VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

MHD v Ostravě

Víkend z pohledu DPO: Předvánoční posílení spojů, Mikulášská tramvaj i výluka

Pro ty, kteří nechávají nákup dárků na prosinec, má ostravský podnik dobrou zprávu: o předvánočních víkendech bude posilovat některé linky MHD.

Na hrad tramvají až v novém roce. Lávka přes řeku není hotová

/DENÍK SLEDUJE/ Připravovaná tramvajová zastávka U Hradu na trati mezi Výstavištěm a Dolem Zárubek měla být už od konce září v testovacím provozu. Tramvaje na ní ale stále nezastavují. Dokončena prozatím není ani lávka přes řeku Lučinu.

Prostorná získá novou tvář podle varianty B. Jak se změní doprava?

Ze tří variant rekonstrukce zastávek Prostorná byla nakonec vybrána ta prostřední, proti které radní původně brojili. „Jsme v časové tísni, a pokud nechceme připravit město o dotace, jsme nuceni schválit variantu, která je jako jediná k realizaci připravena," řekla starostka Liana Janáčková.

Čekáte na tramvaj? Opřete se! Dopravní podnik chce opěrné prvky rozšířit

/DENÍK ZAUJALO/ Jak ulevit nohám, když jsou lavičky na zastávkách plné? Pohodlným opřením. Ostravský dopravní podnik testoval na tramvajové zastávce Dům energetiky doplňková opěradla. 

Stesky matek vyslyšeny: do MHD teď budou moci dva kočárky

Jak Deník už v úterý informoval, ostravský dopravní podnik zaznamenal v poslední době velké množství stížností a podnětů cestujících. Rozhodl se jim od úterý příštího týdne vyhovět.

Matky s kočárky se zlobí na MHD v Ostravě. Obrátily se na ombudsmanku

Jen jeden kočárek nebo jeden invalidní vozík smí řidiči přepravovat ve voze městské hromadné dopravy. Ostatní musí počkat na další soupravu. Podnik slibuje v příštím roce zlepšení situace.

SMS jízdné? Novinkou je on-line platba, největší "překážkou" povinná registrace

/STAV PO ROCE/ Dopravní podnik Ostrava (DPO) zavedl 1 října loňského roku několik novinek v oblasti SMS jízdného, vedle rozšíření nabídky o celodenní jízdné se také jednalo o nákup lístku skrze prozvonění.

Aktuální změny v MHD aneb Dopravní podnik Ostrava informuje

Tramvaj číslo pět nahradí o víkendu autobusy, autobus číslo 66 od pondělka pojede jinudy a zastávky linek číslo 12 a 14 se zruší.

Zrušení modrých majáků? Zpozdí řešení nehod, říká mluvčí dopravního podniku

Ministr dopravy chce přezkoumat systém modrých majáků. Některé instituce by tak mohly přijít o právo přednostní jízdy. Mezi nimi je například i ostravský dopravní podnik, který modrých majáků využívá při mimořádných událostech na dráze.

Zastávky MHD v centru Ostravy: Víme, kam zmizely lavičky

/DENÍK ZAUJALO/ Celkem šestnáct laviček z autobusových zastávek v centrálním obvodu v minulém týdnu zmizelo.

AKTUALIZOVÁNO

Na periferii autobusem, do centra tramvají. Město chce další terminál na Dubině

Dostat autobusy z centra. To je dlouholetá dopravní vize města. Aby jí dosáhlo, plánuje postavit terminál pro autobusy na Dubině, aby mohli lidé cestující do centra pokračovat tramvajemi. Vyrůst má u tramvajové zastávky Dubina Interspar.

Cestující: Patnáctka nám ulehčila cestování na Jihu

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Od neděle pendluje mezi Dubinou a Výškovicemi nová tramvajová linka číslo 15. Vůz byl i včera po poledni téměř plný cestujících

Studenti v Ostravě musí přejít na čipové karty

Studenti ve věku od patnácti do šestadvaceti let si pro cestování ostravskou městskou hromadnou dopravou musí pořídit čipovou kartu ODISku. Termín, do kdy si musí vyměnit papírové předplatní jízdenky za ODISky, byl stanoven na 1. října.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení