VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Začal soud s mužem, který měl svým dětem upravovat dávky léčiv na epilepsii

Zdraví a životy svých tří nezletilých dětí a manželky měl ohrozit muž (38 let), který ve středu předstoupil před trestní senát Krajského soudu v Ostravě. Podle žalobkyně svévolně měnil dávkování léčiv a porušoval léčebný režim svých nejbližších, o kterých věděl, že trpí dědičnou epilepsií. Psychickým terorem a stresem také vyvolával situace, při kterých hrozilo propuknutí záchvatů.

1.2.2017
SDÍLEJ:

Muž měl terorizovat svou rodinu. Hrozí mu až dvanáct let vězení. Foto: Deník/Pavel Sonnek

Svou manželku měl navíc týrat. Prý se tak dělo od roku 2012 do roku 2016 zejména na Frýdecko-Místecku, kde rodina po většinu doby bydlela. Ženě údajně zakazoval vycházet ven bez jeho doprovodu, ovládal rodinný rozpočet a spravoval účet, ke kterému neměla přístup.

Muž jakoukoliv vinu odmítl. Jeho výpověď působila místy velmi zmateně, zejména když zabíhal do detailů, které s případem neměly nic společného. Například na jednoduchý dotaz, kde před zadržením pracoval, muž dlouhou dobu listoval v poznámkách zapsaných na desítkách listů. „U soudu záleží na každém slovíčku, chci být přesný," reagoval na dotaz soudkyně, co dělá. Poté vytáhl jeden z dokumentů a dlouhé minuty popisoval všechna svá zaměstnání včetně toho, jaké křivdy a nepravosti se mu v nich děly.

Když došlo na samotnou obžalobu, prohlásil, že nic neudělal. „Jsem stíhán pro nesmysly, které se nezakládají na pravdě. Je to úplně scestné," prohlásil obžalovaný, který zdůraznil, že za vším stojí tchýně a další lidé. „Paní tchýně má známosti. Na úřadě i u lékařů," prohlásil muž.

Státní zástupkyně je ale jiného názoru. Podle ní obžalovaný rodinu terorizoval. „Zcela ovládl a kontroloval jejich život. Dlouhodobě zle nakládal se svou manželkou a se svými třemi nezletilými dětmi. Téměř neustále je udržoval ve značném psychickém napětí a stresu. Vyvolával atmosféru strachu a nejistoty. Záměrně rušil spánek dětí hlasitým křikem. Ve vzteku ničil zařízení bytu," popsala některé situace žalobkyně s tím, že cílem obžalovaného bylo mimo jiné dosáhnout manželčiny sociální izolace a plné psychické i ekonomické závislosti. Kromě toho u dětí údajně svévolně měnil dávkování léčiv na epilepsii, předčasně ukončil jejich hospitalizaci nebo odmítl doporučené a objednané vyšetření. To vše mohlo mít pro děti závažné důsledky.

K soudu se dostavila také sociální pracovnice, podle které jsou děti nyní u matky. Ta vinu svého manžela zpochybňuje.

Muži hrozí pět až dvanáct let. Hlavní líčení je plánováno do pátku.

Autor: Jaroslav Perdoch

1.2.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sochu svatého Františka z Assisi mohou vidět lidé, kteří se vydají na procházku po nově zrekonstruované farské cestě v Ludgeřovicích. Autorem díla je opavský sochař Daniel Klose.
6

Přisedněte k Františkovi z Assisi. Sedí na začátku křížové cesty v Ludgeřovicích

Chrobákova, jedna z šesti nových zastávek na znamení ve Staré Bělé.
11

Zastávky na znamení? Obvod Stará Bělá je nechce

Kvůli zabité čivavě si Skoupý za Havířov už nekopne

ANKETA/ Asi by to nebyla hezké atmosféra, kdyby diváci v průběhu zápasu na jednoho hráče pokřikovali, že je vrah, který zabil psa. I proto už Karel Skoupý za havířovské Indiány kopat nebude. 

Cestování do Hlučína komplikuje výluka

Kvůli opravě několika přejezdů musí cestující mezi Kravařemi a Hlučínem použít náhradní autobusovou dopravu.

Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm: skončí chátrání?

Frenštátský hotel Vlčina se možná opět stane vyhledávaným cílem turistů, kongresmanů a třeba i hráčů. Komplex chce koupit skupina Synot.

Hodiny se vrátily na „Alšák“

Třístranné klasické ciferníkové hodiny jsou od úterý zpět na Alšově náměstí v Porubě. Byť už ne jako dříve na jeho severní straně, nýbrž na opačné u nástupní stanice autobusů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení