VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Perem studenta 2. kolo: Sabina Horosová, Hotelová škola a OA Havířov

Regionální Deník společně s hejtmanem Moravskoslezského kraje Miroslavem Novákem, náměstkyní hejtmana pro oblast školství a mládeže, sportu a tělovýchovy Věrou Palkovou a náměstkem ústředního školního inspektora Ondřejem Andrysem organizuje první ročník soutěže pro středoškoláky s názvem Perem studenta.

30.4.2016
SDÍLEJ:

Foto: Deník

700 let od narození Karla IV.- jak by vládl v dnešní době?

Karel IV. byl a nejspíše bude náš nejznámější panovník. Všichni ho máme v podvědomí jako Otce vlasti. Co by nám Karel IV. chtěl poradit, naší generaci, žijící v 21. století? Jak by nám vládl, kdyby tu dnes byl?

Těžko říct, ale myslím, že by se hodně divil. Asi by ho potěšilo, že jeho milovanou Prahu, kterou proslavil architektonickými skvosty, stále obdivují jak Češi, tak cizinci z celého světa. Ale asi by Karla IV. neuspokojil stav české země a spokojenosti Čechů se životem ve své rodné zemi. Co by s tím obdivovaný panovník udělal?

Možná by se snažil podporovat šikovnost českých rukou, využíval by naše zdroje, abychom byli ve všem soběstační a nebyli závislí na dodávkách ze zahraničí.

Karel IV. byl velmi vzdělaný a také podporoval vzdělaní svých poddaných, takže by tuto politiku vzdělanosti jistě prosazoval i v dnešní době. Určitě by tak zamezil rozvoji kriminality a zároveň snížil nezaměstnanost obyvatel. Dbal by na dodržování práva a bojoval by proti nespravedlnosti. Asi by čerpal ze svých bohatých zkušeností v rozhodování v různých oblastech života. Dokázal by možná zvelebit česká města a prosadil by zachování co největší plochy lesních porostů a zemědělské půdy k dalšímu využívání.

Snažil by se všemi prostředky své moci, aby zajistil pokojné a prosperující panství pro všechny

Sabina Horosová, 3.HA, Hotelová a obchodní akademie, Havířov

.

Autor: Redakce

30.4.2016
SDÍLEJ:
Koncertní sympozium Leoše Janáčka na Hukvaldách.
10

Hukvaldami se rozezněly tóny Janáčkova díla

TJ Ostrava - VK Královo Pole 3:0
13

Volejbalistky se přiblížily k medaili. Přivézt ji mohou v pondělí z Brna

Fanoušci dotlačili Baník k výhře na Žižkově

Fotbalisté ostravského Baníku jsou zase o kousek blíže vysněnému návratu do první ligy. V sobotu totiž vyhráli důležitý duel 25. kola druhé ligy na půdě Žižkova.

Pivaři jásají! Centrumka a Spolek se vrátí k bývalému lesku

Ostrava - Nabídka, kde zajít v centru města na kvalitní jídlo a dobré tankové pivo, se zase rozšíří! Masarykovo náměstí a jeho nejbližší okolí by se mohlo opět stát vyhledávaným místem, kde by se Ostravané chodili o víkendech bavit.

Hledaného muže našli mrtvého v potoce

Pravděpodobně obětí velké vody se stal pětasedmdesátiletý muž z Příbora. V pátek 28. dubna odešel z domu, poté už o sobě nedal vědět.

Gracia: časovka už s počasím vyšla

Havířov, Ostrava – Třetí etapou mezinárodního silničního etapového závodu cyklistek byla v sobotu dopoledne časovka z Havířova do Ostravy a zpět. Vyhrála ji Riejanne Markus. Opět.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies