VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Dění v Zoo Ostrava

AKTUALIZOVÁNO

DENÍK SLEDUJE: Ostravské slůně. Má šanci přežít?

/DOPLNĚNÁ FOTOGALERIE/ Na první pohled je malá sloní samička v ostravské zoo vitálním a živým mládětem, které dobře prospívá a zajímá se o svět kolem sebe. Její osud je však stále nejistý. 

Evropští experti na „paroháče" se sejdou v ostravské zoo

V ostravské zoo se uskuteční setkání předních evropských odborníků pro chov vzácných druhů jelenů. Z tohoto jednání by měly vyplynout doporučení k dalšímu chovu a ochraně jelenovitých v zoologických zahradách celé Evropy.

Ostrava a chov slonů patří k sobě

Ostrava je po narození posledního slůněte stále častěji spojována s chovem slonů, který tady má tradici desítky let. I současná situace kolem sloní samičky ukazuje, že chov těchto savců je složitý.

Novinky v zoo: Daří se odchov unikátní poloopice, nadějně to vypadá i u supů

/FOTOGALERIE/ Ostravská zoo má opět důvod k oslavám. Po několika neúspěšných porodech se konečně daří odchovat mládě komby Garnettovy. Jedná se o jedno ze čtyř mláďat, která se za poslední rok narodila na celém světě!

AKTUALIZOVÁNO

Poslední pokus v ostravské zoo. Šance slůněte dožít se dospělosti je minimální

/FOTOGALERIE/ Sloní samička z ostravské zoo se stále nenapila mléka od své matky Vishesh. Situace je kritická. Podle vedení a ošetřovatelů ostravské zoo je po tak dlouhé době téměř jisté, že se slůně už nikdy ke strukům slonice nepřisaje.

Malá slonice vypila už 106 litrů náhražky mléka

/DENÍK SLEDUJE/ 106. Tolik litrů náhražky mateřského sloního mléka vypila malá sloní slečna od svého narození v ostravské zoo. 

Téměř patnáctidenní slůně stále pije jen náhražky

/DENÍK SLEDUJE/ Ve středu bude na světě přesně patnáct dní. Za celou dobu se však sloní slečna ještě nenapila mateřského mléka. Proto musí být dokrmována náhražkami.

Ošetřovatelé se bojí, že k nim slůně kvůli přikrmování přilne

Situace v pavilonu slonů ostravské ZOO se příliš nezměnila. Mládě se ještě stále nepřisálo k matčiným strukům. Dokrmovat jej tedy musí ošetřovatelé. Kvůli častému kontaktu malé slonice s lidmi však hrozí, že si na lidskou přítomnost zvykne.  

Stav ostravského slůněte je beze změn

Stav slůněte, které se narodilo v ostravské zoo v úterý 4. února, je stále stejný. Sloní slečna nepřijímá mléko od své matky. 

Šance na přežití ostravského slůněte se zmenšují

V ostravské ZOO stále pokračují nepřetržité pokusy ošetřovatelů o to, aby několikadenní sloní slečna začala konečně pít mléko od své matky. Pracovníci zoo dokonce Vishesh přispali, aby mládě navedli ke strukům, ale bezúspěšně. 

AKTUALIZOVÁNO

Pomoc Liberce a Ústí: Do Ostravy dorazila krev slonic pro záchranu slůněte

/DENÍK SLEDUJE, VÍKENDOVÁ FOTOGALERIE/ Malá sloní samička z ostravské zoo se do nedělního poledne nenapila mateřského mléka od své mámy Vishesh. Zoologické zahrady v Liberci a Ústí o víkendu poslaly do Ostravy krevní pomoc, aby alespoň s pomocí séra z krevní plazmy dostala do svého organismu důležité látky, které posílí její imunitní systém.

Situace v zoo se nemění. Malá sloní slečna pít od matky ještě nezačala

/DENÍK SLEDUJE/ Jedinou možnou cestou pro zdárný odchov slůněte narozeného začátkem února v ostravské zoo je, že začne pít mléko své matky. Do sobotního dopoledne se tak bohužel nestalo. 

Sloní mládě je holka. Vyhráno ale ještě nemá

/DENÍK SLEDUJE/ Po čtvrteční sondě se pracovníci ostravské zoo snaží vyvolat u slůněte sací reflex pomocí plen napuštěných mlékem. A už ví, jakého je mládě pohlaví!

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies