VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Dění v Zoo Ostrava

OBRAZEM: Zoo Ostrava zahájila provoz nového safari

Ostravská zoologická zahrada zahájila provoz nového safari. Na ploše asi šesti hektarů se nacházejí rozsáhlé výběhy, kudy budou projíždět vláčky. Návštěvníci tak budou moci pozorovat stáda různých druhů kopytníků zcela novým způsobem, mnohdy z bezprostřední blízkosti.

Ostravskou zoo by měli v budoucnu obohatit tučňáci

/ROZHOVOR/ Říká v rozhovoru pro Deník ředitel Zoo Ostrava Petr Čolas.

Na safari? Do ostravské zoo. Realizace se blíží ke konci

Drží si třetí místo v návštěvnosti mezi českými zoologickými zahradami. K věhlasu zoo by mělo přispět i letošní otevření Safari afrických sudokopytníků, Pavilonu evoluce a moderního vstupního komplexu.

AKTUALIZOVÁNO

DENÍK SLEDUJE: Ostravské slůně. Má šanci přežít?

/DOPLNĚNÁ FOTOGALERIE/ Na první pohled je malá sloní samička v ostravské zoo vitálním a živým mládětem, které dobře prospívá a zajímá se o svět kolem sebe. Její osud je však stále nejistý. 

Evropští experti na „paroháče" se sejdou v ostravské zoo

V ostravské zoo se uskuteční setkání předních evropských odborníků pro chov vzácných druhů jelenů. Z tohoto jednání by měly vyplynout doporučení k dalšímu chovu a ochraně jelenovitých v zoologických zahradách celé Evropy.

Ostrava a chov slonů patří k sobě

Ostrava je po narození posledního slůněte stále častěji spojována s chovem slonů, který tady má tradici desítky let. I současná situace kolem sloní samičky ukazuje, že chov těchto savců je složitý.

Novinky v zoo: Daří se odchov unikátní poloopice, nadějně to vypadá i u supů

/FOTOGALERIE/ Ostravská zoo má opět důvod k oslavám. Po několika neúspěšných porodech se konečně daří odchovat mládě komby Garnettovy. Jedná se o jedno ze čtyř mláďat, která se za poslední rok narodila na celém světě!

AKTUALIZOVÁNO

Poslední pokus v ostravské zoo. Šance slůněte dožít se dospělosti je minimální

/FOTOGALERIE/ Sloní samička z ostravské zoo se stále nenapila mléka od své matky Vishesh. Situace je kritická. Podle vedení a ošetřovatelů ostravské zoo je po tak dlouhé době téměř jisté, že se slůně už nikdy ke strukům slonice nepřisaje.

Malá slonice vypila už 106 litrů náhražky mléka

/DENÍK SLEDUJE/ 106. Tolik litrů náhražky mateřského sloního mléka vypila malá sloní slečna od svého narození v ostravské zoo. 

Téměř patnáctidenní slůně stále pije jen náhražky

/DENÍK SLEDUJE/ Ve středu bude na světě přesně patnáct dní. Za celou dobu se však sloní slečna ještě nenapila mateřského mléka. Proto musí být dokrmována náhražkami.

Ošetřovatelé se bojí, že k nim slůně kvůli přikrmování přilne

Situace v pavilonu slonů ostravské ZOO se příliš nezměnila. Mládě se ještě stále nepřisálo k matčiným strukům. Dokrmovat jej tedy musí ošetřovatelé. Kvůli častému kontaktu malé slonice s lidmi však hrozí, že si na lidskou přítomnost zvykne.  

Stav ostravského slůněte je beze změn

Stav slůněte, které se narodilo v ostravské zoo v úterý 4. února, je stále stejný. Sloní slečna nepřijímá mléko od své matky. 

Šance na přežití ostravského slůněte se zmenšují

V ostravské ZOO stále pokračují nepřetržité pokusy ošetřovatelů o to, aby několikadenní sloní slečna začala konečně pít mléko od své matky. Pracovníci zoo dokonce Vishesh přispali, aby mládě navedli ke strukům, ale bezúspěšně. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení