VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Perem studenta 3. kolo: Eva Kubelová, Slezské gymnázium Opava

Regionální Deník společně s hejtmanem Moravskoslezského kraje Miroslavem Novákem, náměstkyní hejtmana pro oblast školství a mládeže, sportu a tělovýchovy Věrou Palkovou a náměstkem ústředního školního inspektora Ondřejem Andrysem organizuje první ročník soutěže pro středoškoláky s názvem Perem studenta.

22.5.2016
SDÍLEJ:

Foto: Deník

Já a můj vzor. V čem mě inspiruje a co bych chtěla jednou dokázat?

V mém životě se vyskytuje spousta obyčejných lidí, kteří jsou mým vzorem a inspirací, ale dnes o nic psát nebudu. Ne snad z důvodu, že toho nejsou hodni, to opravdu jsou, ale někdy nastane chvíle, kdy chcete mluvit o lidech, které vůbec neznáte. Mým vzorem v posledních několika letech je Jitka Smutná, neboť je ženou, která v sobě musela najít velkou sílu, aby vyšla s pravdou ven, opustila rodinu a žila s člověkem, kterého miluje.

Její odvaha je pro mě vzorem. Vždyť není jednoduché se k odlišné sexuální orientaci přiznat v pubertálním věku, natož když máte rodinu a děti. Jitka je k tomu ještě mediálně známá, takže dle mého názoru musela zažívat strašný tlak, ale ona přes to všechno našla v sobě odvahu být sama sebou. Myslím si, že tímto počinem přispěla k tomu, že lesby a gayové, kteří žijí „normálním způsobem života", mohou stále doufat ve změnu.

Ona byla mou inspirací k tomu, abych neskrývala, kdo jsem, a žila tak, abych byla šťastná. A přesně to chci jednou dokázat. Chci ukázat ostatním, že se nemusí stydět za to, kdo jsou, a je jedno, jestli jsou jinak sexuálně orientovaní, heterochromní či mají malinkou vadu řeči. Každý jsme nějaký a máme stejné práva na život jako „normální" lidé. Co je vlastně normálnost? Je to relativní pojem, je to vlastně norma, kam zapadá nejvíce lidí, nic víc. Přeji si, aby každý našel své štěstí jako Jitka.

Svou práci chci ukončit citátem Jana Werich, jenž mi v těžkých chvílích velmi pomohl: „Když Tě lidé odrazují od Tvých snů, předpovídají Ti zkázu nebo Tě kritizují, pamatuj, vyprávějí Ti svůj příběh, nikoliv Tvůj.." ¨

Eva Kubelová, Slezské gymnázium Opava, 4. B

Autor: Redakce

22.5.2016
SDÍLEJ:
MAREK SZOTKOWSKI (vlevo) věří, že půlroční vítkovická snaha o záchranu druhé ligy bude úspěšná.

Útočník MFK Vítkovice Marek Szotkowski: V Prostějově nás čeká zápas o všechno

Hladina přehrady Olešná po konci těžby sedimentů pozvolna stoupá.
8

Těžba skončila, hladina v Olešné stoupá pozvolna

Při vyklízení bytu odhalili policisté konopné doupě

Za kuriózních okolností se policistům tento týden podařilo odhalit konopné doupě v jednom z ostravských domů.

První malovaný chodník? Přece před mým domem!

Ostrava /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Ztrácejí se z ulic. Jejich náhrada je časově i finančně náročná. Řeč je o dětských hřištích…

Vítkovice pořádají výjezd na poslední zápas

Vedení fotbalového klubu z Vítkovic se rozhodlo nabídnout fanouškům týmu odvoz na rozhodující zápas do Prostějova.

Vyškrtnutí kandidáti ostravské ČSSD z problémů viní krajského předsedu

Moravskoslezský krajský klub Mladých sociálních demokratů se postavil za přátele (jak se ve straně oslovují) Janu Vajdíkovou a Adama Rykalu - vyškrtnuté z kandidátky pro podzimní parlamentní volby.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies