VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Dění v Zoo Ostrava

Neshody kolem výběhu šimpanzů brzdí dostavbu pavilonu evoluce

Ostrava /FOTOGALERIE DĚNÍ V ZOO/ - Přestavba pavilonu vodního ptactva na pavilon evoluce v ostravské zoologické zahradě finišuje. Stavba s rozpočtem 130 milionů korun, která byla zahájena loni v srpnu, by měla být ukončena už letos v listopadu. 

Berlínští specialisté vyšetřili zvířata v ostravské zoo

Ostrava – Sloni indičtí, samice žirafy Rothschildovy a pár lvů indických se podrobili náročnému vyšetření reprodukčních orgánů. Veterinární prohlídku vedli pracovníci Leibnizova institutu pro výzkum zvířat.

OBRAZEM: Mládě hrocha dostalo jméno

Ostrava - Mladý sameček hrocha obojživelného, který se v ostravské zoologické zahradě narodil 3. června, se jmenuje Kvido.

Do zoo letos přišlo už tři sta tisíc návštěvníků

Ostrava – Jubilejní návštěvnice Petra Puchalová z Opavy prošla branou ostravské zoologické zahrady o víkendu. Do zoo se vydala se svými rodiči. Při vstupu obdržela pamětní list a tašku s upomínkovými předměty zoo.

Novinky v zoo: Den pro antilopu, otevření Malé Amazonie a vzácné přírůstky

Ostrava - Ostravská zoologická zahrada po rekonstrukci opět zpřístupnila lidem expozici s názvem Malá Amazonie. Návštěvníci ji najdou vedle pavilonu opic. 

OBRAZEM: Zájem o noční prohlídku v zoo byl velký. I v dešti

Ostrava - Ani déšť neodradil v sobotu večer zájemce o noční komentovanou prohlídku v Zoo Ostrava. 

Tajemství pohlaví odhaleno: Mládě hrocha je kluk!

Ostrava /FOTOGALERIE/ - V ostravské zoologické zahradě už znají pohlaví mláděte hrocha, které přišlo na svět letos v červnu. Je to sameček a už se osměluje opustit bezpečí vodního světa. 

Lidé si mohou prohlédnout skleníky v zoo

Ostrava /FOTOGALERIE/ – Skleníky, jejich dveře jsou jinak pro návštěvníky uzavřeny, si mají dnes možnost lidé prohlédnout v ostravské zoo. První výprava zájemců vyrazila na prohlídku skleníkového komplexu,ve kterém se pěstují rostliny z jižních zemí, už v jedenáct hodin dopoledne. Zúčastnilo se jí odhadem asi třicet lidí. Další zájemci vyrazili na prohlídku ve třináct hodin a poslední pak o dvě hodiny později.

V ostravské zoo se vylíhla mláďata nandu pampových

Ostrava – Mláďata nandu pampového (Rhea americana), což je jihoamerický pták, se počátkem prázdnin vylíhla v ostravské zoo.

OBRAZEM: V zoo mají novou včelí stezku

Ostrava – Včelka Mája a její kamarád Vilík patří stále mezi nejoblíbenější dětské postavičky. Zajímá vás a hlavně vaše děti, jak takové včelky ve skutečnosti žijí? Pokud ano, tak se vydejte na návštěvu do ostravské zoo.

OBRAZEM: Soutěž záchranářů odstartovala v zoo

Ostrava - Vyzkoušet své reakce, znalosti a ověřit správné postupy přijeli ve čtvrtek do Ostravy studenti oboru Zdravotnický záchranář z České a Slovenské republiky. Utkali se v soutěži Den první pomoci.

Do zoo naběhli stavbaři. Postaví nové objekty

Ostrava - Nový pavilon, v němž se zabydlí šimpanzi a další africká zvířata, vyrůstá v ostravské zoo. Stavba by měla být dokončena během podzimu.

OBRAZEM: V zoo se narodil další hroch. Pohlaví se ještě neví

Ostrava /DOBRÁ ZPRÁVA/ - Ostravská zoo má další přírůstek. Mládě hrocha. Jen se ještě neví, jestli je to sameček, nebo samička. Hroší máma svého potomka bedlivě střeží a zůstává s ním téměř neustále ve vodě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies