VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Dění v Zoo Ostrava

AKTUALIZOVÁNO

Poslední pokus v ostravské zoo. Šance slůněte dožít se dospělosti je minimální

/FOTOGALERIE/ Sloní samička z ostravské zoo se stále nenapila mléka od své matky Vishesh. Situace je kritická. Podle vedení a ošetřovatelů ostravské zoo je po tak dlouhé době téměř jisté, že se slůně už nikdy ke strukům slonice nepřisaje.

Malá slonice vypila už 106 litrů náhražky mléka

/DENÍK SLEDUJE/ 106. Tolik litrů náhražky mateřského sloního mléka vypila malá sloní slečna od svého narození v ostravské zoo. 

Téměř patnáctidenní slůně stále pije jen náhražky

/DENÍK SLEDUJE/ Ve středu bude na světě přesně patnáct dní. Za celou dobu se však sloní slečna ještě nenapila mateřského mléka. Proto musí být dokrmována náhražkami.

Ošetřovatelé se bojí, že k nim slůně kvůli přikrmování přilne

Situace v pavilonu slonů ostravské ZOO se příliš nezměnila. Mládě se ještě stále nepřisálo k matčiným strukům. Dokrmovat jej tedy musí ošetřovatelé. Kvůli častému kontaktu malé slonice s lidmi však hrozí, že si na lidskou přítomnost zvykne.  

Stav ostravského slůněte je beze změn

Stav slůněte, které se narodilo v ostravské zoo v úterý 4. února, je stále stejný. Sloní slečna nepřijímá mléko od své matky. 

Šance na přežití ostravského slůněte se zmenšují

V ostravské ZOO stále pokračují nepřetržité pokusy ošetřovatelů o to, aby několikadenní sloní slečna začala konečně pít mléko od své matky. Pracovníci zoo dokonce Vishesh přispali, aby mládě navedli ke strukům, ale bezúspěšně. 

AKTUALIZOVÁNO

Pomoc Liberce a Ústí: Do Ostravy dorazila krev slonic pro záchranu slůněte

/DENÍK SLEDUJE, VÍKENDOVÁ FOTOGALERIE/ Malá sloní samička z ostravské zoo se do nedělního poledne nenapila mateřského mléka od své mámy Vishesh. Zoologické zahrady v Liberci a Ústí o víkendu poslaly do Ostravy krevní pomoc, aby alespoň s pomocí séra z krevní plazmy dostala do svého organismu důležité látky, které posílí její imunitní systém.

Situace v zoo se nemění. Malá sloní slečna pít od matky ještě nezačala

/DENÍK SLEDUJE/ Jedinou možnou cestou pro zdárný odchov slůněte narozeného začátkem února v ostravské zoo je, že začne pít mléko své matky. Do sobotního dopoledne se tak bohužel nestalo. 

Sloní mládě je holka. Vyhráno ale ještě nemá

/DENÍK SLEDUJE/ Po čtvrteční sondě se pracovníci ostravské zoo snaží vyvolat u slůněte sací reflex pomocí plen napuštěných mlékem. A už ví, jakého je mládě pohlaví!

AKTUALIZOVÁNO

Boj o slůně: mláděti se podařilo zavést do žaludku denní dávku mléka sondou

/DENÍK SLEDUJE/ - V Zoo Ostrava pokračuje boj o život slůněte narozeného v úterý 4. února. Protože mláděti chybí sací reflex, byla mu ve čtvrtek zavedena sondou přímo do žaludku denní dávka slonního mléka.

Zoo Ostrava: radost vystřídal strach. Slůně se stále ještě nenapilo mléka

/DENÍK SLEDUJE/ I přesto, že se Vishesh o své mládě stará a chrání jej, už je to více než čtyřiadvacet hodin, co se nenapilo mateřského mléka. Ošetřovatelé slonů v Zoo Ostrava se snaží rozkrmit slůně, které se v úterý narodilo.

AKTUALIZOVÁNO

V ostravské zoo se narodilo další slůně! Tipněte si - holka nebo kluk?

/VIDEO, FOTOGALERIE/ A je to tady. V úterý ráno přesně ve 4.08 přišlo na svět dlouho očekávané mládě slonice Vishesh.

OBRAZEM: Ostravská zoo hlásí první mláďata

Zoo Ostrava hlásí první letošní přírůstky. Jsou jimi tři jehňata ovcí mongolských.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies