VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Dění v Zoo Ostrava

Očekávaný sloní porod: termín se blíží, nervozita v zoo stoupá

/DENÍK SLEDUJE/ Ostravská zoo se chystá na důležitou událost. Pětičlenné stádo slonů indických očekává každým dnem nový přírůstek. Rodit bude slonice Vishesh.

Dokončení pavilonu evoluce hrozí opět zpoždění

Práce na dokončení pavilonu evoluce v ostravské zoologické zahradě opět nabírají zpoždění. A to už podruhé. 

Ostravská zoo očekává radostnou událost. Sloní stádo se rozroste

Slonice Vishesh je březí a rodit by měla zřejmě už na přelomu ledna a února. Ošetřovatelé pro jistotu drží nepřetržitou službu už od Vánoc. Zkraťte si s námi čekání na přírůstek zajímavostmi a novinkami ze života ostravské sloní rodinky.

Návštěvníci zoo mohou konečně vidět roztomilá mláďata pardálů

Pardálí slečny přišly na svět v listopadu minulého roku. Jelikož ale samice Yala rodila v hnízdě, které si postavila mimo kamery snímající porodní boudu, nemohli návštěvníci zoo ještě donedávna sledovat dění v pardálí rodině.

Teplá zima přilákala do zoo rekordní počet návštěvníků

Nebývale vysoké teploty nalákaly do ostravské zoo doslova davy lidí. O vánočních měsících se tak denní návštěvnost pohybovala v číslech, jaká vedení zoo zaznamenává spíše v letních měsících.

OBRAZEM: Nedávno narozeným vydrám malým se daří dobře

Ostrava /FOTO, VIDEO/ - Zatímco minulý rok z vydřího vrhu přežilo jen jedno mládě, tento podzim se té samé samičce vydry malé narodilo vydřat pět a všechna se těší dobrému zdraví.

Do ostravské zoologické zahrady dorazily nevěsty

Ostrava - Sameček štětkouna kamerunského Penji se těší ze společnosti dvou samiček, které byly do zoo přivezeny ze Zoo Rotterdam. Mladé samičky jsou sestry a narodily se 20. února loňského roku. Jmenují se Yoko a Poli.

OBRAZEM: V ostravské zoo zapálili svíčku za vyhubená zvířátka

Ostrava - Dlabáním dýní začaly sobotní oslavy svátku Halloween v ostravské zoo. Návštěvníci se v podvečer mohli i s lucernami a lampičkami zúčastnit lampionového průvodu, který končil na hřbitově vyhubených zvířat pod pavilonem Čitván.

ZOO OSTRAVA: Úspěšný podzim aneb Branou prošlo již 400 tisíc návštěvníků!

Ostrava /FOTOGALERIE, NOVINKY/ - Zoo Ostrava má dalšího jubilejního návštěvníka, nová mláďata a chystá velké oslavy svátku Halloween a lampionový průvod v zoo! Podívejte se.  

Neshody kolem výběhu šimpanzů brzdí dostavbu pavilonu evoluce

Ostrava /FOTOGALERIE DĚNÍ V ZOO/ - Přestavba pavilonu vodního ptactva na pavilon evoluce v ostravské zoologické zahradě finišuje. Stavba s rozpočtem 130 milionů korun, která byla zahájena loni v srpnu, by měla být ukončena už letos v listopadu. 

Berlínští specialisté vyšetřili zvířata v ostravské zoo

Ostrava – Sloni indičtí, samice žirafy Rothschildovy a pár lvů indických se podrobili náročnému vyšetření reprodukčních orgánů. Veterinární prohlídku vedli pracovníci Leibnizova institutu pro výzkum zvířat.

OBRAZEM: Mládě hrocha dostalo jméno

Ostrava - Mladý sameček hrocha obojživelného, který se v ostravské zoologické zahradě narodil 3. června, se jmenuje Kvido.

Do zoo letos přišlo už tři sta tisíc návštěvníků

Ostrava – Jubilejní návštěvnice Petra Puchalová z Opavy prošla branou ostravské zoologické zahrady o víkendu. Do zoo se vydala se svými rodiči. Při vstupu obdržela pamětní list a tašku s upomínkovými předměty zoo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies