VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obce na Opavsku iniciují výstavbu protipovodňových opatření

Lokální srážky, letos zatím jedny z nejsilnějších, přiměly starosty nejvíce postižených obcí k řešení protipovodňových opatření.

18.8.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Milan Freiberg

„Příští týden budeme mít výstup z analýzy firmy Ekotop, která u nás v připravovala studii k opatřením proti povodním. Několik týdnů monitorovala situaci v obci, létal nad ní dokonce i dron, sledovaly se úhrny srážek a toto vše by mělo vyústit v konečnou zprávu, jak co nejvíce následky lokálních srážek eliminovat.

Mělo by dojít k většímu zprůchodnění kanalizačních rour a myslím, že do studie bude zahrnuta také výstavba poldru," uvedl starosta Hněvošic Josef Kremser.

Hned v zápětí však upozornil na fakt, že vzniku poldru by mohly zabránit neúspěšné výkupy pozemků, se kterými se v obci potýkali již v minulosti. „Až budeme mít výstup z analýzy k dispozici, svolám společnou schůzi zastupitelů obce, zaměstnanců firmy Ekotop a také místních zemědělců.

Následně s výsledky seznámíme také občany a budeme s nimi o tom diskutovat," doplnil Josef Kremser.

Do pomyslného boje s vodním živlem se již pustili také v Třebomi. „V současní chvíli o vzniku protipovodňových opatření intenzivně jednáme, schůzi jsme měli bezprostředně hned po povodních. Měla by proběhnout pozemková úprava a místo tůněk, které měly vodu zachycovat, budeme chtít za koupalištěm vybudovat poldr.

Je to však běh na dlouho trať. Já doufám, že pokud se do konce roku podaří projekt přepracovat, tak hned ten příští můžeme zažádat o dotaci a snad během dvou tří let by mohlo být vše hotovo," poznamenal starosta Třebomi Jaroslav Vlk.

V Třebomi se už objevila také první vlaštovka solidarity. „Chtěl bych velmi poděkovat hospodařícímu rolníkovi panu Jindřichu Klapetkovi z Oldřišova, který osobně předal finanční dar paní Marcele Pavlíkové, jejíž dům nedávná povodeň zasáhla úplně nejvíc. Klobouk dolů před ním, to od něj bylo velmi pěkné gesto," dodal Jaroslav Vlk.

Lhostejná není situace ani vedení Oldřišova, jehož starosta Petr Toman má momentálně k dispozici tři návrhy protipovodňových opatření, o nichž se bude jednat.

Autor: Veronika Bernardová

18.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Adrenalin, vodní boj, výkony na plno, ale také výborná zábava, relax, humor a nadsázka. To vše přináší atmosféra závodů dračích lodí v Bohumíně.
12

Tvrdé boje, krásné bubenice, sympatičtí lidé. Dračí lodě na start!

Generální manažer a trenér Vítkovic Jakub Petr.

Jakub Petr před turné po Švýcarsku: Jako generálku to nebereme

Baník myslí na výhru, Kučera nevyloučil změny v sestavě

Není to sice Slavia, ale i Teplice, které už delší čas drží kádr pohromadě, mají obrovskou kvalitu. Druhé domácí vystoupení Baníku Ostrava v rozbíhající se HET lize může být hodně zajímavé. Hrát se začne dnes v 17 hodin.

Pohádkou o pohřbívání zvířátek seznamují děti s koncem života

Kamarádky Ester a Oli nacházejí mrtvého čmeláka a je konec nudě, hledají a pochovávají další tvorečky, zakládají si vlastní „pohřebářskou“ firmu. Smrt se v představení Jany Peřinové a Jordany Blažkové zdá srozumitelnější i těm nejmenším.

Od sbírání toulavých psů ke „čmuchací“ disciplíně

Hledej! a poté Ukaž! Těmito povely diriguje Ivana Kollárová z Proskovic fenky australského ovčáka jménem Ketty a Iris při noseworku. Tedy v současné době nejrychleji se rozvíjejícím psím sportem, který zapouští kořeny i na Ostravsku.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení