VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Dění v Zoo Ostrava

Návštěvníci zoo mohou konečně vidět roztomilá mláďata pardálů

Pardálí slečny přišly na svět v listopadu minulého roku. Jelikož ale samice Yala rodila v hnízdě, které si postavila mimo kamery snímající porodní boudu, nemohli návštěvníci zoo ještě donedávna sledovat dění v pardálí rodině.

Teplá zima přilákala do zoo rekordní počet návštěvníků

Nebývale vysoké teploty nalákaly do ostravské zoo doslova davy lidí. O vánočních měsících se tak denní návštěvnost pohybovala v číslech, jaká vedení zoo zaznamenává spíše v letních měsících.

OBRAZEM: Nedávno narozeným vydrám malým se daří dobře

Ostrava /FOTO, VIDEO/ - Zatímco minulý rok z vydřího vrhu přežilo jen jedno mládě, tento podzim se té samé samičce vydry malé narodilo vydřat pět a všechna se těší dobrému zdraví.

Do ostravské zoologické zahrady dorazily nevěsty

Ostrava - Sameček štětkouna kamerunského Penji se těší ze společnosti dvou samiček, které byly do zoo přivezeny ze Zoo Rotterdam. Mladé samičky jsou sestry a narodily se 20. února loňského roku. Jmenují se Yoko a Poli.

OBRAZEM: V ostravské zoo zapálili svíčku za vyhubená zvířátka

Ostrava - Dlabáním dýní začaly sobotní oslavy svátku Halloween v ostravské zoo. Návštěvníci se v podvečer mohli i s lucernami a lampičkami zúčastnit lampionového průvodu, který končil na hřbitově vyhubených zvířat pod pavilonem Čitván.

ZOO OSTRAVA: Úspěšný podzim aneb Branou prošlo již 400 tisíc návštěvníků!

Ostrava /FOTOGALERIE, NOVINKY/ - Zoo Ostrava má dalšího jubilejního návštěvníka, nová mláďata a chystá velké oslavy svátku Halloween a lampionový průvod v zoo! Podívejte se.  

Neshody kolem výběhu šimpanzů brzdí dostavbu pavilonu evoluce

Ostrava /FOTOGALERIE DĚNÍ V ZOO/ - Přestavba pavilonu vodního ptactva na pavilon evoluce v ostravské zoologické zahradě finišuje. Stavba s rozpočtem 130 milionů korun, která byla zahájena loni v srpnu, by měla být ukončena už letos v listopadu. 

Berlínští specialisté vyšetřili zvířata v ostravské zoo

Ostrava – Sloni indičtí, samice žirafy Rothschildovy a pár lvů indických se podrobili náročnému vyšetření reprodukčních orgánů. Veterinární prohlídku vedli pracovníci Leibnizova institutu pro výzkum zvířat.

OBRAZEM: Mládě hrocha dostalo jméno

Ostrava - Mladý sameček hrocha obojživelného, který se v ostravské zoologické zahradě narodil 3. června, se jmenuje Kvido.

Do zoo letos přišlo už tři sta tisíc návštěvníků

Ostrava – Jubilejní návštěvnice Petra Puchalová z Opavy prošla branou ostravské zoologické zahrady o víkendu. Do zoo se vydala se svými rodiči. Při vstupu obdržela pamětní list a tašku s upomínkovými předměty zoo.

Novinky v zoo: Den pro antilopu, otevření Malé Amazonie a vzácné přírůstky

Ostrava - Ostravská zoologická zahrada po rekonstrukci opět zpřístupnila lidem expozici s názvem Malá Amazonie. Návštěvníci ji najdou vedle pavilonu opic. 

OBRAZEM: Zájem o noční prohlídku v zoo byl velký. I v dešti

Ostrava - Ani déšť neodradil v sobotu večer zájemce o noční komentovanou prohlídku v Zoo Ostrava. 

Tajemství pohlaví odhaleno: Mládě hrocha je kluk!

Ostrava /FOTOGALERIE/ - V ostravské zoologické zahradě už znají pohlaví mláděte hrocha, které přišlo na svět letos v červnu. Je to sameček a už se osměluje opustit bezpečí vodního světa. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení