VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Perem studenta 2. kolo: Pokludová, Gymnázium EDUCAnet Ostrava

Regionální Deník společně s hejtmanem Moravskoslezského kraje Miroslavem Novákem, náměstkyní hejtmana pro oblast školství a mládeže, sportu a tělovýchovy Věrou Palkovou a náměstkem ústředního školního inspektora Ondřejem Andrysem organizuje první ročník soutěže pro středoškoláky s názvem Perem studenta.

30.4.2016
SDÍLEJ:

Foto: Deník

Jak by Karel IV. vládl dnes?

Toť otázka, na kterou už nikdo nezná odpověď, ale můžeme se však něčeho domnívat. Kdo ví, jak by reagoval na problémy, které nás trápí dennodenně, a jestli vůbec by chtěl v dnešní době vládnout.

Za předpokladu, že opravdu by měl zájem vést nyní tento stát, jsme utvořili fiktivní rozhovor. Berte jej s humorem, jelikož mezi námi na světě už není nikdo, kdo by ho skutečně znal, natož sám Karel.

„Kde by bylo Vaše sídlo po dobu Vaší vlády?"

„Nad touto otázkou jsem taky několikrát uvažoval. Asi Pražský hrad, ale jelikož je ten název celkem už ohraný, takže jsem vážně uvažoval o změně na Karlův hrad."

„Myslíte, že v dnešní době by byla Vaše vláda natolik úspěšná jako před stovkami let?"

„Jelikož nyní se země nachází v jiné situaci a potýká se s jinými problémy, nedokážu jistě říct, jestli by má rozhodnutí byla správná. Snažil bych se však činit, jak nejlépe bych dovedl."

„Troufáte si říct, že byste nějak vyčníval z řady našich politiků? Pokud ano, tak čím?"

„Samozřejmě, že ano. Nikdo z nynějších politiků nemá zkušenosti z tak dávné doby, jako já."

„Líbila by se Vaší ženě „hodnost" První dámy?"

„Záleží, kterou ženu myslíte. Pokud jednu z těch bývalých, tak to už si říct netroufám, ale má nynější žena Pamela by byla určitě nadšená."

„A teď trochu z jiného soudku. Co Vaše děti? Jak žijí? Co dělají? "

„Téměř všechny mé děti jsou již odrostlejšího věku. Nyní učí na mé univerzitě, jsou chytří jak rádio a mají se moc dobře. Již brzy bude na světě další můj potomek. Z ultrazvuku jsme se dozvěděli, že to bude syn, tak usilovně přemýšlíme nad jménem. Mě se líbí Evžen, Norbert nebo Dušan, ale má žena si stojí za Ignácem, tak snad to neskončí rozvodem" pousmál se Karel.
„Tak to Vám budeme držet palce. Ať Vám další potomek dělá jen samou radost. Děkujeme za rozhovor."

„Já Vám také děkuji. Snad ano. Hezký den."

Pokludová, Gymnázium EDUCAnet Ostrava

Autor: Redakce

30.4.2016
SDÍLEJ:
O rok více. Místo dvou let stráví Jiří Smolka ve vězení tři roky. Včera o tom rozhodl odvolací senát.
1

Soud zpřísnil trest řidiči, který na přechodu na Sokolské usmrtil dva chodce

Jakub Lev (s číslem 30 na dresu) se podepsal pod všechny branky škodovky.

Přestoupí Lev do Vítkovic?

Bezpečnostní kamery na Jihu si náramně chválí radnice i strážníci

/FOTOGALERIE/ Mladí výtržníci na zastávce, hledaná školačka, rvačky, špatné parkování, odhazování odpadu mimo kontejnery. I to letos vysledovaly kamery bezpečnostního systému v Ostravě-Jihu… a strážníci bezprostředně zasáhli.

Muž našel smrt v kontejneru na textil v centru Ostravy

Smrt v kontejneru na textil vyšetřují od tohoto týdne ostravští policisté. V časných ranních hodinách volal na tísňovou linku náhodný kolemjdoucí, že v kontejneru v ulici Generála Píky v Moravské Ostravě je zaklíněná osoba.

Údajný překupník s léky čelí hned dvěma žalobám

U Krajského soudu v Ostravě v úterý začalo hlavní líčení s údajným překupníkem s léky Vlastimilem Hýžou (43 let) z Karvinska. Podle obžaloby si z lékáren na základě padělaných lékařských receptů opatřoval léky obsahující psychotropní látku zolpidem.

Vodáci řeku Ostravici nesjedou

Kvůli stavebním pracím na vodním díle Šance se neuskuteční sjezd řeky Ostravice, který vodáci plánovali na blížící se víkend.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies