VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

MHD v Ostravě

Stavbu přestupního terminálu Dubina brzdí opravy nekvalitního podloží

/FOTOGALERIE/ Výstavba přestupního uzlu v Ostravě-Dubině, který má sloužit hlavně autobusovým linkám z oblasti Petřvaldu a Brušperku, se potýká s problémy. I tak by měl být terminál, který přinese změny v organizaci příměstských autobusových linek, v září zprovozněn.

Policie dopadla hrdého fantoma autobusů a tramvají

Téměř dva roky řádil v Ostravě muž (31 let), který od září 2013 do těchto dnů okrádal pasažéry v ostravské hromadné dopravě.

Tramvaje v Ostravě jezdily se zpožděním

Probíhající opravy a rekonstrukce některých ostravských ulic se hlavně v období dopravních špiček projevují i v plynulosti provozu na silnicích. Se zpožděním jezdily tramvaje i v pondělí dopoledne.

Moderní elektronické tabule na zastávkách v Ostravě? Už letos

Na více než sedmi desítkách ostravských zastávek MHD vzniknou do konce roku moderní elektronické tabule. Umí poskytovat informace o aktuální dopravě a zrychlí tím pohyb po městě.

DPO staví plnicí stanici na CNG

V areálu dopravního podniku v Ostravě-Martinově bude na přelomu září a října tohoto roku uvedena do provozu stanice zemního plynu (CNG) pro pohon autobusů.

Terminál Dubina zastaví autobusy na okraji města. Už na podzim

/DENÍK SLEDUJE/ Na ploše konečné zastávky Dubina Interspar v Ostravě-Dubině má vyrůst letos do srpna autobusový terminál. Magistrát tak chce omezit prašnost dopravy v centru města.

Papírovým kuponům v Ostravě odzvonilo. Jaké jsou výhody elektronických?

Ostrava - Prodej papírových kuponů jízdenek na dobu šesti měsíců a jednoho roku v ostravské MHD od 1. března končí. Do konce letošního roku by postupně měli všichni cestující využívající dlouhodobé časové jízdenky přejít na čipovou kartu.

V nové tramvajové zastávce U Hradu bude stavět jen čtyřka

Na tramvajové trati mezi výstavištěm a Dolem Zárubek, kde vznikla nová zastávka, bude stavět pouze linka číslo 4, a to jen ve vymezeném čase. V současné době probíhá její testovací provoz. Zkolaudována by měla být začátkem dubna.

Dopravní podnik Ostrava loni zaevidoval přes 1000 nálezů

Každý někdy něco ztratí. Ať už zapomene tašku s nákupem v jiném obchodě, nebo nechá ležet rukavice v prostředku městské hromadné dopravy při cestě domů.

Dočká se letos Ostrava inteligentních zastávek?

Město chce začít s další etapou projektu inteligentního dopravního systému. V cestě mu ale stojí jeden z účastníků výběrového řízení. Záležitost teď řeší Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Ostravská MHD: Laciněji cestují stovky seniorů

Díky ODISce mohou od Nového roku měsíčně za dlouhodobou jízdenku v ostravské městské hromadné dopravě ušetřit až 135 korun.

Do Zátiší opět bude jezdit nízkopodlažní tramvaj

Zátiší - Když byl během prosince z tramvajové trati spojující ostravskou Porubu a Zátiší odvolán nízkopodlažní vůz, vyvolalo to u řady občanů, kteří bydlí v obcích, jimiž linka číslo pět prochází, negativní emoce.

Jízdní řády MHD v Ostravě se od 14. prosince změní

Posílení linky číslo 15 na Jihu, změna jízdního řádu tramvaje číslo 5, úprava trasy autobusu na lince 96. To jsou jen některé změny v hromadné dopravě, které se chystají od 14. prosince.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení