VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Perem studenta 3. kolo: Nikola Šírová, Gymnázium Mikuláše Koperníka v Bílovci

Regionální Deník společně s hejtmanem Moravskoslezského kraje Miroslavem Novákem, náměstkyní hejtmana pro oblast školství a mládeže, sportu a tělovýchovy Věrou Palkovou a náměstkem ústředního školního inspektora Ondřejem Andrysem organizuje první ročník soutěže pro středoškoláky s názvem Perem studenta.

21.5.2016
SDÍLEJ:

Foto: Deník

Já a můj vzor

Můj vzor se narodil přesně před 41 lety. Už 16 let stojí při mém boky od mého narození, co mě poprvé držel v náručí. Je to člověk, který se mnou byl, když mi vypadl první zub, při mém prvním slově. Stojí za mnou jako můj anděl strážný. Ano, správně, mluvím o své mamince. Jmenuje se Dagmar a opravdu to se mnou nemá lehké.

Když bylo mému idolu 25 let, narodilo se jí miminko, holčička jménem Nikola. Už v nemocnici jsem byla její malý anděl. Můj první obleček pro příjezd domů byl jako pro sněhovou královnu. Má velká bílá zavinovačka byla nahoře pokryta krajkou, vypadala jsem v tátové náruči jako sněhová vločka.

Jedna slzička ukápla hned při prvním nástupu do školky. Já se těšila na nové kamarády

a zážitky, zatímco moje máma celá nervózní mě nedokázala spustit z očí. Byla samozřejmě ráda, že nedělám žádné scény jako ostatní děti. A proto mamince ukápla slza po tváři.

Prvního září roku 2005 jsme se poprvé s mou nejlepší kamarádkou z dětství usadily do Kaple sv. Barbory v Bílovci na vítání prvňáčků. Moje máma mi oblékla černo-bílou kostkovanou sukni a bílou košili. Já se usadila vepředu, zatímco mamka stála vzadu s ostatními rodiči a poslouchala, do jaké třídy budu zařazena. Skončila jsem v 1.B, tedy později ve sportovní třídě.

Moje máma studovala na Gymnáziu Mikuláše Koperníka v Bílovci jako teď já. Odmalička milovala knihy, zvláště historické romány. Proto vystudovala Filozofickou fakultu Ostravské univerzity, obor dějepis a výchova k občanství. Teď je učitelkou na základní škole v Bílovci, dá se říct, že za tu dobu, co tam učí, učila taky všechny ostatní předměty. Dokonce učila i mě jeden rok občanskou výchovu. Pocit to nebyl hezký říkat své mámě paní učitelko, ale máma to brala s úsměvem.

Já jsem její prvorozená dcera, ale má i další dítě, mého bratra Matěje, který se narodil roku 2006. Máma nás odmalička vedla k sportu, sama hrála volejbal, a tak i já hraji volejbal. Miluje historii, a proto jsme spolu navštívili všechny hrady a zámky v České republice.

Nemá to s námi lehké, ani s jedním dítětem. Se mnou musela každý víkend vstávat kvůli zápasům a dělat mi jídlo. S bratrem neustále jezdí za horolezectvím a turistikou. Ale musíme sklonit poklonu, protože výchovu svých dvou dětí zvládá bravurně. Několikrát s námi i jela do zahraničí, Rakouska, Itálie, Řecka. Nejvíce se jí ovšem líbilo na slunečné pláži v Řecku na ostrově Zakyntos.

Nikola Šírová, Gymnázium Mikuláše Koperníka v Bílovci

Autor: Redakce

21.5.2016
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Pěstounská péče? Zájemců v regionu je málo

Kukuřičné bludiště u Staré Bělé nabízí asi tři kilometry propletených cest.
2 10

Ostrava zřejmě o své kukuřičné bludiště přijde. Je údajně nejhorší ze všech!

Strojírenský gigant z Vítkovic je v problémech. Přežije impérium Jana Světlíka?

/TÉMA DENÍKU, ROZHOVOR/ Ve velmi tíživé situaci se nachází ostravská strojírenská skupina Vítkovice Machinery Group. Impérium Jana Světlíka prochází náročnou restrukturalizací a bojuje o přežití. Některé z dceřiných společností, jako naposledy Vítkovice Power Engineering, už skončily v konkurzu, ty životaschopné vedení holdingu zeštíhluje a snaží se jim udat nový směr. Dokáže se tradiční značka Vítkovice, která má příští rok slavit 190 let od založení, nakonec odrazit ode dna? Může Jan Světlík ještě vidět světlo na konci tunelu?

Kuňkaliště Proskovice je jedním z nejmenších koupališť v širším okolí Ostravy

Ačkoliv kvůli výkyvům počasí tu sezonu hodnotí jako průměrnou, lidé si zdejší klid a pohodu nemohou vynachválit. Do Proskovic chodí „kuňkat“ hlavně starší ročníky z Ostravy.

Při úklidu v ostravském obvodu bude pomáhat elektrická tříkolka

Maximální rychlost 35 km/h, dojezd 75 km, nákladní nosnost 410 kg, pořizovací cena 60 tisíc korun. To jsou údaje o nové elektrické tříkolce značky Benycargo, která začne od neděle 27. srpna v městském obvodu Mariánské Hory a Hulváky pomáhat s úklidem.

Kuzma hlásí poslední volná místa. Máte zájem?

Ještě několik volných míst je k dispozici v připravovaném podzimním kurzu ostravské policie Kuzma, který je určen mladým pejskařům. Přihlášky je možné zaslat do 28. srpna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení