71 DENÍKŮ: NAJDĚTE SI SVŮJ
Vyberte si svůj regionální Deník

Čtrnáct roků za podřezání družky

Ke čtrnácti rokům vězení byl v pátek odsouzen šestačtyřicetiletý Pavol Suchár z Karviné, který v květnu loňského roku zabil o dvaadvacet let starší družku.

Ke čtrnácti rokům vězení byl v pátek odsouzen šestačtyřicetiletý Pavol Suchár z Karviné, který v květnu loňského roku zabil o dvaadvacet let starší družku. Autor: DENÍK/Jaroslav Perdoch

28.1.2011 13:23

Ostrava /AKTUALIZOVÁNO/ -Ke čtrnácti rokům vězení byl v pátek odsouzen šestačtyřicetiletý Pavol Suchár z Karviné, který v květnu loňského roku zabil o dvaadvacet let starší družku. Ve svém karvinském bytě jí doslova podřízl hrdlo. Rozsudek vynesl Krajský soud v Ostravě, který jej uznal vinným z vraždy. Suchár si trest odpyká ve věznici se zvýšenou ostrahou.

Senát neuvěřil Suchárově obhajobě, že družku připravil o život někdo jiný. Suchár s touto verzí vyrukoval až v průběhu hlavního líčení. Tvrdil, že zhruba týden před tragédií zjistil, že ztratil klíče od bytu. Takto se podle Suchára dostal neznámý vrah dovnitř.

Obžalovaný soudu líčil, jak osudného dne přišel opilý z hospody domů a našel přítelkyni v tratolišti krve. Prohlásil, že byl z toho úplně v šoku. Více než vražda družky ho však děsil pohled na krev.

„Všiml jsem si, že je celá od krve a nedýchá. Udělalo se mi špatně. Nesnáším krev. Proto jsem ji posypal nějakým práškem, abych ji neviděl. Vzal jsem prášek, který byl po ruce,“ prohlásil Suchár, který mrtvolu nechal více než den v bytě. Mezitím pil alkohol a chodil do hospody. Prý nevěděl, jak to má ohlásit.

Soud ani žalobce však Suchárově obhajobě neuvěřili. Podle senátu obžalovaný nedal oběti žádnou šanci. „Napadl ji, když bezbranná ve stavu těžké opilosti ležela v ložnici,“ řekl při zdůvodnění rozsudku předseda senátu. Suchár ženě způsobil na krku deset centimetrů dlouhou a pět centimetrů hlubokou ránu. „Proťal jí krční žíly a průdušnici,“ konstatoval soudce s tím, že smrt nastala téměř okamžitě. Na Suchárově obhajobě je zřejmě pravdivá jen ta část, v níž hovořil a svém odporu ke krvi. Tělo mrtvé družky skutečně posypal práškem – hydroxidem sodným, který se používá na čištění odpadu.

Obhajoba v rámci závěrečné řeči poukázala na to, že neexistuje žádný přímý důkaz svědčící o vině obžalovaného. Soudce to připustil, zároveň ale zdůraznil, že senát měl k dispozici řadu nepřímých důkazů, jejichž jednotlivé články do sebe zapadaly. Suchárovi hrozilo deset až osmnáct let vězení. Před přísnějším trestem ho zachránilo to, že se dosud nedostal do konfliktu se zákonem.

Obžalovaný i státní zástupce si ponechali lhůtu k vyjádření. Rozsudek tedy zatím není pravomocný. Pokud se proti němu někdo odvolá, bude mít konečné slovo Vrchní soud v Olomouci.

Autor: Jaroslav Perdoch

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Policie, ilustrační foto

Jednadvacetiletý Ostravan čelí obvinění z vraždy

Ostrava - V sobotu krátce před 3. hodinou ranní napadl v restauraci v Ostravě-Hrabůvce jednadvacetiletý mladík o devět let staršího muže. Napadený na místě zemřel.

Ilustrační foto

Mladík, který ubodal muže šroubovákem, je ve vazbě

Ostrava - Mladý muž po činu klidně odešel domů, kde jej po chvíli zatkla policie.

Marie Vítovcová u soudu

Důchodkyně zavraždila manžela a půjde na osm let do vězení

Ostrava - Smutný případ vraždy ze žárlivosti uzavřel v pondělí Krajský soud v Ostravě. Na osm let poslal do vězení jedenašedesátiletou důchodkyni Marii Vítovcovou, která v návalu…

Pošlete odkaz přátelům

Diskuse

Do diskuse nikdo nevložil žádný příspěvek

CELEBRITY

Rath před poslanci: Můj život i kariéra skončily

Rath před poslanci: Můj život i kariéra skončily

Černá limuzína s majáčkem, ostří hoši v kuklách a další doprovodná vozidla. Transport Davida Ratha z… celý článek ›

Svobodová utekla z Aušova domu! Rozvod na spadnutí

Svobodová utekla z Aušova domu! Rozvod na spadnutí

Chystá se rozvod roku! Vendula Svobodová (40) zřejmě udělala definitivní tečku za svým manželstvím s… celý článek ›

Šílená žena ve škole v Havířově pobodala vychovatelku a školačku vzala za rukojmí

Šílená žena ve škole v Havířově pobodala vychovatelku a školačku vzala za rukojmí

Pořádné drama si dnes zažili na základní škole v Havířově. Neznámá žena zde nejprve pobodala… celý článek ›

Brad Pitt ověšený zlatem dorazil do Cannes bez Angeliny

Brad Pitt ověšený zlatem dorazil do Cannes bez Angeliny

Fanynky šílí! Americký herec Brad Pitt (48) dorazil na filmový festival do Cannes a hned na sebe strhl… celý článek ›

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005, všechna práva vyhrazena. Používáme informační servis ČTK. Publikování nebo šíření obsahu denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno. VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. je členem Sekce vydavatelů internetových titulů UVDT.

Kontakt na redakci. Autoři deníku. Proč inzerovat v novinách - www.reklamavnovinach.cz