VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Znak města používají bez povolení radnice

Havířov - Pro zdůraznění příslušnosti ke svému městu používají nejrůznější internetové portály a facebookové komunity na svých stránkách nebo plakátech znak města. O povolení však nikdy nepožádaly.

26.7.2015
SDÍLEJ:

Znak města Havířova na stránkách Facebooku. Foto: Reprofoto Facebook

Jak havířovský magistrát uvádí na svých stránkách, autorem návrhu znaku města je Jiří Louda. Návrh byl schválen 1. listopadu 1967 radou tehdejšího Městského národního výboru a 18. prosince 1969 také komisí pro městské znaky při Archivní správě ministerstva ČSSR.

Znak tvoří půlkruhový štít třikrát vlnitě dělený na čtyři pruhy střídavě modré a stříbrné. V modré hlavě štítu je zlatá růže s červeným semeníkem a zelenými lístky mezi dvěma páry zkřížených zlatých hornických kladívek.

Radní stanovili, za jakých podmínek je možné znak používat. Povoleno by to mělo být pouze při významných a oficiálních příležitostech, v publikacích a na tiskovinách. Naopak k prezentaci města při kulturních, sportovních a jiných akcích se používá výhradně logo města.

V každém případě je však použití znaku města podmíněno schválením městské rady. Přestože například na internetu je možné najít několik stránek s havířovským znakem.

Příkladem mohou být také facebookové stránky, kde jejich správci nepoužívají jen znak města, ale bez souhlasu přebírají i další obsah, především fotografie, na které mají práva buď konkrétní vlastníci, autoři nebo agentury.

„S vytvořením loga města ubývaly žádosti o použití znaku. V roce 2012 si požádalo o použití Slezské muzeum, které ho chtělo na mapu Slezska. Od roku 2013 jsme neprojednávali žádnou žádost o použití znaku. Žádost o užití znaku na facebookové stránky nepodal ještě nikdy nikdo. Pokud někdo znak na těchto stránkách užívá, pak neoprávněně," potvrdila mluvčí havířovského magistrátu Eva Wojnarová.

Autor: Libor Běčák

26.7.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mezinárodní hry seniorů v Porubě.
3

Za seniory z Košic v Porubě nastoupili otec i teta tenistky Martiny Hingisové

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Ostrava zřejmě o své kukuřičné bludiště přijde. Je údajně nejhorší ze všech!

/FOTOGALERIE/ Kukuřičné bludiště - můžete se v něm ztratit, ale i pobavit. Ostravský labyrint u Staré Bělé nabízí asi tři kilometry propletených cest. To, co zevnitř nepůsobí nikterak neobvykle, vytváří při pohledu shora zajímavý obrazec. Bludišti dominují kladiva v jeho středu. 

Strojírenský gigant z Vítkovic je v problémech. Přežije impérium Jana Světlíka?

/TÉMA DENÍKU, ROZHOVOR/ Ve velmi tíživé situaci se nachází ostravská strojírenská skupina Vítkovice Machinery Group. Impérium Jana Světlíka prochází náročnou restrukturalizací a bojuje o přežití. Některé z dceřiných společností, jako naposledy Vítkovice Power Engineering, už skončily v konkurzu, ty životaschopné vedení holdingu zeštíhluje a snaží se jim udat nový směr. Dokáže se tradiční značka Vítkovice, která má příští rok slavit 190 let od založení, nakonec odrazit ode dna? Může Jan Světlík ještě vidět světlo na konci tunelu?

Kuňkaliště Proskovice je jedním z nejmenších koupališť v širším okolí Ostravy

Ačkoliv kvůli výkyvům počasí tu sezonu hodnotí jako průměrnou, lidé si zdejší klid a pohodu nemohou vynachválit. Do Proskovic chodí „kuňkat“ hlavně starší ročníky z Ostravy.

Při úklidu v ostravském obvodu bude pomáhat elektrická tříkolka

Maximální rychlost 35 km/h, dojezd 75 km, nákladní nosnost 410 kg, pořizovací cena 60 tisíc korun. To jsou údaje o nové elektrické tříkolce značky Benycargo, která začne od neděle 27. srpna v městském obvodu Mariánské Hory a Hulváky pomáhat s úklidem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení