklady ztratit můžete cokoliv, je však důležité vědět, kde jste věc ztratili a kde ji máte hledat.

VELMI SEXY! Řidiče MHD ohodnotilo na deset tisíc cestujících

Internetová služba Dopravního podniku Ostrava, v níž lidé mohou anonymně oznámkovat řidiče, je využívána stále častěji.

Ostravskou MHD čeká v létě desítka výluk

/PŘEHLED VÝLUK UVNITŘ/ Rekordní počet výluk čeká cestující ostravskou městskou hromadnou dopravou po celé léto. Omezení souvisejí s rozsáhlými rekonstrukcemi. Peníze z Evropské unie se musí využít včas.

Stavbu přestupního terminálu Dubina brzdí opravy nekvalitního podloží

/FOTOGALERIE/ Výstavba přestupního uzlu v Ostravě-Dubině, který má sloužit hlavně autobusovým linkám z oblasti Petřvaldu a Brušperku, se potýká s problémy. I tak by měl být terminál, který přinese změny v organizaci příměstských autobusových linek, v září zprovozněn.

Policie dopadla hrdého fantoma autobusů a tramvají

Téměř dva roky řádil v Ostravě muž (31 let), který od září 2013 do těchto dnů okrádal pasažéry v ostravské hromadné dopravě.

Tramvaje v Ostravě jezdily se zpožděním

Probíhající opravy a rekonstrukce některých ostravských ulic se hlavně v období dopravních špiček projevují i v plynulosti provozu na silnicích. Se zpožděním jezdily tramvaje i v pondělí dopoledne.

Moderní elektronické tabule na zastávkách v Ostravě? Už letos

Na více než sedmi desítkách ostravských zastávek MHD vzniknou do konce roku moderní elektronické tabule. Umí poskytovat informace o aktuální dopravě a zrychlí tím pohyb po městě.

DPO staví plnicí stanici na CNG

V areálu dopravního podniku v Ostravě-Martinově bude na přelomu září a října tohoto roku uvedena do provozu stanice zemního plynu (CNG) pro pohon autobusů.

Terminál Dubina zastaví autobusy na okraji města. Už na podzim

/DENÍK SLEDUJE/ Na ploše konečné zastávky Dubina Interspar v Ostravě-Dubině má vyrůst letos do srpna autobusový terminál. Magistrát tak chce omezit prašnost dopravy v centru města.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies