VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Perem studenta 3. kolo: Julie Svobodová, SPŠ a SZŠ sv. Anežky Ćeské Odry

Regionální Deník společně s hejtmanem Moravskoslezského kraje Miroslavem Novákem, náměstkyní hejtmana pro oblast školství a mládeže, sportu a tělovýchovy Věrou Palkovou a náměstkem ústředního školního inspektora Ondřejem Andrysem organizuje první ročník soutěže pro středoškoláky s názvem Perem studenta.

21.5.2016
SDÍLEJ:

Foto: Deník

Můj vzor

Vzor. Osoba, která vás motivuje, ať už v chování či třeba ve stylu oblékání. Řídíte se jejím životním heslem, co řekne, je pro vás svaté.

Troufám si říci, že větší část populace má za svůj vzor rodiče, prarodiče či blízkou rodinu. Další část lidstva oblíbeného herce, zpěvačku nebo celebritu. Ale já si už delší dobu pokládám otázku, kdo je mým vzorem? Která osoba mě motivuje?

Když jsem byla malá, obdivovala jsem své rodiče, byli pro mě vším. Dnes žiji s matkou, otce nevídám. Moje maminka je silný člověk a také samoživitelka s třemi dětmi. Obdivuji ji, ale ani v ní nevidím svůj vzor. Vlastně svůj vzor nenacházím nikde. Není to tím, že bych neměla kolem sebe ty správné osoby. V mém prostředí se vyskytují velmi zajímavé a pro hodně lidí motivující charaktery. Ale mně to nestačí…

Kdo v dětství neměl sen, že se stane princeznou nebo astronautem. Avšak většině lidí se priority změní, chtějí rodinu, velký dům se zahradou a psa. Pravděpodobně toto vidí u svého vzoru – v rodině. Mně se mé dětské sny moc nezměnily, ne že bych se chtěla stát princeznou. Ale chtěla bych dosáhnout něčeho velkého, něčeho, po čem nebudu jedna z mnoha. A díky tomu jsem našla odpověď na mou otázku.

Vzor. Osoba, která mě motivuje, ať už v chování či třeba ve stylu oblékání, nemusí být z vašeho okolí, nemusí být ani slavná, nemusí vůbec existovat. Jsem si sama vzorem. Kroky, které mě posunou blíže k mým cílům, udělám pouze já. A mé cíle jsou má motivace.

Julie Svobodová, SPŠ a SZŠ sv. Anežky Ćeské Odry

Autor: Redakce

21.5.2016
SDÍLEJ:
Nová elektrická tříkolka zahájí svůj víkendový provoz při úklidu v Mariánských Horách a Hulvákách v neděli 27. srpna.

Při úklidu v ostravském obvodu bude pomáhat elektrická tříkolka

Ilustrační foto

Kuzma hlásí poslední volná místa. Máte zájem?

Tohle se občas ve fotbale stává, řekl Fillo o střetu s Vaškem

/RZHOVOR/ Trenér ostravského Baníku na něj už před zápasem jasně ukázal prstem. „Fillo je rozdílový hráč,“ řekl o výrazné postavě sobotního zápasu. 

Hledá se ztracená Etiopanka

Karviná – Po ztracené cizince pátrají od neděle místní policisté. Zmizení ženy z Etiopie nahlásila rodina z Kuvajtu, která je v Karviné na dovolené. 

Ondrášek jako první v republice bude lékaře učit, jak pomáhat při umírání

Ostravský mobilní hospic Ondrášek získal akreditaci k výuce paliativní medicíny. Je prvním českým zařízením svého druhu, jež začne vzdělávat lékaře toužící pomáhat pacientům nejen při uzdravování, ale i při umírání.  

Proti africkému moru bojují i vojenští veterináři z Hlučína

Na likvidování následků nákazy afickým morem prasat se podílejí ode dneška i vojenští veterináři z Hlučína.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení