VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Perem studenta 3. kolo: Hana Weiglhoferová, Slezské gymnázium Opava

Regionální Deník společně s hejtmanem Moravskoslezského kraje Miroslavem Novákem, náměstkyní hejtmana pro oblast školství a mládeže, sportu a tělovýchovy Věrou Palkovou a náměstkem ústředního školního inspektora Ondřejem Andrysem organizuje první ročník soutěže pro středoškoláky s názvem Perem studenta.

22.5.2016
SDÍLEJ:

Foto: Deník

Já a můj vzor

Milá maminko,

asi se divíš, proč Ti píšu, když si můžeme všechno říct osobně. Já si ale potřebovala v klidu zformulovat myšlenky a cesta dopisu mi přišla jako vhodná.

Neboj, nechci Ti sdělit nic špatného, neudělala jsem žádný průšvih a ani jsem tentokrát nic neztratila. Chci Ti vlastně říct takovou úplně obyčejnou věc: že si Tě moc vážím. Vím, že to tak někdy nevypadá, ale čím dál častěji se přistihuji při myšlence, že bych chtěla být jako Ty. Nemyslím učitelka. To vážně není práce, kterou bych se já chtěla v budoucnu živit. Ale musím říct, že mě moc těší, když mi moji známí říkají, že jsi fajn. Sice přísná, ale spravedlivá, hodně naučíš a je s tebou fakt legrace. Tvářím se, že mě to až tak moc nebere, ale uvnitř jsem pyšná, že jsi taková.

A taky docela obdivuju, co všechno stíháš. Myslím, že jsi jedna z mála, která kromě práce má ve svém věku (a to nemyslím jako narážku) nějaké zájmy. Vždyť kdo může o své mamince říct, že skvěle zpívá, natočila 2 CD a její písničky hrají v rádiu? Vždycky se těším na naše společné „domácí kvílení", kdy si při úklidu dáme dvojhlasně nějakou naši oblíbenou. Moc bych si přála, aby toto mohly se mnou prožívat taky moje děti. Abych jim uměla vyprávět tak poutavě, jako to děláš Ty. A teď nepřeháním. Když nám ve škole v češtině líčíš děj nějakého literárního díla, tak nevím, jestli si uvědomuješ, že je ve třídě naprosté ticho a všichni hltáme každé Tvé slovo. A já se vždycky rozhodnu, že si to musím přečíst!

Taky Ti chci poděkovat za toleranci k mému zvířátkovému defektu. Vím, že Ty zvířátka moc nemusíš. O to víc si vážím toho, že jsi mě nechala prožít společné chvilky se spoustou zvířat a trpělivě snášela kousnutí fretky, kvičení potkana, hopsání tarbíka a s ledovým klidem jsi přešla útěk hada z terária. Do omrzení mi děláš lasagne, vymýšlíš naprosto nejlepší dárky k narozeninám a Vánocům, neřešíš (teda v mezích možností), že nemám v pokoji zrovna výstavní pořádek. Jsi úžasná právě v tom, jaká jsi. Umíš mi uplést čepici přes noc, když ji „strašně moc" potřebuji. A chvíle strávené s naším divadelním kroužkem patří k těm nejlepším, a to tvrdím nejen já, ale všichni, kdo do „dramaťáku" chodí. Myslím, že při každém našem představení musí všichni vidět, že nás to neskutečně baví. A to je taky Tvoje zásluha.

Vím, že každý má nějaký svůj vzor – skvělého zpěváka, svalnatého sportovce, geniálního vědce či spravedlivého politika. Já takové vzory nepotřebuji. Svůj vzor mám doma a vidím ho každý den. Jsi to totiž Ty.

Tvoje Hanka

PS1: Tohle nemusíš ukazovat úplně všem. Abych nepřišla o pověst drsné nezávislé holky s originálním názorem…
PS2: A nevadí mi, že mi nechceš dělat drožďovou polévku, protože Ti droždí nevoní, a že jsi mi odmítla kreslit do památníčku, protože prý neumíš kreslit…

Hana Weiglhoferová, Slezské gymnázium Opava, 4. C

Autor: Redakce

22.5.2016
SDÍLEJ:
Usain Bolt na tiskové konferenci v Ostravě.
5

Snad nebudu mít pivní břicho, usmál se Bolt

Vizualizace.
2 14

Do centra Ostravy se vrátí lauby. Zmizí i další proluky

Muž chtěl umlčet lidi před domem. Z okna po nich hodil televizor, skříňku

Skupinka osob sedící před domem ve Slezské Ostravě v závěru minulého týdne pořádně naštvala sedmatřicetiletého nájemníka.

Po úspěchu s mládětem kondora se v ostravské zoo radují z malých plameňáků

V ostravské zoologické zahradě se začali líhnout plameňáci kubánští. Ty chová zoo od orku 1979.

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

Příčinu smrti malého dítěte v Ostravě by měla zjistit pitva

Ostravští policisté prověřují okolnosti úmrtí pětiměsíčního dítěte, které zemřelo koncem týdne v Ostravě-Dubině.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies