VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Perem studenta - Jakub Hynar, Slezské gymnázium Opava

Regionální Deník společně s hejtmanem Moravskoslezského kraje Miroslavem Novákem, náměstkyní hejtmana pro oblast školství a mládeže, sportu a tělovýchovy Věrou Palkovou a náměstkem ústředního školního inspektora Ondřejem Andrysem organizuje první ročník soutěže pro středoškoláky s názvem Perem studenta.

7.3.2016
SDÍLEJ:

Foto: Deník

Moravskoslezský kraj jako místo pro život? Nejspíš ne, pokud nejste alkoholik a vášnivý kuřák

Feťák, opilá patnáctka a možná i strážníci

Moravskoslezský kraj. V čem je tento jedinečný kraj nejlepší a co mu vlastně chybí? Tak za prvé, je to místo, kde jsem se narodil, takže k němu mám určité citové pouto a to je asi všechno, v čem tento kraj vyniká. Nebudu se vás snažit přesvědčit, jak je to tu všechno báječné, sluníčkové, každý tu má práci, všechny cesty jsou opravené a vzduch, který tady dýcháme, by nám mohli i Rakušané závidět.

Celý kraj je zvláštní sám o sobě. Nachází se tu hromada malých a ještě menších vesnic, které vypadají, jako by se v nich sto let nic nedělo a jako přes kopírák, asi nějak takhle: cesta, kterou by pamatoval ještě můj praděda, hospoda, nějaké ty domy, další hospoda, menší úřad, popřípadě škola, pokud je vesnice větší, kostel a pak zase hospoda. Hospody musí být minimálně tři, protože hospod není nikdy dost a žízeň je velká po náročném pracovním dni… Pak je tu taky pár velkých měst, když říkám velkých, myslím velkých na naše poměry. V mezinárodním měřítku jsou to spíše vesnice. Například taková Ostrava, vede do ní krásná nová cesta, takže by si jeden pomyslel, jak to tam bude fajn, ale to by byla šeredná chyba. Když přijíždíte do Ostravy, začínáte nabývat dojmu, že snad cestujete zpátky v čase. Jediné, co vám připomíná současnost, jsou nově postavená obchodní centra, to je asi tak to všechno, co je na Ostravě zajímavého. Jinak jsou všude fabriky, staré paneláky, trafiky nebo tramvaje. Těch je tu opravdu požehnaně a jízda moc nestojí, takže pokud nevíte, co dělat, tak se projeďte. Pokud vás nezajímá kultura a jste spíš adrenalinový typ, tak doporučuji se večer projít po městě. Šance, že narazíte na opilce, je asi tak stejně vysoká, jako že ráno vyjde slunce. Hned máte o zábavu postaráno. Cestou domů určitě narazíte na nějakého feťáka, pobl… chodník, opilou patnáctku a možná, když budete mít štěstí, potkáte strážníky. Strážníci jsou u nás velice vzácní a zatím se je povedlo spatřit jen pár lidem, nejspíš to bude tím, že je jich tak málo. Taky ovzduší je u nás naprosto senzační, je tak senzační, že je nejhorší v České republice. Občas mám pocit, že jsem zůstal sedět v té zakouřené hospodě, ale přitom sedím venku v parku a není v tom žádný rozdíl.

Moravskoslezský kraj jako místo pro život? Nejspíš ne, pokud nejste alkoholik a vášnivý kuřák.

Jakub Hynar, 4.A, Slezské gymnázium Opava

Autor: Redakce

7.3.2016
SDÍLEJ:
Ředitelství OKD. Důl Darkov v Karviné.

Den D se přiblížil. Ve čtvrtek se rozhodne o osudu OKD

AN 124 Ruslan nad Havířovem.
9

Zraky lidí poutal k obloze obrovitý nákladní letoun Ruslan

Strojírenský gigant z Vítkovic je v problémech. Přežije impérium Jana Světlíka?

/TÉMA DENÍKU, ROZHOVOR/ Ve velmi tíživé situaci se nachází ostravská strojírenská skupina Vítkovice Machinery Group. Impérium Jana Světlíka prochází náročnou restrukturalizací a bojuje o přežití. Některé z dceřiných společností, jako naposledy Vítkovice Power Engineering, už skončily v konkurzu, ty životaschopné vedení holdingu zeštíhluje a snaží se jim udat nový směr. Dokáže se tradiční značka Vítkovice, která má příští rok slavit 190 let od založení, nakonec odrazit ode dna? Může Jan Světlík ještě vidět světlo na konci tunelu?

AKTUALIZOVÁNO

Klimkovický tunel uzavřeli až večer. Nezpůsobilo větší problémy

Dálniční tunel v Klimkovicích včera prošel každoroční plánovanou odstávkou. Ta ale byla oproti původnímu harmonogramu o čtyři hodiny kratší, a dopravu tak výrazně neovlivnila. Podle starosty je stále co zlepšovat. Vhodnější termín je podle něj jaro.

Fleky na kluzišti půjdou do ztracena

Na zimním stadionu v Havířově se v pondělí debatovalo o tom, zda kvůli flekům v ledové ploše přistoupit k dílčí opravě, celkovému rozpuštění nebo ponechání v současném stavu.

Gólový Tomáš Mičola po remíze Baníku s Teplicemi: Je to celkem kruté

/ROZHOVOR/ Nejdřív přesným centrem vybídl k vyrovnání Roberta Hrubého a pak sám dokonal obrat. Nakonec se však Tomáš Mičola se spoluhráči z výhry po nepovedeném vstupu do zápasu radovat nemohl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení