VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

CO SE DĚJE V KRAJI?

Za úpravu odpadů padla vysoká pokuta

Provozovatel skládky odpadů ve Dvorcích Rejcharticích dostal více než milionovou pokutu. Odvolání firmy bylo zamítnuto.

Těšínská truhla ukazuje své poklady

Představitelé obou Těšínů v pátek odpoledne otevřeli malovanou truhlu, v níž se podle pověstí skrývají poklady.

V Hlučíně provozují autoškolu pro sbory dobrovolných hasičů

Záchranný útvar Hasičského záchranného sboru ČR v Hlučíně začal provozovat autoškolu, která významně pomůže dobrovolným hasičům z celého Česka.

Do Opavy se vrátí původní historické městské brány

Ve středověku se do města vstupovalo třemi hlavními branami a jednou fortnou. Brány nesly název podle města, ke kterému se otevíraly.

Velké Hoštice v soutěži Vesnice roku zabodovaly

Velké pocty se dostalo Velkým Hošticím, které získaly Cenu veřejnosti v soutěži Vesnice roku 2016.

Přejezd ve Studénce bude mít nové zabezpečovací zařízení

Železniční přejezd ve Studénce bude mít od čtvrtka ve zkušebním provozu další zabezpečovací zařízení. To by mělo řidiče vozidel zastavit ještě před tím, než dorazí k železničnímu zařízení se světelnou signalizací a závorami. Systém složený ze semaforu, kamer pro určování rychlosti projíždějících vozidel a elektronických značek pro omezení rychlosti by měl pro jeden železniční přejezd vyjít na 600.000 korun. 

AKTUALIZOVÁNO

V sobotu přišlo na Dny NATO 45 tisíc lidí

/FOTOGALERIE/ Rekordní armádní účast a bohatý program nabízí 15. ročník Dnů NATO, které v sobotu začaly na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově.

Nejlepší regulovčík je z našeho kraje

/FOTOGALERIE/ Moravskoslezská policie se stává líhní nejlepších regulovčíků v České republice. Potvrdilo se to tento týden v Hradci Králové, kde se konalo celorepublikové mistrovství dopravních policistů regulovčíků. Vítězem se stal Patrik Slíva z Moravskoslezského kraje, konkrétně z dopravního inspektorátu územního odboru Frýdek-Místek.

Šance pro zámecký park v Bruntále

Kůrovec nedecimuje jen lesy na Bruntálsku, ale škody dělá i zámeckém parku. Některé jehličnany zde už museli pokácet a další to čeká. Skladba dřevin je ale různorodá a nestojí jen na jehličnanech. V zámeckém parku v Bruntále je dvacet druhů dřevin.

Lidí cestujících Hvozdnickým expresem letos mírně přibylo

Státní svátek připadající na středu 28. září bude posledním dnem, kdy v letošním roce bude jezdit Hvozdnický expres. Dokončí tak už svou třetí sezonu na železniční trati spojující Opavu se Svobodnými Heřmanicemi.

Na Lysou horu se mohou turisté vydat i s průvodcem

Beskydy - Milovníci turistiky mohou v letošním roce využít poslední možnost k tomu, aby zažili Lysou horu jinak. Umožní jim to už tradiční komentovaný výstup s průvodcem.

Vojenští letci z kraje mají pamětní desky na mošnovském letišti

Od pátku 9. září připomínají pamětní desky na mošnovském letišti Leoše Janáčka hrdinské činy válečných letců a účastníků 2. světové války.

Dakarská tatra dojela domů. Její majitel dostal novou

/FTOGALERIE/ Unikátní dakarský speciál Tatra 815 6×6 VE Ostrý-II, který spatřil světlo světa v roce 1986 v kopřivnické automobilce a v tomtéž roce již reprezentoval tehdejší Československo na Rallye Dakar, se po třiceti letech vrátil do svého rodiště.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies